Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat BioShock 2

2K Games świętuje dziesięciolecie serii BioShock

Góral, 22 sierpnia 2017, 09:15

Wczoraj pierwsza część serii BioShock obchodziła swoje 10. urodziny. Z tej okazji firma 2K Games zapowiedziała specjalną edycję kolekcjonerską oraz przeceniła gry z tego cyklu.

Wieści ze świata (Overwatch, BioShock, Amnesia) 14/12/2016

Draug, 14 grudnia 2016, 15:31

Dziś piszemy o świątecznym wydarzeniu w Overwatch (Zimowa Kraina Czarów), udostępnieniu trylogii BioShock na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności oraz o dodaniu osiągnięć Steam do gier Amnesia: Mroczny obłęd i Amnesia: A Machine for Pigs w wersjach PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

BioShock: The Collection zapowiedziane oficjalnie

Adrian Werner, 30 czerwca 2016, 14:15

Firma 2K Games zapowiedziała BioShock: The Collection, czyli zestaw zawierający odświeżone wersje całej trylogii wraz z dodatkami. Kolekcja trafi do sprzedaży we wrześniu na PC, PS4 i XOne.

Seria BioShock doczeka się zremasterowanej kolekcji?

Adrian Werner, 20 września 2015, 09:10

Pojawiły się plotki, że trwają prace nad The BioShock Collection, czyli zawierającą wszystkie odsłony cyklu zremasterowaną kolekcją, która miałaby się ukazać w tym roku na konsole Xbox One i PlayStation 4.

BioShock Infinite - sprzedaż przekroczyła 11 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 31 maja 2015, 13:25

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że sprzedaż cyklu BioShock przekroczyła pułap 25 milionów egzemplarzy, z czego 11 mln przypada na najnowszą jego odsłonę, czyli BioShock Infinite.

2K Games zapowie nowy projekt związany z BioShockiem?

Ender, 24 lipca 2014, 19:14

Na oficjalnym koncie firmy 2K Games w serwisie Twitter pojawił się tajemniczy wpis, który okraszony został grafiką związaną z pierwszą częścią BioShocka. Czyżby wydawca planował w najbliższym czasie zapowiedź kolejnej gry z serii?

BioShock na PlayStation Vita - Sony nie może dogadać się z 2K Games

Góral, 8 lipca 2014, 13:33

Ken Levine, współzałożyciel studia Irrational Games, wyjawił na Twitterze, że firmy Sony i 2K Games nie mogą dogadać się w sprawie BioShocka w wersji na handhelda PlayStation Vita. Uznany deweloper stwierdził także, że planował ten tytuł jako coś w stylu turowego RPG Final Fantasy Tactics.

Nowe odsłony serii BioShock i Red Dead są w drodze – szef firmy Take-Two potwierdza

Draug, 30 maja 2014, 12:59

Strauss Zelnick, prezes firmy Take-Two Interactive, nazwał Red Dead „stałą franczyzą”, co niezbicie sugeruje powstawanie kolejnej odsłony serii. Zdradził też, że przyszłość marki BioShock znajduje się teraz w rękach studia 2K Marin (twórców BioShock 2), które pochyla się już nad dalszym rozwojem tego cyklu.

Ken Levine zamyka studio Irrational Games

Draug, 19 lutego 2014, 09:14

Ken Levine, twórca serii System Shock i BioShock, poinformował, że zamierza zamknąć studio Irrational Games. Spośród dotychczasowej kadry zostawi tylko piętnaście osób, z którymi założy nowy zespół, nadal współpracujący z Take-Two. Przyczyną takiej decyzji jest chęć tworzenia innego rodzaju gier niż dotychczas. Co więcej, Levine zrzeka się serii BioShock, przekazując ją firmie 2K.

BioShock - opublikowano szkice koncepcyjne z anulowanego filmu

Góral, 19 stycznia 2014, 16:56

Jim Martin, artysta pracujący przy filmie BioShock, opublikował szkice koncepcyjne z ekranizacji gry. Dzięki nim możemy zobaczyć projekty podwodnego miasta Rapture, które są bardzo zbliżone do tego, co widzieliśmy podczas zabawy na komputerach i konsolach. Niestety nie dane nam będzie pójść do kina na ten projekt, gdyż został on anulowany w 2013 roku przez Kena Levine'a.

