Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2017, 21:00

Secret World Legends tytułem w pełni free-to-play – Wieści MMO (28/05/2017)

Dziś piszemy o najnowszych aktualizacjach takich tytułów jak ArcheAge, Black Desert, Blade & Soul oraz Revelation Online. Analizujemy także najnowsze obietnice przedstawicieli studia FunCom, zgodnie z którymi Secret World Legends ma być tytułem w całości opartym o model free-to-play, z drobnymi mikropłatnościami.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom ArcheAge, Blade & Soul, Black Desert oraz Revelation Online, a także wyglądamy premiery Secret World Legends i sprawdzamy, czy rzeczywiście będzie to tytuł w pełni free-to-play.

Secret World Legends tytułem w pełni free-to-play – Wieści MMO (28/05/2017) - ilustracja #1

ArcheAge

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami przedstawicieli Trion Worlds, aktualizacja zatytułowana Erenor Eternal trafi na serwery zachodniego wydania gry dokładnie 7 czerwca bieżącego roku. W jej skład wchodzić będzie m.in. nowy rodzaj wyposażenia (nazwany od tytułowego Erenor) oraz jego poziom (Eternal), dwa terytoria (Whaleswell Straits i Whalesong Harbor), globalne wydarzenia PvP i PvE, a także system Ancestral Skills. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę, bowiem wprowadzi możliwość modyfikacji podstawowych umiejętności z danej profesji – gracze będą mogli nadać im efekty żywiołów, które odmienią ich działanie i moc.

Zmiany dotknęły także system craftingu – twórcy postawili sobie za cel eliminacje wszelkiej losowości i zastąpienie jej czystą matematyką – odtąd szansa na zmianę klasy przedmiotu danego elementu wyposażenia będzie nie tylko większa, lecz także ukazana jako dokładny procent, co rzecz jasna ma ułatwić podjęcie ewentualnego ryzyka. Zainteresowanych szczegółowym wykazem zmian zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym adresem.

Blade & Soul

Koreańskie wydanie Blade & Soul wzbogaci się niebawem o kolejną, dziesiątą z kolei, klasę postaci. Dokładnie 14 czerwca do świata gry wkroczy Maestro, wojownik posługujący się bronią palną oraz zaawansowanymi technologicznie gadżetami. Opublikowany z okazji oficjalnej zapowiedzi zwiastun nie prezentuje niestety żadnych konkretów – konia z rzędem temu, kto odgadnie, do jakiej hollywoodzkiej produkcji nawiązuje scenka zaczynająca się w 6. sekundzie klipu (podpowiedź – występowała w niej Angelina Jolie).

Zachodni gracze będą musieli poczekać na nadejście nowej profesji trochę dłużej, choć biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo NCsoftu w wydawaniu kolejnych aktualizacji, możemy śmiało założyć, że stanie się to w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Black Desert

Striker stał się w tym tygodniu oficjalnie już częścią zachodniego wydania Black Desert. Wydawcy przygotowali z tej okazji specjalne wydarzenie, w ramach którego najwytrwalsi gracze (tj. tacy, którzy osiągną nową klasą postaci najwyższe poziomy) będą mogli wygrać komputer Alienware Aurora (i5-7400, GTX 1060, 16 GB RAM). Konkurs zakończy się 21 czerwca, wtedy to wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca zmagań.

Przy okazji warto przypomnieć o niedawnym debiucie Black Desert na platformie Steam. Produkcja studia Pearl Abyss dostępna jest do nabycia w promocyjnej cenie (do 31 maja) wynoszącej niespełna 6 euro. Rzecz jasna rozgrywka za pośrednictwem należącej do Valve platformy wymaga kupna „tamtejszego” egzemplarza gry – istniejące wcześniej konta nie będą dostępne w jej ramach.

Secret World Legends

Oficjalna premiera Secret World Legends nadchodzi wielkimi krokami – najnowsza produkcja FunComu trafi w ręce graczy dokładnie 26 czerwca bieżącego roku. Przedstawiciele norweskiego dewelopera zapewniają, że restart marki Secret World będzie w całości oparty o model free-to-play, w ramach mikrotransakcji nabyć będziemy mogli jedynie dobra kosmetyczne oraz dodatkowe usługi, jak zwiększenie miejsca w ekwipunku. Cała przyszła zawartość, wszelkie aktualizacje i DLC, ma także być bezpłatna. Słowem wszystko, co znajdziemy w grze, będziemy mogli odblokować czy zdobyć bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wszelkie szczegóły dotyczące obietnic FunComu znajdziemy na specjalnie przygotowanej infografice.

Revelation Online

Revelation Online otrzymało w minionym tygodniu aktualizację zatytułowaną Iceborn, która wprowadza do świata gry mnóstwo nowości, w tym wyczekiwaną wojnę frakcji (Snowpine Peak). Rywalizacja pomiędzy Wingar oraz Ursids jest wydarzeniem dostępnym dla wszystkich graczy, którzy osiągnęli 40. poziom doświadczenia – całość sprowadza się do udziału w dwóch potyczkach na tydzień, w trakcie których strony rywalizują, zdobywając punkty za najróżniejsze aktywności (zabijanie wrogów, zbieranie surowców, PvE). Szczegóły na ten temat znajdziecie tu.

Poza tym rozszerzenie przyniosło także szereg nowych kostiumów oraz akcesoriów, podwaliny pod turnieje gildiowe, a także wydarzenia co drugą niedzielę (Inner Demons).

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.