Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Mirror's Edge

EA nie pracuje nad kontynuacją Mirror's Edge; firma rozwiewa nadzieje fanów

Przemysław Dygas, 13 kwietnia 2021, 11:22

Jeden tweet z konta EA France wystarczył, by fani serii Mirror’s Edge zaczęli zacierać ręce z myślą o kontynuacji. Firma zdementowała jednak rodzące się plotki o nowej części.

Mirror's Edge - scenarzystka "jedynki" nie pracuje przy nowej odsłonie

Kamil Zwijacz, 8 stycznia 2014, 20:06

Scenarzystka gry Mirror's Edge, Rhianna Pratchett, ujawniła na Twitterze, że nie pracuje przy kontynuacji popularnej produkcji. Przy okazji ujawniła dlaczego fabuła "jedynki" nie była do końca udana.

Mirror’s Edge 2 odnotowane przez kolejny sklep [aktualizacja]

Bartosz Woldański, 30 maja 2013, 11:34

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w niemieckim Amazonie odnotowano Mirror’s Edge 2, kontynuację nietypowej gry akcji studia EA DICE, a tytuł, tym razem w wersji na Xboksa One, znalazł się w ofercie kolejnego sklepu. Czyżby jednak było coś na rzeczy?

Mirror’s Edge 2 w ofercie niemieckiego Amazonu

Bartosz Woldański, 24 maja 2013, 08:40

Mirror’s Edge 2 pojawiło się w wersji na Xboksa 360 w ofercie niemieckiego sklepu internetowego Amazon. Czyżby przeciek sugerował, że niedługo nastąpi zapowiedź gry? W końcu targi E3 widnieją na horyzoncie.

Studio DICE pracuje nad Mirror's Edge 2 – kolejne plotki

Aleksander Kaczmarek, 21 listopada 2012, 15:35

Były szef należącego do koncernu Electronic Arts studia Easy ujawnił, że ekipa deweloperska DICE pracuje obecnie nad Mirror's Edge 2. Post zamieszczony przez Bena Cousinsa na Twitterze to pokłosie wywiadu, jakiego na łamach Official Xbox Magazine udzielił Patrick Soderlund, wiceprezes EA Games.

Wieści ze świata (God of War IV, Battlefield 3, Indie Royale, Angry Birds Space) 24/2/12

Marcin Skierski, 24 lutego 2012, 12:25

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o domniemanym terminie premiery God of War IV, liście planowanych zmian w strzelaninie Battlefield 3, nowej edycji akcji Indie Royale oraz kolejnym teaserze gry Angry Birds Space.

Mirror's Edge 2 coraz bardziej prawdopodobny

Marcin Skierski, 28 listopada 2011, 11:00

Na oficjalnej stronie silnika graficznego Frostbite 2.0 pojawiła się informacja, że nowoczesna technologia znana ze strzelaniny Battlefield 3 zostanie wykorzystana w grze Mirror's Edge 2. Kilka miesięcy temu podobne plotki ujawnili redaktorzy periodyku Official PlayStation Magazine.

Mirror's Edge 2 na silniku graficznym Battlefielda 3?

Marcin Skierski, 30 lipca 2011, 12:20

Jak donoszą redaktorzy Official PlayStation Magazine, niezapowiedziana jeszcze kontynuacja Mirror's Edge działać będzie na silniku Frostbite 2, z którego korzysta m.in. Battlefield 3. To nie pierwsze tego typu doniesienia w sieci.

Electronic Arts pracuje nad projektem z cyklu Mirror's Edge

Szymon Liebert, 6 lipca 2011, 18:38

Electronic Arts pracuje nad kolejnym projektem z serii Mirror's Edge. Takie zapewnienie padło z ust Patricka Soderlunda, szefa studia EA DICE, które obecnie zajmuje się także strzelanką Battlefield 3. Niestety, na razie producent nie może ujawniać żadnych informacji o ewentualnej grze.

Wieści ze świata (Mirror's Edge, Shenmue, APB) 3/03/11

Piotr Doroń, 3 marca 2011, 14:18

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie bety APB: Reloaded, premierze Beyond Good & Evil HD, przyszłości marek Mirror’s Edge, Elite i Shenmue, a także o platformie Move.Me. Zapraszamy do lektury.

