Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2009, 11:50

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

EVE Online razem z kartami graficznymi NVIDIA

Islandzkie studio Crowd Control Productions poinformowało o podpisaniu umowy z Albatron Technology, na mocy której do sprzedaży trafią karty graficzne z chipsetem NVIDIA wraz z grą EVE Online.

Islandzkie studio Crowd Control Productions poinformowało o podpisaniu umowy z firmą Albatron Technology, na mocy której do sprzedaży trafią karty graficzne z chipsetem NVIDIA wraz z grą EVE Online.

W pudełku z każdą kartą graficzną wyposażoną w chip NVIDII, począwszy od najsłabszego modelu 9400GT, znajdziemy nie tylko produkt Albatron Technology, ale również DVD z jednym z najpopularniejszych MMORPG w historii oraz unikalny CD Key. Dodatkowo otrzymamy też miesięczny abonament o wartości 15 dolarów (około 53 złote).

EVE Online razem z kartami graficznymi NVIDIA - ilustracja #1

EVE Online to jedna z najpopularniejszych i przy okazji najstarszych gier MMORPG dostępnych na rynku. O jej fenomenie stanowi między innymi fakt, że całość rozgrywki prowadzona jest na jednym serwerze, składającym się z pięciu tysięcy układów słonecznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra bije rekordy popularności. Przykładowo 8 lutego tego roku pobito kolejny rekord – na serwerze w jednym czasie przebywało ponad 50 tysięcy graczy z całego świata.

Gracz może wcielić się między innymi w pirata, handlowca, górnika czy producenta. Doświadczenie w każdej z tych profesji nie jest jednak zbierane tak jak w innych grach MMORPG. Kolejne poziomy doświadczenia przychodzą po treningu, a o zaawansowaniu naszej postaci decyduje po prostu upływający czas.

Gra cieszy się również bardzo dużym wsparciem ze strony twórców. Od premiery w 2003 roku ukazało się aż osiem oficjalnych dodatków do podstawowej wersji EVE Online. Ostatni – Apocrypha – miał premierę kilkanaście dni temu. Co ważne, wszystkie rozszerzenia są darmowe i dostępne do pobrania ze strony producenta. Aby ściągnąć je na dysk, wystarczy posiadać opłacony abonament.