Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 20:00

autor: Ender

Electronic Arts jest zadowolone z osiągnięć Mirror’s Edge Catalyst

Według przedstawiciela Electronic Arts, gra Mirror’s Edge Catalyst, która zadebiutowała w sklepach w ubiegłym miesiącu, sprostała oczekiwaniom wydawcy pomimo mieszanych opinii krytyków oraz graczy.

Premiera Mirror’s Edge Catalyst miała miejsce na początku czerwca. Tytuł nie wzbudził jednak szybszego bicia serca ani u fanów oryginału z 2008 roku, ani u zupełnie nowych graczy, którzy nie mieli do czynienia z marką. Gra zebrała co prawda względnie dobre oceny, ale nie okazała się rewelacją lub rewolucją w gatunku. Mimo to, Electronic Arts wydaje się zadowolone z dzieła studia DICE, ponieważ miało on sprostać wysuwanym wobec niego oczekiwaniom. W wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry.biz opinią taką podzieliła się Laura Miele, która jest szefową działu odpowiadającego za wydawniczą stronę amerykańskiej spółki. Miele dodała przy tym, że EA jest dumne z tego, w jaki sposób deweloperzy odświeżyli formułę tytułu, oferując graczom w pełni otwarty, sandboksowy świat.

Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów dotyczących wyników sprzedaży Mirror’s Edge Catalyst,. To zastanawiające, bowiem wydawcy uwielbiają się nimi chwalić, zwłaszcza gdy zapewniają, że są zadowoleni z osiągnięć tytułu. Według przedstawicielki firmy, Mirror’s Edge jest w oczach spółki marką, która ma potencjał, pozwalający na jej rozwijanie w przyszłości. Bez wątpienia najbliższe miesiące okażą się kluczowe jeżeli chodzi o dalsze losy i przygody Faith. Ewentualny sequel będzie bowiem zależeć w dużej mierze od sukcesu finansowego gry.

  1. Recenzja gry Mirror's Edge: Catalyst - Faith podąża śladem Assassin’s Creed
  2. Mirror’s Edge Catalyst – oficjalna strona gry
  3. Mirror’s Edge Catalyst – kompendium wiedzy