Prace nad Mirror's Edge 2 zawieszone?

Marcin Skierski, 14 lutego 2011, 11:25

Choć wydana pod koniec 2008 roku gra akcji Mirror’s Edge nie odniosła oszałamiającego finansowego sukcesu, to niedługo po jej premierze firma Electronic Arts potwierdziła powstawanie kontynuacji. Dzisiaj dowiadujemy się jednak, że końcowego produktu być może nigdy nie ujrzymy na półkach sklepowych.

EA będzie dalej inwestować w serie Dead Space i Mirror's Edge

Mateusz Kądziołka, 30 listopada 2010, 08:51

Frank Gibeau, szef EA Games w ostatnim wywiadzie dla serwisu Develop przyznał, że nowe marki ze stajni Electronic Arts wprowadzone w obecnej generacji konsol nie do końca zadowoliły włodarzy firmy.

Next Gen - odc. 27 - Różnice Regionalne

Runshin & Lans Tartare, 25 czerwca 2010, 11:50

Next Gen - odc. 24 - Wizja

Runshin & Lans Tartare, 21 maja 2010, 11:25

Wieści ze świata (PlayStation 3, Forza Motorsport 3, Command & Conquer 4) 3/03/10

Piotr Doroń, 3 marca 2010, 11:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. demie MotoGP 09/10, procesie produkcji Mirror’s Edge, dodatkach do Forza Motorsport 3, nowym kontrolerze dla PlayStation 3, a także przedpremierowym zestawie Command & Conquer 4. Zapraszamy do lektury.

Dyrektor Electronic Arts o planach kontynuacji Mirror’s Edge

Grzegorz Bobrek, 4 grudnia 2009, 08:37

John Riccitello, dyrektor generalny Electronic Arts, po raz kolejny ukazał się w mediach. Wczoraj informowaliśmy o jego kalkulacjach na 2010 rok i niemal pewności co do rychłej dominacji cyfrowej dystrybucji w branży elektronicznej rozrywki. Natomiast w wywiadzie dla serwisu kotaku.com poruszył wątek gry Mirror’s Edge oraz jej ewentualnej kontynuacji.

Wieści ze świata (Call of Juarez: Bound in Blood, Star Wars: The Old Republic, Metal Gear Solid: Peace Walker) 3/12/09

Piotr Doroń, 3 grudnia 2009, 14:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Call of Juarez: Bound in Blood z dedykowanym serwerem, data japońskiej premiery Metal Gear Solid: Peace Walker, Mirror’s Edge zapowiedziane na iPhone’a, zwierzątka w Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

Plotki o nowych grach Electronic Arts i Bungie

Adrian Werner, 2 grudnia 2009, 10:25

Oscar Carlén to artysta odpowiedzialny za efekty świetlne w grach tworzonych przez DICE. Nieco nierozważnie uaktualnił swoją stronę internetową, gdzie nadmienił, że obecnie pracuje przy Mirror's Edge 2 oraz Battlefield 3. Oczywiście Electronic Arts (właściciel i wydawca szwedzkiego studia) szybko postarał się, by fragment ten zniknął ze strony, ale mleko już się rozlało.

Kolejny dzień promocji na Steamie – tanie Mirror’s Edge i Assault On Dark Athena

Szymon Liebert, 1 grudnia 2009, 08:44

Pięciodniowa wyprzedaż na Steamie trwa nadal a oferta zmienia się codziennie (wczoraj w dobrej cenie były EVE Online i Battlefield 2). Przez najbliższe kilka godzin opłaca się zakup Mirror's Edge czy Kronik Riddicka: Assault On Dark Athena. Promocja może również spodobać się fanom zręcznościowo-logicznych tytułów (Quantz) i strzelanek (Call of Juarez: Więzy Krwi, Section 8).

Nowe tytuły w serii Electronic Arts Classics

Grzegorz Bobrek, 23 października 2009, 10:22

Od dziś w sklepach można zdobyć nowe propozycje z serii Electronic Arts Classics. Tym samym do poziomu zaledwie 49 złotych zostały obcięte ceny pecetowych, a do 99 złotych konsolowych wersji miedzy innymi takich tytułów jak: Dead Space, Mirror’s Edge czy Crysis Warhead.

