Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2014, 19:14

autor: Ender

2K Games zapowie nowy projekt związany z BioShockiem?

Na oficjalnym koncie firmy 2K Games w serwisie Twitter pojawił się tajemniczy wpis, który okraszony został grafiką związaną z pierwszą częścią BioShocka. Czyżby wydawca planował w najbliższym czasie zapowiedź kolejnej gry z serii?

Już od kilku miesięcy wiemy, że mimo rozwiązania studia Irrational Games seria BioShock będzie kontynuowana - 2K Games zapowie nowy projekt związany z BioShockiem? - wiadomość - 2014-07-24
Już od kilku miesięcy wiemy, że mimo rozwiązania studia Irrational Games seria BioShock będzie kontynuowana

Po głośnym zamknięciu studia Irrational Games na początku tego roku, przez jakiś czas wydawało się, że losy BioShocka są przesądzone. Jak się jednak dowiedzieliśmy w kwietniu, firma Take-Two Interactive, będąca właścicielem tej rozpoznawalnej i popularnej marki, nie ma zamiaru jej porzucać. Co więcej, wydawca ma wobec niej dalekosiężne plany oraz wciąż wierzy w sukces cyklu. Otrzymaliśmy wówczas również potwierdzenie, że produkcja kolejnych potencjalnych tytułów z serii została przekazana w ręce zespołu 2K Marin (twórców BioShocka 2). W opublikowanym dziś tajemniczym wpisie, zamieszczonym na oficjalnym twitterowym koncie 2K Games, pojawiła się grafika przedstawiająca reklamę Ogrodu Ewy, a więc jednej z ważniejszych lokacji podwodnego miasta Rapture, którą mogliśmy zobaczyć w pierwszym BioShocku oraz w trybie multiplayer jego drugiej części. Obrazek podpisano pytaniem – „Co to może znaczyć?”. Czyżby wydawca szykował się do zapowiedzi nowego projektu związanego z serią?

Zanim fani uniwersum BioShocka otworzą szampana warto pamiętać, że zapowiedź może dotyczyć gry mobilnej lub portu któregoś z tytułów serii. Najbardziej prawdopodobne wydaje się chyba wydanie kompletu odświeżonych produkcji z cyklu (BioShock, BioShock 2, BioShock Infinite) wraz ze wszystkimi zestawami DLC, który stworzony zostanie z myślą o konsolach nowej generacji. Jak pokazują wyniki sprzedaży tego typu konwersji, cieszą się one dość dużym zainteresowaniem graczy, którzy wciąż nie mogą doczekać się nowych i znaczących wysokobudżetowych produkcji na Xboksie One oraz PlayStation 4. Przygotowanie tego typu zestawów nie wiąże się z dużymi kosztami dla twórców i równocześnie przynosi znaczące wpływy. Oczywiście 2K Games może zaskoczyć prezentacją zupełnie nowej gry, ale wciąż wydaje się to mało prawdopodobne. Na razie nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i śledzić bacznie to, co w najbliższym czasie będzie miał do powiedzenia deweloper.

2K Games zapowie nowy projekt związany z BioShockiem? - ilustracja #2
  1. Oficjalna strona internetowa firmy 2K
  2. Oficjalna strona internetowa serii BioShock