Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 09:51

autor: Adrian Werner

Jazda samochodem w Microsoft Flight Simulator możliwa dzięki modyfikacji

Moder MrFace udostępnił ciekawy projekt, który pozwala pokierować w grze Microsoft Flight Simulator samochodem marki Mitsubishi.

Gra Microsoft Flight Simulator otrzymała ciekawy mod, umożliwiający zwiedzanie wirtualnego świata zza kierownicy samochodu. Modyfikacja nazwana została [DRIVABLE] CAR Mitsubishi PAJERO i opracował ją MrFace.

Zgodnie z tytułem, mod pozwala pokierować Mitsubishi Pajero. Samochód dostępny jest w specjalnej wersji, wykorzystywanej na lotniskach w ramach tzw. marshallingu, czyli komunikacji wizualnej między pilotami a obsługą naziemną. Alternatywnie możemy sprawdzić również wersję policyjną maszyny.

Mod sprawdza się bardzo dobrze. Auto ma dużo detali i całkiem realistyczny model jazdy. Do tego eksploracja świata Microsoft Flight Simulator z poziomu dróg zapewnia mocno odmienne wrażenia. Z takiej perspektywy nie wszystko wygląda idealnie, ale w rezultacie taka modyfikacja może być bardzo przydatna także dla twórców nowych scenerii, ułatwiając im znalezienie niedoróbek.

Warto wspomnieć, że [DRIVABLE] CAR Mitsubishi PAJERO nie jest w pełni nowym projektem. MrFace skonwertował na potrzeby gry starszą modyfikację FSX Mitsubishi Pajero, którą oryginalnie przygotowano z myślą o Microsoft Flight Simulator X.

To nie pierwszy mod dodający samochód do najnowszej odsłony cyklu. Na początku roku głośno było o projekcie deLorean, bazującym na maszynie rozsławionej przez serię filmową Powrót do przyszłości, ale ta modyfikacja głównie koncentrowała się na umożliwieniu lotów tym autem.

[DRIVABLE] CAR Mitsubishi PAJERO jest znacznie bardziej realistyczne. Fani tego typu projektów mogą wypatrywać kolejnego samochodu terenowego do Microsoft Flight Simulator, który wkrótce wypuści studio SimWorks, czyli autorzy m.in. dodatku Okavango Delta.

  1. [DRIVABLE] CAR Mitsubishi PAJERO - profiil moda w serwisie Flightsim.to
  2. Microsoft Flight Simulator 2020 – oficjalna strona
  3. Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii
  5. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020

Jak instalować mody do Microsoft Flight Simulator.

Instalowanie modyfikacji do MSFS jest proste. Musicie wrzucić folder z modem (w tym przypadku „Mitsubishi PAJERO”) do folderu „Community”. Znajdziecie go w

“C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\Packages\Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe\LocalCache\Packages\Community”

„AppData” to folder ukryty, więc jeśli go nie widzicie, to musicie włączyć w ustawieniach systemu Windows opcję „Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”.