Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2001, 11:51

autor: Soulcatcher

Baldur’s Gate II – najlepsza gra której nigdy nie ukończę?

Pod takim tytułem znalazłem ostatnio artykuł na stronie The Mushroom będący krótką recenzją BG2. Czy w słowach tych jest choć trochę prawdy?

Przyznam, że po części zgadzam się z tą tezą. Baldur’s Gate 2 jest moim osobistym zdaniem najciekawszą grą cRPG w którą grałem. Oceniam ja zdecydowanie na 95%. Wszystko w niej bardzo mi się podoba. Dlaczego wiec nie dokończyłem do tej pory naszego poradnika do BG2 ? Czy przerwał bym niedokończoną grę gdybym nie chciał jej opisać w naszym Guide?

Tylko po części jest to wina braku wolnego czasu, gdyż na dobrą grę czas zawsze staram się znaleźć. Z początku ciężko było mi się oderwać od grania a teraz ogarnęła mnie jakaś apatia. Moje postacie, choć jestem dopiero w Podmroku, są zmaksowane w sposób nieziemski i wszystkich przeciwników zabijam bez problemu. Zagadki są proste. Labirynty ciągną się w nieskończoność co odczuwam szczególnie mocno robiąc do niech mapy. Akcja stał się dosyć liniowa.

Zadzwoniłem wczoraj do mojego znajomego aby zasięgnąć porady na temat jednego z zadań, on skończył już BG2 i gra bardzo mu się podobała, poradził mi co mam zrobić i na koniec rozmowy rzucił mimochodem „och cieszę się że już to skończyłem” ??? Czy to możliwe że BG2 jest grą zbyt długą i monotonną? Będę dalej trzymał się opinii iż w BG2 musi zagrać każdy miłośnik cRPG, to kiedy skończy grać i ile zrobi sobie przerw pozostawiam wam do oceny.

Polecam przemyślenia Kevina Weisera:

Baldur's Gate II: The Best Game I'll Never Finish

A ze swojej strony obiecuję iż 27 Luty jest ostatecznym terminem gdy zobaczycie całość poradnika do BG2 na stronach serwisu GRY-OnLine.