Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2011, 14:45

autor: Soviet

Alan Wake 2 niemal pewny

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje na temat drugiej części przygód Alana Wake. I choć Remedy Entertainment dotychczas nie zajęło oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to gameswelt doszukał się informacji, która z dużą dozą prawdopodobieństwa potwierdza, że Alan Wake 2 ujrzy światło dzienne.

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje na temat drugiej części przygód Alana Wake. I choć Remedy Entertainment dotychczas nie zajęło oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to serwis gameswelt doszukał się informacji, która z dużą dozą prawdopodobieństwa potwierdza, że Alan Wake 2 ujrzy światło dzienne.

Mowa tu o jednym z profilów, który znaleźć można w serwisie linkedin. Niejaka Althea Suarez Gata, pracownica firmy The Graphic Film Company, podaje w nim, że w kwietniu tego roku pracowała nad przerywnikami filmowymi, przeznaczonymi właśnie na potrzeby Alan Wake 2. Za ten element gry ma odpowiadać Halon Entertainment. Studio to zajmuje się głównie efektami specjalnymi w filmach, ale ma w dorobku także prace nad cutscenkami w Halo: Reach.

Alan Wake 2 niemal pewny - ilustracja #1

W zeszłym roku pisaliśmy o planach Remedy. Już wtedy spekulowano, że chodzi właśnie o drugi sezon Alan Wake, którego fabuła została nakreślona już w 2010 roku. Znaleziony przez gameswelt profil zdaje się potwierdzać, że sequel powstanie, mimo iż wyniki sprzedaży pierwszej części serii były niższe niż oczekiwano.