Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4XONE
Okładka Quantum Replica (Switch)
OkładkaQuantum Replica (Switch)

Quantum Replica

Skradanka z elementami gry platformowej utrzymana w stylistyce cyberpunk. Quantum Replica rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludzie zamieszkują ogromne metropolie, a ich życie jest w całości kontrolowane przez rząd. Jednak główny bohater wymyka się systemowi.

Akcji | cyberpunk | skradanki | widok izometryczny | indie

Quantum Replica Premiera

31maj2018

PC

14maj2021

PS4 XONE Switch

producent: ON3D Studios wydawca: pQube Strona oficjalna

Quantum Replica to skradanka z elementami platformówki typu metroidvania od niewielkiego kolumbijskiego studia ON3D, które wcześniej stworzyło tylko jeden projekt – dwuwymiarową zręcznościówkę Barbarux Under Attack, przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Fabuła

Akcja Quantum Replica rozgrywa się w odległej przyszłości. Miasta rozrosły się do ogromnych rozmiarów, więc by utrzymać porządek i kontrolę nad ludźmi, rząd przekształcił je w szczelnie zamknięte twierdze, a każdy obywatel musi być zarejestrowany w systemie i nadzorowany przez sztuczną inteligencję. Nasz protagonista jest jednak wyjątkiem od tej reguły i nie dość, że nie pamięta, kim jest, ani nie wie, co właściwie ma zrobić, to jeszcze nie figuruje w rejestrze – więc z miejsca staje się najbardziej poszukiwaną osobą w mieście. Jedynym sposobem, by odzyskać pamięć i poznać cel życia, jest uporać się ze wszystkimi przeciwnościami losu i przedrzeć się do serca megapolis.

Mechanika

Quantum Replica to skradanka z akcją obserwowaną w rzucie izometrycznym. Nie jest to jednak typowa produkcja, w której wykorzystujemy otoczenie, chowając się za ścianami czy skrzyniami. W świecie produkcji nie ma bowiem zbyt wielu tego typu miejsc, a do tego lokacje wypełnione są patrolującymi strażnikami oraz rozmaitymi pułapkami, w tym np. zabójczymi laserami. Nasz podopieczny posiada jednak moce pozwalające mu na manipulowanie czasem i chowanie się w nim, dzięki czemu może przekradać się niezauważenie, przenikać przez ściany czy też łapać w „bąble” czasowe wrogów. Ponadto wraz z postępami w rozgrywce zyskuje dostęp do coraz bardziej zaawansowanych mocy, przydających się m.in. w czasie walk z bossami.

Kwestie techniczne

Produkcja studia ON3D została utrzymana w mrocznym, cyberpunkowym stylu. Grafika Quantum Replica nie jest zbyt zaawansowana technicznie, aczkolwiek w grze nie brakuje rozmaitych efektów świetlnych, które przełamują nieco ciemną kolorystykę poszczególnych lokacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Quantum Replica: 16+

Quantum Replica Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 / Radeon HD 5450 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch