Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 (iOS)
OkładkaShin Megami Tensei: Liberation Dx2 (iOS)

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

Dedykowana platformom mobilnym, klasyczna gra jRPG, należąca do uznanej serii Shin Megami Tensei. Tytuł przenosi na urządzenia z systemami Android i iOS rozwiązania znane z produkcji wydawanych na konsole.

RPG | turowe | zagraj za darmo | Japonia | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 Premiera

24lip2018

AND iOS

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

Pokemon Quest

Yo-kai Watch

Final Fantasy Dimensions

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 jest trójwymiarową grą jRPG, należącą do kultowej serii, której pierwsza odsłona pojawiła się na rynku w 2004 roku. Akcja tego tytułu jest osadzona we wzbogaconej o nadnaturalne elementy, współczesnej Japonii. Za stworzenie produkcji odpowiadają firmy Sega oraz Atlus – druga z nich jest znana m.in. z konsekwentnego rozwijania cyklu Shin Megami Tensei od momentu jego powstania.

Fabuła

Akcja gry Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 toczy się we współczesności, konkretniej w Tokio, w dzielnicy Akihabara. Na świecie istnieją tzw. Devil Downloaderzy – czyli tytułowi Dx2 – którzy posiadają moc wzywania demonów z pomocą specjalnej, przygotowanej do tego celu… aplikacji dla smartfona. Bohater historii, poprowadzony przez pewnego tajemniczego człowieka, również zyskuje tę umiejętność i dołącza do sekretnej organizacji Liberatorów – jednej ze spierających się ze sobą frakcji Dx2, która broni świata przed niebezpiecznym wrogiem, znanym jedynie jako Akolici. Jak daleko Dx2 będą musieli się posunąć, by wygrać?

Mechanika

W Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 eksplorujemy trójwymiarowe środowisko (w tym rozbudowane lochy pełne klasycznych dla tej serii potworów), poznając główny wątek fabularny, wykonując zadania i oczywiście walcząc. Ten ostatni aspekt rozgrywki zrealizowano z wykorzystaniem systemu turowego Press Turn Battle System, wprowadzonego po raz pierwszy przy okazji Shin Megami Tensei III: Nocturne. Przypisuje on każdej walczącej postaci specjalną Ikonę Tury, którą możemy wykorzystać do wykonania ruchu – przy czym niektóre działania zużywają ikonę w całości (lub nawet kilka naraz, jak np. ataki kombinacyjne), inne jedynie w połowie. Walcząc korzystamy oczywiście z posiadanej przez naszego bohatera, nadnaturalnej umiejętności wzywania demonów.

W produkcji firmy Sega znajdziemy też szereg innych rozwiązań znanych z gier z cyklu Shin Megami Tensei. Mowa tu np. o możliwości łączenia demonów w celu uzyskania ich mocniejszych wariantów, a także negocjowania z nimi – co umożliwia zmuszenie ich do współpracy lub uzyskanie różnego rodzaju darów i przedmiotów.

Tryby gry

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 posiada zarówno tryb fabularny dla pojedynczego gracza, jak i możliwość toczenia pojedynków z innymi graczami (PvP).

Kwestie techniczne

W Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 zastosowano trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje wysoki poziom, przynajmniej na tle innych gier mobilnych. Typowo dla produkcji stworzonych w Japonii, styl artystyczny pełnymi garściami czerpie z komiksów typu manga, czego rezultatem są charakterystyczne projekty zarówno ważnych postaci, jak i demonów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Liberation Dx2: 16+

AND
iOS