Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 11:22

EA nie pracuje nad kontynuacją Mirror's Edge; firma rozwiewa nadzieje fanów

Jeden tweet z konta EA France wystarczył, by fani serii Mirror’s Edge zaczęli zacierać ręce z myślą o kontynuacji. Firma zdementowała jednak rodzące się plotki o nowej części.

W SKRÓCIE:
  • Post na Twitterze EA France rozbudził nadzieje fanów Mirror’s Edge.
  • Część z nich uznała opublikowaną grafikę za zapowiedź nowej odsłony serii.
  • Firma zdradziła jednak, że ich intencją nie była zapowiedź gry.

9 kwietnia EA France udostępniło na swoim twitterowym profilu z pozoru niewinny post. Było to rozpikselowane zdjęcie z podpisem „Kto rozpoznaje tę grę?”. Wielu użytkowników od razu domyśliło się, o jaką produkcję chodzi. Była to grafika z gry Mirror’s Edge. Odkrycie to rozbudziło nadzieje fanów serii, którzy uznali zagadkę za zapowiedź kolejnej odsłony.

Głosów tego typu było na tyle dużo, że EA France uznało, że należy jak najszybciej wyjaśnić tę sytuację. W odpowiedzi do oryginalnego posta dodali więc komentarz o jasnym przekazie.

Nie drażnimy się z wami, to tylko zabawa. Jeśli kiedyś będziemy wam coś teasować, to na pewno to zrozumiecie, nie martwcie się.

Wygląda więc na to, że nadzieje fanów były zdecydowaną nadinterpretacją. Przynajmniej oficjalnie EA nie pracuje nad kolejną odsłoną Mirror’s Edge. Zdecydowana reakcja firmy może również sugerować, że Elektronicy nie chcą, aby fani nakręcali się perspektywą powstania kontynuacji. Możliwe jednak, że kiedyś jeszcze spotkamy Faith Connors, ponieważ firma była ponoć zadowolona ze sprzedaży Mirror’s Edge Catalyst.