Liczne zwolnienia u twórców BioShocka 2 i The Bureau. Mówi się o likwidacji studia

Draug, 18 października 2013, 10:28

Firma 2K poinformowała o zwolnieniu pewnej części personelu zatrudnionego w 2K Marin, czyli studiu odpowiedzialnym głównie za BioShocka 2 i The Bureau. Co gorsza, nieoficjalne źródła donoszą, że w istocie zespół praktycznie przestał istnieć.

BioShock 2 porzuca Games for Windows Live na rzecz Steamworks

luckie, 4 października 2013, 14:20

Od najnowszej aktualizacji BioShock 2 gra przestała wykorzystywać Games for Windows Live, a zamiast tego przeszła do Steamworks. Przenosiny oznaczają utratę save'ów, ale na osłodę weterani produkcji otrzymają wszystkie dotychczasowe dodatki DLC.

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie

Maciej Jałowiec, 11 czerwca 2013, 19:50

7 czerwca skończył się GRART. Cały dzień zapełniały go atrakcje takie jak prelekcje, szkolenia czy koncerty zespołów „Dobrobyt” oraz „I Set My Pixels On Fire”.

Opowiedz mi to bez słów, czyli krucjata przeciw narracji opartej na cutscenkach

Imperialista, 6 czerwca 2013, 08:03

Albo cutscenka, albo gameplay- nie da się inaczej? Nic bardziej mylnego, jest na to sposób.

Nie będzie filmu BioShock – tak zdecydował Ken Levine z Irrational Games

eLCeBe, 13 marca 2013, 14:08

Film opowiadający o świecie znanym z cyklu gier BioShock jednak nie powstanie. Pierwsze plotki o planach nakręcenia hollywoodzkiej produkcji w realiach znanego cyklu autorstwa Irrational Games pojawiły się już w 2008 roku, ale od tego czasu projekt napotykał same przeszkody. Ken Levine, projektant gier z serii BioShock, postanowił anulować prace nad ekranizacją.

BioShock Ultimate Rapture Edition – specjalna edycja dwóch części BioShocka trafi na konsole

Ender, 5 stycznia 2013, 10:55

Firma 2K Games zapowiedziała wydanie specjalnego zestawu dwóch odsłon BioShocka, które trafi na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Poza wszystkimi zestawami DLC zawierać ma także nowy dodatek, pozwalający graczom zapoznać się ze wczesnymi szkicami koncepcyjnymi oraz trójwymiarowymi modelami postaci, które nie trafiły do ostatecznej wersji obu gier.

Ekranizacja gry BioShock bez Juana Carlosa Fresnadillo za kamerą

Olek, 25 marca 2012, 17:38

Dla graczy, którzy nie stracili nadziei na film w uniwersum serii BioShock, mamy przykre wieści. Reżyser Juan Carlos Fresnadillo wyjawił, że nie jest już zaangażowany w projekt. Na domiar złego, całe przedsięwzięcie wciąż tkwi w martwym punkcie, bo filmowcy nie potrafią dojść do porozumienia z twórcami gry.

Drugi tydzień świątecznych promocji na GamersGate (m.in. BioShock 2, seria Gothic)

Sarge, 7 grudnia 2011, 11:15

Rozpoczął się drugi tydzień świątecznych promocji w serwisie dystrybucji cyfrowej GamersGate. W ten sposób możecie odpowiednio taniej zdobyć elektroniczne wersje ciekawych produkcji.

Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios

Lans Tartare, 4 listopada 2011, 15:29

Upadek Looking Glass Studios nie oznaczał upadku ich myśli artystycznej. Studio wydało z siebie i współpracowało ze zbyt wielką ilością ogromnych talentów, żeby nie pozostawić po sobie godnej spuścizny. Udało się. Fragmenty ich gier, odpowiedzialni za nie ludzie, czy po prostu naśladowcy i spadkobiercy rozwiązań, które wprowadzili istnieją po dziś dzień. I chwała im za to.

Tydzień z GRAMY NA WYNOS (20-26 czerwca 2011)

Adrian Werner, 26 czerwca 2011, 22:35

Miesiąc temu uruchomiliśmy GRAMY NA WYNOS, czyli poświęconą graniu na laptopach nową stronę wchodzącą w skład rodziny GRY-OnLine S.A. Teraz postanowiliśmy raz w tygodniu publikować newsa podsumowującego ciekawe materiały publikowane na tym serwisie.

