Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2008, 13:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 listopada 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: o sprzedaży Okami, darmowe utwory z Mirror’s Edge, Left 4 Dead nie dla PS3, Guitar Hero: World Tour z nowymi piosenkami. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: o sprzedaży Okami, darmowe utwory z Mirror’s Edge, Left 4 Dead nie dla PS3, Guitar Hero: World Tour z nowymi piosenkami. Zapraszamy do lektury.

Okami

Okami w wersji na PlayStation 2, choć było grą po prostu świetną, nie sprzedało się prawie wcale. Capcom, chcąc ratować pieniądze wyłożone na produkcję dzieła, wydał ją także na Wii i było to posunięcie ze wszech miar udane. Od chwili światowego debiutu gry (od kwietnia w USA, od czerwca w Europie) gracze zakupili ponad 300 tysięcy egzemplarzy produkcji. Liczba ta nie uwzględnia pudełek nabytych przez Japończyków.

Mirror’s Edge

Firma Electronic Arts poinformowała o opublikowaniu pięciu darmowych utworów z gry Mirror’s Edge. Zainteresowani mogą je pobrać z tego miejsca.

Left 4 Dead

Na łamach Zachodnich serwisów pojawiły się informacje, z których wynika, że Left 4 Dead definitywnie nie ukaże się w wersji na konsolę PlayStation 3. Potwierdzili to przedstawiciele firmy Valve, będącej producentem dzieła. Tak więc zostanie ono wydane wyłącznie na pecety i Xboxa 360. Premiera już 17 listopada.

WWE Smackdown vs. Raw 2009

Koncern THQ ujawnił duży fragment ścieżki dźwiękowej najnowszej odsłony cyklu WWE SmackDown vs. Raw. Wśród wykonawców, którzy nawiedzą edycję oznaczoną numerem 2009, znajdą się: Bloodsimple, Burn Halo, Disturbed, Egypt Central, The Exies, Murs, P.O.D., SiX, Steriogram. Gra właśnie zadebiutowała na rynku. Jest dostępna w wersjach na Xboxa 360, PlayStation 3, Wii, PlayStation 2, PSP i NDS.

Guitar Hero: World Tour

Do grona utworów dostępnych do pobrania posiadaczom pełnej wersji Guitar Hero: World Tour (PS3, X360, Wii) dołączyły trzy kompozycje zespołu Oasis oraz piosenka tytułowa z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie (Quantum of Solace), nagrana przez Jacka White’a i Alicię Keys.

A Kingdom for Keflings

A Kingdom for Keflings będzie pierwszą nową produkcją dostępną z poziomu Xbox Live Arcade, która wykorzysta system awatarów, będący częścią tzw. New Xbox Experience, do której debiutu dojdzie 19 listopada. Pozycja będzie należała do gatunku symulacji, a zadaniem gracza ma być budowa średniowiecznego miasta.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Emergency Hospital

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: World at War

Golden Axe: Beast Rider

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Mirror's Edge

Monopoly

Skate It

The Sims 3

gry