Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCSwitchiOS
Okładka Eight-Minute Empire (AND)

Imperium w 8 minut

Eight-Minute Empire

Strategia turowa, w której wcielamy się we władcę wschodzącego imperium. W trakcie zabawy w Eight-Minute Empire gromadzimy zasoby, rekrutujemy wojska i podbijamy kolejne obszary, starając się zebrać jak największą liczbę punktów.

Strategiczne | turowe | planszowe | 2D | multiplayer | polskie | indie

Okładka Eight-Minute Empire (AND)

data premiery gry:

4wrz2017

iOS

6wrz2017

AND PC

28sie2019

Switch

Eight-Minute Empire jest strategią turową, stworzoną przez polskie studio Acram Digital. Tytuł jest adaptacją gry planszowej autorstwa Ryana Laukata.

Mechanika

W Eight-Minute Empire gracz wciela się zarządcę wschodzącego imperium. Zabawa toczy się w trybie turowym, na dwuwymiarowej mapie. W każdej z tur otrzymujemy do dyspozycji sześć kart, z których możemy wybrać jedną, odpowiadającą wykonaniu określonego ruchu. Do naszych zadań należy pozyskiwanie zasobów, rekrutacja jednostek oraz podbój kolejnych obszarów i zabezpieczanie zdobytych prowincji przed najazdami ze strony sił wroga. W zamian za każdą z tych aktywności zdobywamy punkty – z uwagi na fakt, że batalię wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej, tylko umiejętne balansowanie pomiędzy tymi trzema aspektami rozgrywki stanowi klucz do zwycięstwa. Jak sugeruje tytuł, całość opracowano w taki sposób, by każda rozgrywka trwała nie dłużej niż kilka minut.

Tryby gry

W Eight-Minute Empire można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie czwórki innych graczy. Samotnicy mogą poddać próbie swe umiejętności, stawiając czoła sztucznej inteligencji na jednym z trzech poziomów trudności. Natomiast tryb multiplayer pozwala na zabawę przez Internet lub w ramach tak zwanego „gorącego krzesła”.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Eight-Minute Empire ma minimalistyczny charakter; poza wyżej wspomnianą mapą składają się na nią niemal wyłącznie elementy interfejsu użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-5  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Eight-Minute Empire

odpowiednia dla każdego wieku

Polskie studio Acram Digital zbanowane na Steamie
Polskie studio Acram Digital zbanowane na Steamie

wiadomość10 maja 2018

Za podszywanie się pod graczy i pisanie fałszywych recenzji firma Valve zbanowała studio Acram Digital i usunęła ze Steama stworzone przez nie gry. Jeden z deweloperów – Grzegorz Kubas – przyznał się do winy, jednocześnie przytaczając na swoją obronę dość osobliwe argumenty.

iOS
AND
PC
Switch