Nowy BioShock na PlayStation Vita zaskoczy graczy

Hed, 9 czerwca 2011, 09:48

Ken Levine, współzałożyciel Irrational Games, pojawił się na konferencji Sony podczas targów E3, gdzie przyznał, że przekonał się do PlayStation Move i zapowiedział grę z serii BioShock na nową konsolę firmy, czyli PlayStation Vita. W kolejnych wywiadach znany producent przybliżył naturę tego projektu, który nie będzie tylko konwersją jednej z innych odsłon serii, ale nowym pomysłem.

Wieści ze świata (Dungeon Siege III, Hunted: Kuźnia Demona, BioShock 2) 1/06/11

Jiker, 1 czerwca 2011, 13:42

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym projekcie twórców DJ Hero, amerykańskiej premierze Hunted: Kuźnia Demona, nowym cRPG studia Obsidian Entertainment, a także demie Dungeon Siege III. Zapraszamy do lektury.

Dodatek Minerva’s Den do BioShocka 2 w końcu trafi na pecety

Hed, 18 maja 2011, 08:33

Przedstawiciele studia 2K Marin potwierdzili, że dodatek Minerva’s Den do pecetowej wersji strzelanki BioShock 2 zostanie wydany w tym miesiącu. Posiadacze komputerów czekali na rozszerzenie prawie dziewięć miesięcy i musieli walczyć o nie, gdy firma 2K chciała zrezygnować ze wspierania gry na tej platformie. Burzliwa historia będzie miała pozytywne zakończenie.

BioShock tańszy na Steamie o 75%

Sarge, 13 kwietnia 2011, 08:50

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam trwa drugi dzień promocji, w ramach której codziennie od 11 do 14 kwietnia spadają ceny kolejnych produkcji od 2K Games. Po tańszej serii Mafia przyszedł czas na obie części BioShocka.

Premiera Protector Trials DLC do pecetowego BioShocka 2

Sarge, 14 marca 2011, 11:55

Od dziś posiadacze pecetowej wersji BioShocka 2 mogą wreszcie ściągać dodatek DLC o nazwie Protector Trials. Pakiet wydany w sierpniu na konsolach początkowo miał w ogóle nie ukazać się na komputerach osobistych, ale jakiś czas temu studio 2K Marin zdecydowało się na wznowienie prac.

Wieści ze świata (Dead Island, BioShock 2, The Legend of Zelda) 21/02/11

Jiker, 21 lutego 2011, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 25-leciu The Legend of Zelda, pecetowych odsłonach DLC do BioShock 2, ścieżce dźwiękowej do Magicka, narzędziach deweloperskich wspieranych przez NGP, a także nowych mapkach do umierającego Company of Heroes Online. Zapraszamy do lektury.

Amerykańska „poprawność” sprawia kłopoty producentom kinowej adaptacji BioShocka

Hed, 15 lutego 2011, 11:13

Zwykle nie lubimy narzekania, ale w przypadku Gore’a Verbinskiego, amerykańskiego filmowca (Piraci z Karaibów), możemy zrobić wyjątek. Jeden z producentów filmowego BioShocka poskarżył się, że za jego kadencji projekt napotykał na olbrzymie problemy ze względu na swoją treść i podejście amerykańskich inwestorów.

Dodatki DLC dla pecetowego BioShocka 2 wciąż w produkcji

Sarge, 13 stycznia 2011, 09:55

Posiadaczom pecetowej wersji BioShocka 2 z pewnością znany jest problem z dodatkami DLC, które jak dotąd ukazały się tylko na konsolach. Początkowo miały one w ogóle nie trafić na komputery, ale w wyniku zdecydowanej krytyki graczy, w październiku zdecydowano o wznowieniu prac. Od tamtego czasu zapanowała cisza w temacie, jakie są więc najnowsze wieści?

Pecetowcy jednak dostaną DLC do BioShocka 2

Adrian Werner, 28 października 2010, 09:17

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że wersja pecetowa gry BioShock 2 nie otrzyma zapowiadanych materiałów DLC. Okazuje się, że reakcja fanów była tak negatywna, że 2K Games zmieniło zdanie w tej sprawie i ostatecznie również gracze komputerowi otrzymają szansę zagrania w dodatki Protector Trials oraz Minerva’s Den.

Pecetowcy nie dostaną DLC do BioShocka 2

Adrian Werner, 9 października 2010, 13:05

Mamy złe wieści dla graczy czekających na pecetowe wersje najnowszych dodatków DLC do BioShocka 2. Okazało się bowiem, że nie ma żadnych szans na ich wydanie.

