Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2015, 10:47

Black Desert - beta wersji anglojęzycznej ruszy w połowie grudnia

Zespół pracujący nad anglojęzyczną wersją obiecującego MMORPG Black Desert poinformował, że pierwsza beta ruszy 16 grudnia. Ujawniono również, jakie zmiany wprowadzono do gry po testach wersji alfa.

Beta ruszy w połowie grudnia. - Black Desert - beta testy wersji anglojęzycznej ruszą w połowie grudnia - wiadomość - 2015-11-27
Beta ruszy w połowie grudnia.

Studio Daum Games poinformowało, że pierwsza beta anglojęzycznej wersji gry MMORPG Black Desert ruszy 16 grudnia i potrwa sześć dni, czyli do 22 grudnia. Będą w niej mogli wziąć udział wszyscy, którzy w preorderze nabyli edycję nazwaną Conqueror’s Package. Podczas testów gracze wypróbują sześć klas - Warrior, Sorceress, Berserker, Ranger, Wizard oraz Tamer. Warto zwrócić uwagę na ostatnią z tych profesji, gdyż została ona niedawno dodana przez autorów i wypuścili oni także pierwszy zwiastun pokazujący jej możliwości. Postacie tego typu będą poskramiaczami, których w walce wspomagać ma bestia znana jako Heilang.

W nadchodzących beta testach gracze będą również mogli po raz pierwszy odwiedzić region Calpheon, wraz z jego stolicą o tej samej nazwie. To kraina pełna żyznych pól uprawnych i autorzy obiecują, że zaoferuje jedne z najładniejszych lokacji w całej grze.

Warto wspomnieć, że autorzy wykorzystują testy m.in. do uzyskania cennych opinii samych graczy. Rezultatem zakończonej niedawno alfy jest wprowadzenie do Black Desert licznych ulepszeń, wśród których znalazło się rozszerzenie opcji kształtowania wyglądu postaci, poprzez dodanie trzydziestu odcieni skóry, czterdziestu kolorów włosów, jak również nowych typów zarostów. Poprawiono również zbalansowanie klas i cykle pogodowe. Dzięki drugiej z tych zmian noce stały się ciemniejsze i zdarzają się podczas nich burze, natomiast do sprzedaży w sklepikach trafiły ręczne latarnie ułatwiające eksplorację po zmroku.

Twórcy wprowadzili także sporo nowych funkcji, o jakie prosili sami gracze, w tym tryb spaceru. Ponadto zmieniono sposób działania eliksirów uzdrawiających, tak aby potyczki PvP z innymi graczami były ciekawsze. W nadchodzących beta testach nie uświadczymy już żadnych tekstów, które nie byłyby przetłumaczone na angielski, a maksymalny poziom doświadczenia zostanie podniesiony do 50,99%.

Przypomnijmy, że Black Desert to pecetowe MMORPG autorstwa koreańskiego studia Pearl Abyss. Gra już od pewnego czasu jest dostępna na rynkach azjatyckich, gdzie korzysta z modelu free-to-play. Wydanie anglojęzyczne, nad którym pracuje zespół Daum Games, zostanie jednak mocno zmienione. Wzorem serii Guild Wars, gracze będą musieli jedynie jednorazowo kupić pełną edycję gry, by bawić się dalej bez żadnych przeszkód. Pojawią się mikropłatności, ale mają one być ograniczone do drobnych przedmiotów kosmetycznych i małych bonusów.

  1. Black Desert – oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Black Desert – ostatnia nadzieja gier sieciowych wygląda zabójczo