Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2008, 12:57

autor: vampire

Mikrotransakcje w Need for Speed: Undercover?

W serwisie GameTrailers możemy zobaczyć prezentację niektórych możliwości tuningu samochodów, póki co tylko optycznego, w nadchodzącym Need for Speed: Undercover. Jak zwykle będzie można wóz przemalować, wybrać matowy lub tradycyjny rodzaj lakieru, czy też przyozdobić auto vinylami.

W serwisie GameTrailers możemy zobaczyć prezentację niektórych możliwości tuningu samochodów, póki co tylko optycznego, w nadchodzącym Need for Speed: Undercover. Jak zwykle będzie można wóz przemalować, wybrać matowy lub tradycyjny rodzaj lakieru, czy też przyozdobić auto vinylami, a wszystko to, jak zapewnił przedstawiciel podległego EA studia Black Box, zostanie zrealizowane w sposób przejrzysty i łatwy w obsłudze. Zresztą sami możecie się o tym przekonać oglądając wspomniany filmik. Jest w nim jednak pewien bardzo interesujący fragment, którego początkowo możecie nie dostrzec, otóż wszelkie interesujące nas ulepszenia będą do kupienia za punkty Microsoftu. Okno z zapytaniem (screenshot poniżej), czy chcemy wybrać taką właśnie opcję zapłaty pojawia się w prezentacji dosłownie przez sekundę, tak więc aby mu się lepiej przyjrzeć należy włączyć pausę dokładnie w czasie 2:16.

 

Mikrotransakcje w Need for Speed: Undercover? - ilustracja #1

Jak wiemy, systemy mikrotransakcji obsługiwane są przez coraz więcej nowych gier, zwłaszcza wszelkich MMO - czyżby również ludzie z Electronic Arts zobaczyli w nich niezłe źródło dodatkowych dochodów? Na razie, biorąc pod uwagę krótki czas "prezentacji" okna, wygląda na to, że jest to opcja, której twórcy nie chcieli jeszcze ujawniać, lub po prostu nie zostało przesądzone czy rzeczywiście pojawi się w finalnej wersji produkcji. Nie wiadomo także, jak zostałaby zrealizowana na pozostałych platformach sprzętowych, chociaż możemy założyć, że w przypadku dużej konsoli Nintendo punkty Microsoftu zastąpiłyby punkty Wii.

w Stanach Zjednoczonych premiera Need for Speed: Undercover odbędzie się 18 listopada, a trzy dni później, 21 listopada, tytuł trafi do Europy. U nas gra ukaże się w tym samym czasie co na Starym Kontynencie, jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xboxie 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo DS i Wii - za jej dystrybucję odpowiedzialna jest oczywiście firma Electronic Arts Polska. Niestety twórcy nie zdecydowali się na oddanie w nasze ręce dema produkcji, co z pewnością nie pomoże nam w podjęciu decyzji o jej zakupie. Więcej informacji na temat programu możecie znaleźć w naszych zapowiedziach, przypomnijmy jeszcze, że Undercover trafi również w ręce posiadaczy iPhonów.