Wysyp informacji na temat BioShock: Infinite

Adrian Werner, 21 września 2010, 11:45

Od zapowiedzianej na 2012 rok premiery BioShock: Infinite dzieli nas jeszcze niestety szmat czasu. By umilić nam oczekiwanie studio Irrational Games powoli dawkuje kolejne informacje na temat swojej produkcji. Na oficjalnej stronie dobiegła właśnie końca seria drobnych aktualizacji zdradzających sekrety gry.

BioShock: Infinite - nowe informacje

Adrian Werner, 14 września 2010, 09:25

BioShock: Infinite od chwili ujawnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Do zapowiadanej na rok 2012 premiery pozostał jeszcze niestety szmat czasu, dlatego twórcy powoli dawkują kolejne informacje na temat swojego dzieła. Na oficjalnej stronie ruszyła seria drobnych aktualizacji zdradzających ciekawostki dotyczące tej gry.

BioShock 2: Minerva’s Den już w sprzedaży

Rock Alone, 1 września 2010, 09:20

Najnowszy dodatek do BioShock 2 trafił właśnie do użytkowników platform Xbox 360 i PlayStation 3. Rozszerzenie zatytułowane Minerva’s Den oferuje zupełnie nową przygodę, która jest dopełnieniem głównej fabuły i toczy się równolegle z wydarzeniami znanymi z drugiej części gry.

Poznaliśmy cenę i datę premiery dodatku DLC Minerva's Den dla BioShocka 2

Sarge, 27 sierpnia 2010, 09:55

Posiadacze BioShocka 2 długo musieli czekać na zapowiedź dodatku DLC skupiającego się tylko na przygodzie dla jednego gracza. Dotychczas wydawane były rozszerzenia dedykowane rozgrywce wieloosobowej, a na ogłoszenie czegoś dla fanów samotnej zabawy musieliśmy czekać aż do sierpnia. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się szczegółów na temat premiery.

Co ujawnią twórcy BioShocka?

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2010, 13:27

Trzeci System Shock? Trzeci BioShock? Piąty SWAT? A może zupełnie nowy produkt? Czym jest tajemniczy Project Icarus? Nad jaką grą pracuje obecnie Ken Levine i dowodzone przez niego studio Irrational Games?

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, BioShock 2, Guillermo del Toro) 6/08/10

Jiker, 6 sierpnia 2010, 14:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery pecetowej wersji najnowszego dodatku DLC do BioShock 2, potencjalnej współpracy Guillerom del Toro z THQ, dacie premiery pecetowego Puzzle Quest 2, a także zwolnieniach u producenta strzelaniny The Conduit. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano pierwszy dodatek DLC rozwijający fabułę BioShocka 2

Sarge, 5 sierpnia 2010, 17:22

Wygląda na to, że po wydaniu dodatków DLC przeznaczonych dla rozgrywek wieloosobowych w grze BioShock 2 i jednym dodającym nowe misje-wyzwania, w końcu doczekamy się rozszerzenia skupiającego się tylko na przygodzie dla jednego gracza.

Wieści ze świata (Dead Space 2, BioShock 2, Plants vs Zombies) 4/08/10

Jiker, 4 sierpnia 2010, 11:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dołączeniu przygód Serious Sama do oferty GOG.com, terminie premiery Plants vs Zombies w wersji na X360, nowościach w Xbox Live, a także debiucie nowego dodatku DLC do BioShock 2. Zapraszamy do lektury.

Ograniczony budżet dla filmu BioShock

Sarge, 2 lipca 2010, 11:45

Nie jest tajemnicą, że już od dłuższego czasu powstaje film w uniwersum BioShocka, co fani tej gry przyjęli z dużym entuzjazmem. Ostatnio jednak trochę na temat tej produkcji przycichło – od czasu wiadomości o zatrudnieniu nowego reżysera nie mieliśmy okazji dowiedzieć się na jej temat niczego więcej. Tymczasem milczenie przerywa producent.

BioShock 2 - pierwszy dodatek DLC rozbudowujący tryb dla pojedynczego gracza

Jiker, 1 lipca 2010, 18:10

Firma 2K Games zapowiedziała oficjalnie trzeci dodatek DLC do gry akcji BioShock 2. Rozszerzenie o nazwie Protector Trials, oferujące tym razem nową zawartość dedykowaną pojedynczemu graczowi, trafi do bazy serwisów Xbox Live i PlayStation Network 3 sierpnia. Będzie kosztować odpowiednio 400 punktów MS/ 3,99 euro (czyli około 16 złotych). Kwestia wydania DLC w wersji PC nie została poruszona.