Nie będzie już DLC do Mirror's Edge?

Grzegorz Jamborski, 17 lipca 2009, 14:44

Najprawdopodobniej nie doczekamy się już żadnego dodatku do gry Mirror’s Edge. Przynajmniej takie informacje udało się uzyskać redaktorom serwisu That VideoGame Blog od przedstawiciela Electronic Arts.

Wieści ze świata (StarCraft II, Mirror's Edge, Wolfenstein) 14/07/09

Piotr Doroń, 14 lipca 2009, 11:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strony internetowej poświęconej Rage, środa w Xbox Live Arcade pod znakiem przygód Guybrusha Threepwooda, petycja w sprawie StarCraft II, data premiery Mario & Sonic at the Winter Olimpics i inne. Zapraszamy do lektury.

Córka twórcy Świata Dysku mówi o roli scenarzysty w tworzeniu gier

Szymon Liebert, 28 czerwca 2009, 13:43

Rhianna Pratchett, autorka scenariuszy do takich gier jak Mirror's Edge, Heavenly Sword oraz wspominanego przez nas niedawno Overlorda II, wypowiedziała się na temat trendów obowiązujących obecnie w branży gier. Przede wszystkim zauważa ona wciąż powracają chęć producentów do czerpania z amerykańskiego kina akcji, co jej zdaniem wcale nie jest dobre, gdyż działa w ograniczający sposób.

Electronic Arts potwierdza: Mirror's Edge 2 powstaje

Filip Grabski, 12 czerwca 2009, 18:45

Tytuł tej wiadomości z pewnością nie stanowi niespodzianki dla czujnych graczy. Fakt, że Mirror's Edge miało być trylogią, znany był nam jeszcze przed premierą pierwszej odsłony przygód zwinnej Faith. Dzisiaj mamy potwierdzenie od przedstawiciela EA – Mirror's Edge 2 powstaje.

EA o finansach, rynku gier PC, konsolach stacjonarnych i plotkach o przejęciu przez Apple

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 09:59

Koncern Electronic Arts opublikował szczegóły raportu finansowego za roczny okres zakończony 31 marca 2009 roku. Wynika z niego, że jeden z największych światowych wydawców gier poniósł w trakcie owych dwunastu miesięcy niezwykle wysokie straty. Prezes firmy uspokaja jednak inwestorów, zabiera głos w sprawie wyścigu konsol oraz zapewnia, że rynek gier PC ma się naprawdę dobrze.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 kwietnia 2009)

Piotr Doroń, 14 kwietnia 2009, 11:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Mirror’s Edge z edytorem map, najdłuższe LAN Party w historii, o sprzedaży Lost and Damned i DSi, łatka do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts powoli wycofuje się z zabezpieczeń DRM

Piotr Doroń, 1 kwietnia 2009, 12:59

Electronic Arts udostępnia narzędzie pozwalające na usunięcie kontrowersyjnego zabezpieczenia DRM - cyfrowego zarządzaniami prawami - z gier wydanych od maja 2008.

Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.5

Filip Grabski, 27 lutego 2009, 14:30

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! oraz ze zbiorów GOL Video pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi kolejnej wspaniałej czwórki.

Rozwinięcie trybu Time Trial do Mirror’s Edge już dostępne

Szymon Liebert, 20 lutego 2009, 09:20

Zestaw nowych, niezwykłych map do trybu Time Trial w grze Mirror’s Edge pojawił się w końcu w sieci. Jest on dostępny zarówno dla wersji tytułu na pecety oraz konsole. Posiadacze Xboksa 360 za nową zawartość muszą zapłacić 800 punktów Microsoftu, a europejscy użytkownicy PlayStation 3 i komputerów osobistych 7 funtów. Co otrzymują fani skakania po dachach w roli Faith za niewielką kwotę?

Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa

Filip Grabski, 12 lutego 2009, 18:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Gra Roku 2008: Najlepsza muzyka i dźwięk – kategoria dodatkowa

Filip Grabski, 10 lutego 2009, 14:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Gra Roku 2008: Najlepsza oprawa artystyczna – kategoria dodatkowa

Filip Grabski, 9 lutego 2009, 13:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku (pod uwagę braliśmy także platformę Steam, stąd obecność World of Goo).

