Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 11:09

autor: Aquma

Civilization 6 zaoferuje nowe jednostki i mapy w kolejnej darmowej aktualizacji

Studio Firaxis Games opublikowało film przedstawiający najważniejsze nowości i zmiany, które zostaną wprowadzone do gry Civilization 6 wraz z kolejnym patchem.

W SKRÓCIE:

  1. wraz z kolejną aktualizacją gra Civilization 6 otrzyma dwie nowe mapy oraz trzy jednostki;
  2. doczekamy się też licznych zmian w balansie rozgrywki i zdolnościach poszczególnych frakcji;
  3. łatka zadebiutuje 22 kwietnia.

Deweloperzy odpowiedzialni za grę Civilization 6 – studio Firaxis Games – przedstawili informacje na temat kolejnej darmowej aktualizacji, która zostanie udostępniona w przyszły czwartek (22 kwietnia) i będzie ostatnią w tym sezonie. Otrzymamy trzy nowe jednostki, kolejne mapy typu True Start oraz sporo przeróżnych zmian i poprawek.

Cywilizacja 6 – nowe jednostki i mapy

Pośród nowych jednostek znajdziemy dwa rodzaje piechoty – strzelców Line Infantry oraz halabardników Man-At-Arms. Trzecia nowość – Trebuchet – jest czymś, czego społeczność domagała się od pewnego czasu. Jeśli chodzi o mapy, to aktualizacja wprowadzi dwie – Mediterranean oraz Earth Huge.

Civilization 6 zaoferuje nowe jednostki i mapy w kolejnej darmowej aktualizacji - ilustracja #1
Trebusze trafią do Cywilizacji 6.

Civilization 6 – poprawki i zmiany w balansie rozgrywki

Deweloperzy wprowadzili szereg poprawek w zakresie balansu pomiędzy poszczególnymi jednostkami i istniejącymi cywilizacjami. Zmiany będą bazowały m.in. na uwagach społeczności. Przykładowo Hiszpania otrzyma możliwość tworzenia flot i armad wykorzystując merkantylizm (ang. Mercantilism), a dodatkowo będzie czerpała więcej benefitów z dróg handlowych, szczególnie takich, które łączą lokacje na kilku kontynentach. Frakcja ta będzie się też cieszyła lepiej działającymi koloniami (miasta poza ojczystym kontynentem będą produkowały dobra szybciej i otrzymają dodatkowego budowniczego).

Z kolei imperium Khmer otrzyma bonus do wiary (ang. Faith), który będzie rósł wraz ze wskaźnikiem populacji oraz dodatkowe udogodnienia (ang. Amenities) w miastach, w których zbudowano akwedukty. Co więcej, wzrośnie tempo generowania żywności i wiary w gospodarstwach zlokalizowanych w pobliżu – odpowiednio – akweduktów i świętych miejsc. Dodatkowo władca Jayavarman VII zaoferuje swoim poddanym dodatkowe bonusy.

Civilization 6 zaoferuje nowe jednostki i mapy w kolejnej darmowej aktualizacji - ilustracja #2
Mabuche są jedną z frakcji, które doczekają się zmian.

Grając Chinami otrzymamy losową Eurekę i Inspirację z danej ery za każdym razem, gdy stworzymy cud świata (ang. World Wonder).

Szereg wzmocnień dostaną też frakcje imperium Mapuche oraz Kanady. Pierwsza z nich doczeka się buffów do kultury, produkcji i doświadczenia zdobywanego w walce (szczególnie w miastach, które nie zostały stworzone przez omawianą cywilizację), a także szybszego generowania punktów lojalności. Skuteczniejszy stanie się też władca Lautaro. Z kolei Kanada będzie się cieszyła jeszcze lepiej działającymi kopalniami, obozami i tartakami, ale tylko pod warunkiem, że te zostaną zbudowane na śnieżnym terenie lub w tundrze. Unikatowa jednostka Mountie stanie się tańsza i silniejsza w walce.

  1. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  2. Civilization VI – poradnik
  3. Civilization VI – strona oficjalna