Dyrektor Take-Two o Red Dead Redemption, BioShock 2 i Max Payne 3

Sarge, 29 czerwca 2010, 10:30

Serwis Venture Beat przeprowadził wywiad z Benem Federem (naczelnym dyrektorem Take-Two), w którym poruszono wiele ciekawych tematów. Zastanawiacie się, czy firma jest zadowolona ze sprzedaży BioShock 2, jak zapatruje się na popularność Red Dead Redemption oraz dlaczego premiera Max Payne 3 jest ciągle przekładana? Tutaj dostajemy odpowiedzi na te pytania.

Take-Two zapowiada jedną nową markę w każdym kolejnym roku

Rock Alone, 26 czerwca 2010, 07:23

Rozbieżne plany biznesowe w przypadku różnych wydawców to zupełnie normalna sprawa. Ostatni trend opierał się w dużym stopniu na promowaniu znanych i sprawdzonych marek, gdzie szansa zwrotu inwestycji jest bardzo wysoka. Koncern Take-Two nie jest tu wyjątkiem, aczkolwiek ogłosił właśnie, że za cel stawia sobie prezentowanie jednej nowej marki każdego roku.

Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10

Jiker, 10 czerwca 2010, 12:56

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej promocji na Steamie, premierze Earthworm Jim HD w XBLA, kolejnej produkcji autorów Just Cause 2, demie Transformers: War for Cybertron, piractwie na DS i PSP, a także premierze Team Fortress 2 w wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

Raport Take-Two: wielomilionowa sprzedaż Red Dead Redemption i GTA IV, demo Mafia II na PC i opoźniony Max Payne 3

Jiker, 9 czerwca 2010, 08:52

Koncern Take-Two podzielił się najświeższymi wynikami finansowymi, dotyczącymi drugiego kwartału roku fiskalnego 2010 (okres od 1 lutego do 30 kwietnia). Firma podjęła również temat sprzedaży kilku swoich największych hitów, a także poruszyła kwestię planu wydawniczego na cały 2010 rok.

Wieści ze świata (Just Cause 2, BioShock 2, Prince of Persia) 26/05/10

Jiker, 26 maja 2010, 12:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dacie europejskiej premiery Front Mission Evolved, promocjach na Steamie, dodatkach do Just Cause 2, nowego Prince of Persia i BioShock 2, wielkiej aktualizacji EverQuest II, a także nowych informacjach na temat Crackdown 2. Zapraszamy do lektury.

Dodatkowa zawartość do pecetowego BioShocka 2 w przyszłym tygodniu

fsm, 23 maja 2010, 11:35

Posiadacze konsolowych wersji jednego z najciekawszych FPSów ostatnich lat mogą już od pewnego czasu cieszyć się nowymi dodatkami wydłużającymi i wzbogacającymi zabawę. BioShock 2 na PC również doczeka się kolejnego zestawu DLC.

Kolejne DLC do BioShock 2 dedykowane rozgrywce dla pojedynczego gracza

Jiker, 13 maja 2010, 08:25

Wraz z przedwczorajszym udostępnieniem Rapture Metro Pack – najnowszego rozszerzenia do BioShock 2 rozbudowującego opcję wieloosobową – firma 2K Games pokusiła się o zapowiedź kolejnego dodatku. Tym razem jednak w jego skład wejdzie zawartość dedykowana rozgrywce jednoosobowej.

Wieści ze świata (BioShock 2, Sam & Max, Lost Planet 2) 11/05/10

Hed, 11 maja 2010, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mówimy o DLC do BioShocka 2, kolejnym odcinku przygód Sama i Max’a, odświeżonej ścieżce dźwiękowej z Fallouta oraz premierze gry kooperacyjnej Lost Planet 2.

Wieści ze świata (Alan Wake, Battlefield: Bad Company 2, BioShock 2) 10/05/10

Jiker, 10 maja 2010, 11:53

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o łatkach do konsolowych wersji Battlefield: BC2 oraz aktualizacji BioShock 2, niespodziewanym odejściu dyrektora generalnego LucasArts, nowej grze z serii FIFA, a także zestawie starszych odsłon cyklu Call of Duty. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10

Jiker, 28 kwietnia 2010, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjado S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.