Śnieg blokuje brytyjski pokaz nowej gry studia DICE

Filip Grabski, 3 lutego 2009, 12:50

Twórcy serii Battlefield przygotowują zupełnie nową, konsolową grę. Jaką? Mieliśmy się dowiedzieć, ale Electronic Arts poinformowało media, że planowany na dzisiaj w Wielkiej Brytanii pokaz tej gry został odwołany.

Rozszerzenie do Mirror's Edge opóźnione

Piotr Doroń, 29 stycznia 2009, 13:35

Z informacji pozyskanych przez serwis Big Download wynika, że zapowiadane od pewnego czasu rozszerzenie do Mirror’s Edge nie zostanie wydane dzisiaj. Jego premiera została opóźniona na luty. Wieści przekazał rzecznik prasowy koncernu Electronic Arts.

Mirror’s Edge z widokiem TPP?

Szymon Liebert, 28 stycznia 2009, 09:56

Jeden z użytkowników serwisu YouTube podzielił się ze światem swoim odkryciem, dzięki któremu posiadacze pecetowej wersji Mirror’s Edge mogą odpalić widok z trzeciej osoby. Sądząc po nieco kulawych animacjach postaci (ruszają się tylko standardowo widoczne ręce i nogi), tryb ten nie był przewidziany przez twórców. Warto jednak zobaczyć jak wyglądałoby to dzieło z nowej perspektywy.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 stycznia 2009)

Piotr Doroń, 20 stycznia 2009, 11:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w EA Mythic i AMD, nowe sterowniki do kart GeForce, zapowiedziano Metal Drift, Behemoth pracuje nad kolejną grą, Football Superstars z 250 tysiącami użytkowników i inne. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (12-18 stycznia)

Marek Grochowski, 19 stycznia 2009, 07:53

Miniony tydzień to czas lekkiego ożywienia na polskim rynku gier. Półki rodzimych sklepów wzbogaciły się o dziesięć premierowych tytułów, a dystrybutorzy ruszyli z wyprzedażą starszych produktów. Także w planach wydawniczych na najbliższe tygodnie można już dopatrzeć się paru nowych pozycji. Byle do wiosny.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 stycznia 2009)

Filip Grabski, 15 stycznia 2009, 11:02

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: remake gameboyowego Final Fantasy na DS, premiera łatki do Left 4 Dead, steamowa przeglądarka stron WWW, nowe ubrania dla avatarów dla X360, nowa edycja Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy, Mirror’s Edge na Steamie oraz inne interesujące sprawy. Zapraszamy do lektury.

Dodatkowa zawartość do Mirror’s Edge oraz premiera amerykańskiej wersji PC

Szymon Liebert, 14 stycznia 2009, 12:37

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera pecetowej wersji Mirror’s Edge, jednej z oryginalniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Amerykańscy miłośnicy komputerów osobistych mogą zagrać w ten tytuł jako pierwsi. Następni w kolejce są gracze z Europy, do której pudełka z grą zawitają już w najbliższy piątek. Tymczasem, wydawca Electronic Arts ogłosił datę wydania nadchodzącej dodatkowej zawartości.

Ekspansja Electronic Arts na Steam rozpoczęta

Szymon Liebert, 20 grudnia 2008, 09:43

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnym wykorzystaniu przez Electronic Arts systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Dzisiaj wiemy, że rzeczywiście cała sprawa jest faktem i już niedługo kilka spośród gorących tytułów tego wydawcy będzie dostępnych na platformie dystrybucyjnej firmy Valve. Współpraca obejmie najprawdopodobniej także przyszłe produkty.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 grudnia 2008)

Piotr Doroń, 17 grudnia 2008, 11:24

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: GOG z grami z serii Oddworld, aktualizacja Crysis Wars, start beta-testów dodatku do Sins of a Solar Empire, Turbine zwalnia pracowników i inne. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts potwierdza - słaba sprzedaż wymusi cięcia

Piotr Doroń, 10 grudnia 2008, 08:47

Koncern Electronic Arts musi uporać się z kilkoma problemami. Okazuje się, że niższa niż zakładano sprzedaż kilku gier na terenie Ameryki Północnej i Europy wpłynie w stosunkowo dużym stopniu na zmniejszenie przychodów, jakie firma będzie w stanie wypracować w bieżącym roku fiskalnym. Potwierdzenie w rzeczywistości znalazły zatem ostatnie analizy Colina Sebastiana, analityka Lazard Capital Markets.

