Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 14:10

autor: Arantasar

Black Desert do kupienia w przedsprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż gry Black Desert, koreańskiego MMORPG wyprodukowanego przez studio Pearl Abyss. Do tej pory tytuł był dostępny wyłącznie na rynkach azjatyckich. Kupujący mają do wyboru trzy pakiety, różniące się oferowaną zawartością.

Ruszyła przedsprzedaż gry Black Desert. - Black Desert do kupienia w przedsprzedaży - wiadomość - 2015-11-18
Ruszyła przedsprzedaż gry Black Desert.

Gra Black Desert stworzona przez koreańskie studio Pearl Abyss przykuła uwagę zachodnich rynków już w zeszłym roku, kiedy zaprezentowano widowiskowy kreator postaci oraz oprawę graficzną. Do tej pory tytuł ukazał się w Korei, Japonii oraz Rosji (na razie w wersji beta). Blisko rok temu dowiedzieliśmy się, że szykowana jest również edycja przeznaczona rynki Europy i Ameryki Północnej. Wczoraj na oficjalnej anglojęzycznej stronie internetowej produkcji pojawiła się możliwość dokonywania preorderów.

Nabywcy mają do wyboru trzy opcje przedsprzedaży. Poszczególne pakiety różnią się oferowanymi dodatkami. Część z nich znajdzie się jedynie w preorderze. Ceny i zawartość dostępnych wariantów przedstawiają się następująco:

  • Traveller's Package będzie zawierało między innymi cyfrową wersję gry, a także siedmiodniową, gościnną wejściówkę, którą możemy podarować znajomemu oraz kupon na zmianę wyglądu postaci. Posiadacze tego pakietu będą mogli rozpocząć grę 24 godziny przed oficjalną premierą. Edycję wyceniono na 29,99 euro (ok. 100 złotych).
  • Explorer's Package to cyfrowa wersja gry, dostęp do drugiej fazy zamkniętych testów wersji beta, dwie siedmiodniowe, gościnne wejściówki, kupon na zmianę wyglądu postaci, koń, zwierzak do wyboru oraz dodatkowe skórki na broń. Posiadacze uzyskają dostęp do gry 48 godzin przed oficjalną premierą. Za ten pakiet gracze zapłacą 49,99 euro (ok. 212 złotych).
  • Conqueror’s Package to, oprócz samej produkcji, dostęp do dwóch faz beta testów, trzy siedmiodniowe wejściówki do gry, kupon na zmianę wyglądu postaci, koń, zwierzak do wyboru, unikalne skórki na broń, specjalny kostium, a także 2500 pereł o wartości 25 euro. Posiadacze tej edycji będą mogli rozpocząć grę 96 godzin przed oficjalną premierą. Pakiet wyceniono na 99,99 euro (ok. 425 złotych).

Unikalna zawartość związana z przedsprzedażą dotyczy głównie prawa do zarezerwowania imienia oraz nazwiska rodowego postaci. Oprócz wcześniejszego dostępu do gry, posiadacze preorderu otrzymają również większą liczbę bohaterów, specjalny przydomek oraz unikalne skórki (w przypadku dwóch droższych pakietów).

W momencie uruchomienia zachodniego wydania gracze będą mogli stworzyć swoją postać w oparciu o sześć dostępnych klas – Warrior, Ranger, Sorceress, Beserker, Valkyrie oraz Wizard lub Witch (w zależności od płci bohatera). Materiały wideo prezentujące pokrótce każdą z obecnych w grze specjalizacji możecie zobaczyć poniżej:

Black Desert Online to koreańska gra MMORPG, którą stworzyło debiutujące studio Pearl Abyss. Akcja tytułu rozgrywa się w klasycznym świecie fantasy. Gra oferuje szybką zręcznościową mechanikę walki oraz kompleksowe systemy eksploracji i craftingu. W Europie i Ameryce Północnej Black Desert powinna ukazać się na początku przyszłego roku. Wydanie na rynki azjatyckie oparte jest na modelu free-to-play, jednak w przypadku wydania zachodniego twórcy zdecydowali się na udostępnienie gry w formie jednorazowego zakupu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku serii Guild Wars.