Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2014, 22:00

Przegląd MMO (05/05/2014) – m.in. Defiance, TERA, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zmianę modelu biznesowego Defiance, obchody drugich urodzin zachodnich edycji TERA oraz najświeższe informacje dotyczące The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. przejście Defiance na model free-to-play, drugie urodziny TERA na Zachodzie, a także najnowsze doniesienia ze świata The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Desert, Landmark oraz World of Warcraft.

Defiance

Przedstawiciele Trion Worlds zapowiedzieli, że dokładnie 4 czerwca Defiance stanie się tytułem całkowicie free-to-play. Wszyscy ci, którzy dołączą do gry już po zmianie modelu biznesowego, spotkają się z pewnymi limitami, które wiązać się będą głównie z ograniczoną liczbą postaci oraz miejsc w ekwipunku. Gracze starsi stażem otrzymają natomiast 30-dniowe konta premium (później będą one płatne), dzięki którym znacznie szybciej będą rozwijać swoje wirtualne alter ega. Szczegółowe informacje dotyczące różnic pomiędzy dwiema wspomnianymi grupami oraz pełna lista benefitów płynących z posiadania konta premium dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

TERA

TERA obchodziła niedawno swoje 2. urodziny na zachodnim rynku. Tytuł zadebiutował w Europie oraz Ameryce Północnej na początku maja 2012 roku i w dalszym ciągu (zwłaszcza dzięki przejściu na model free-to-play) cieszy się niesłabnącą popularnością. Lokalny wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, przygotował z tej okazji specjalną infografikę, która podsumowuje dotychczasowy żywot produkcji na europejskim podwórku.

Tymczasem za oceanem firma En Masse Entertainment zapowiedziała, że 13 maja na amerykańskich serwerach TERA zadebiutuje długo oczekiwana nowa klasa postaci – Reaper. Wydarzenie to poprzedzi półtora tygodniowy event, podczas którego zdobywać będziemy dwa razy więcej punktów doświadczenia. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem nadchodzącej profesji.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej edycji TERA
  2. Oficjalna strona internetowa amerykańskiej edycji TERA

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online podzielili się z graczami szczegółami dotyczącymi nadchodzącej aktualizacji The Elder Scrolls Online, a także zdradzili czego będzie można spodziewać się po tytule w najbliższych miesiącach. W przyszłości do świata produkcji trafią m.in. zadania związane z Gildią Złodziei oraz Mrocznym Bractwem, pojawią się również nowe wysokopoziomowe instancje, regiony, system sprawiedliwości oraz liczne usprawnienia interfejsu i mechaniki. Dokładne informacje na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Black Desert

Czas na kolejną porcję materiałów wideo ze świetnie zapowiadającego się Black Desert. Tym razem zobaczymy jak wygląda walka z wykorzystaniem wierzchowców, zmierzymy się z leśnym gigantem, a także zwiedzimy górniczą osadę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

Landmark

Członkowie studia Sony Online Entertainment opublikowali krótkie wideo będące ukłonem w stronę kreatywności wszystkich graczy Landmark. Ogłosili również, że zdecydowali się na gruntowną obniżkę cen teleportów, przez co poruszanie się po świecie gry będzie teraz dużo łatwiejsze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Landmark

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment postanowiła powtórzyć grudniową promocję i ponownie obniżyć cenę swojej sztandarowej produkcji. Jeszcze przez kilka dni będziemy mogli nabyć World of Warcraft za jedyne 17.5 euro, czyli ok. 75 zł. Zainteresowani? Zapraszamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Wacraft