Słaba sprzedaż Mirror's Edge i NfS: Undercover spowoduje cięcia w EA?

Dorota Drużko, 9 grudnia 2008, 14:50

Colin Sebastian, analityk z Lazard Capital Markets przewiduje, że firma Electronic Arts chcąc zmniejszyć koszta zmuszona będzie do porzucenia niektórych tytułów i być może również zwolnienia większej liczby pracowników (ostatnimi czasy pożegnała się już z około 600 osobami, co stanowi jakieś 6% wszystkich zatrudnionych).

Mirror’s Edge PC: minimalne wymagania, PhysX, przyczyny opóźnień

Szymon Liebert, 9 grudnia 2008, 10:59

Mirror’s Edge to jedna z bardziej eksperymentalnych produkcji i chociaż może nie okazała się przełomowa, to na pewno wielu szczerze zadziwiła. Na tytuł wciąż czekają użytkownicy pecetów, dla których ważną kwestią są jak zwykle wymagania sprzętowe. Dzisiaj wiemy już na jakiej minimalnej konfiguracji bohaterka Faith będzie w stanie wykonywać swoje efektowne skoki bez skoków samej gry.

Poradnik: Mirror's Edge

Redakcja GRYOnline.pl, 8 grudnia 2008, 19:44

„Mam przyjemność oddać do Twojej dyspozycji poradnik do gry Mirror’s Edge, przygotowanej przez studio Digital Illusions Creative Entertainment i wydanej przez koncern Electronic Arts."

13 stycznia premiera Mirror's Edge na PC

Janusz Wyczołek, 4 grudnia 2008, 17:30

W końcu znamy datę premiery jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego sezonu. Mirror’s Edge, którym gracze konsolowi cieszą się od niespełna miesiąca, w wersji pecetowej pojawi się 13 stycznia. W tym samym czasie udostępnione zostaną również dodatkowe mapy.

Mirror’s Edge w wersji na PC wykorzysta PhysX

Szymon Liebert, 19 listopada 2008, 20:19

Opóźniona z niewyjaśnionych przyczyn pecetowa wersja Mirror’s Edge otrzyma dodatkowe wsparcie w postaci silnika PhysX, odpowiadającego za skomplikowane obliczenia fizyczne. Technologia ta została zaadoptowana już jakiś czas temu przez firmę NVIDIA i skorzystają z niej posiadacze kart z serii GeForce 8 lub lepszych. Jakiego typu efektów i dodatków możemy się spodziewać?

Premiery gier w Polsce (10-16 listopada)

Marek Grochowski, 17 listopada 2008, 08:45

Choć rekordu z pierwszych dni listopada nie udało się pobić, niewiele brakowało, by na rynku znów ukazało się 20 nowych tytułów. Polscy dystrybutorzy dopisali i fani elektronicznej rozrywki znów mogli wybierać spośród szerokiej gamy premierowych produktów. Poniżej prezentujemy pełną listę gier, które pojawiły się w sklepach w terminie 10-16 XI 2008.

Kolejne spekulacje o pecetowej premierze Mirror’s Edge

Szymon Liebert, 11 listopada 2008, 12:34

Serwis Eurogamer wskazuje na kolejne sklepy internetowe, które podają datę premiery pecetowej wersji Mirror’s Edge. Podobnie jak w przypadku poprzednich spekulacji, jest nią styczeń przyszłego roku. Tymczasem gra dostępna jest na świecie właściwie już od dziś na konsolach. U nas przeczytacie recenzję tego dzieła w wersji na PlayStation 3. Czy oczekiwania zostały spełnione?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 listopada 2008)

Piotr Doroń, 10 listopada 2008, 13:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: o sprzedaży Okami, darmowe utwory z Mirror’s Edge, Left 4 Dead nie dla PS3, Guitar Hero: World Tour z nowymi piosenkami. Zapraszamy do lektury.