Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lipca 2018, 15:59

autor: Vergil

Premiera Shin Megami Tensei Liberation Dx2 - pełnoprawnego mobilnego jRPG

Liberation Dx2, czyli mobilna odsłona kultowej serii Shin Megami Tensei, zadebiutowało na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android. Tytuł jest dostępny w modelu free-to-play, więc można go sprawdzić bez uprzedniego sięgania do portfela.

Japończycy mogli zagrać w Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 w styczniu 2018 roku; nim jednak najnowszy owoc współpracy firm Atlus oraz Sega trafił na zachodnie rynki, musiało minąć niemal pół roku. Oczekiwanie anglojęzycznych fanów serii dobiegło jednak końca, gdyż dzisiaj produkcja zadebiutowała na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS; tytuł jest dostępny w modelu darmowym z mikrotransakcjami.

Większość mieszkańców Tokio nie ma nawet pojęcia… - Premiera mobilnego Shin Megami Tensei Liberation Dx2 - wiadomość - 2018-07-24
Większość mieszkańców Tokio nie ma nawet pojęcia…

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 to japońska gra RPG, w której wcielamy się w jednego z tak zwanych Devil Downloaderów (znanych również jako tytułowi Dx2); protagonista i podobni mu śmiałkowie potrafią przyzywać demony przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej. Devil Downloaderzy nie są jednak monolitem – podzieleni na frakcje, toczą zaciekłe boje, jednocześnie walcząc w obronie świata. Opowiadając się po stronie Liberatorów, kontrolowany przez nas heros stawia czoła ich śmiertelnym wrogom – Akolitom.

Rozgrywka polega na przemierzaniu lokacji (na odwiedzenie czekają między innymi trzy dzielnice Tokio – Akihabara, Shinjuku oraz Kudanshita), śledzeniu opowieści, realizacji zadań oraz toczeniu turowych starć z przeciwnikami, opartych na znanym z Shin Megami Tensei III: Nocturne systemie Press Turn Battle System. Pokonanie określonych adwersarzy wymaga poznania ich słabych punktów i opracowania skutecznej taktyki, co oczywiście pociąga za sobą konieczność kolekcjonowania demonów (pojawia się ich tutaj ponad sto sześćdziesiąt) obdarzonych unikalnymi umiejętnościami. Dodatkowo z czasem rozwijamy poszczególne skille naszych piekielnych podopiecznych, tym samym zwiększając ich potencjał bojowy.

…że ich smartfony mogą posłużyć do komunikacji z demonami. - Premiera mobilnego Shin Megami Tensei Liberation Dx2 - wiadomość - 2018-07-24
…że ich smartfony mogą posłużyć do komunikacji z demonami.

Warto odnotować, że Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 wzbogacono o atrakcje typowe dla gier mobilnych; w grze nie brakuje więc okresowych wydarzeń (uczestnicząc w nich, zapewniamy sobie dostęp do cennych nagród), możliwości przyspieszania upływu czasu czy automatycznego rozgrywania bitew. Poza tym tytuł korzysta z rzeczywistości rozszerzonej – gracze mogą robić sobie zdjęcia ze swoimi demonami.

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 to pełnoprawna odsłona kultowego cyklu, który narodził się w 1987 roku; wydana wówczas gra Digital Devil Story: Megami Tensei zadebiutowała na Famicomie (japońskiej wersji NES-a), a niedługo później pojawiła się również na komputerach osobistych. Produkcja dała początek serii, która pomimo rosnącej popularności potrzebowała aż siedemnastu lat (do premiery Shin megami Tensei III: Nocturne na PlayStation 2), by ostatecznie opuścić granice Kraju Kwitnącej Wiśni. Powodem takiego stanu rzeczy był fakt, że roiło się w niej od odwołań do religii, co na Zachodzie było uznawane za temat tabu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Shin Megami Tensei: Liberation Dx2
  2. Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 w Google Play
  3. Shin Megami Tensei: Liberation Dx2 w App Store

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2