Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. Gry Przygodowe Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry z gatunku przygodowe na platformę Wii.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Sadness
Sadness

Przygodowe prace wstrzymane

Gra Sadness miała być przygodówką w konwencji survival horroru, utrzymaną w czarno-białej tonacji i gotyckiej stylistyce. Niestety plany polskich deweloperów wzięły w łeb i gra nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Cate West: The Vanishing Files
Cate West: The Vanishing Files

Przygodowe 24 marca 2009

Kolejna odsłona znanej serii przygodówkowej typu „hidden object” (ukryte przedmioty). Bohaterką gry jest tytułowa pisarka obdarzona mocami nadprzyrodzonymi. West musi użyć swoich zdolności, aby pomóc policji w rozwikłaniu serii dziwnych przestępstw. Zabawa polega na odnajdywaniu przedmiotów ukrytych na ekranach wypełnionych detalami. W sumie otrzymujemy 15 różnych spraw do rozwikłania.

NyxQuest: Kindred Spirits
NyxQuest: Kindred Spirits

Przygodowe 19 czerwca 2009

Przygodowa gra platformowa pełnymi garściami czerpiąca z mitologii greckiej. Wcielamy się w tytułowego Nyxa, który dzięki skrzydłom może latać. Zabawa wymaga zarówno zręczności, jak i sprytu przy rozwiązywaniu zagadek. Poza kampanią solo dostępny jest też tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek
Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek

Przygodowe 2 grudnia 2008

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek to kolejna pozycja w serii, wydawanej przez firmę Her Interactive. Produkty wywodzące się z owego cyklu traktują o przygodach tytułowej detektyw, Nancy Drew. Inspiracją dla twórców wspomnianych gier stały się powieści wychodzące od początku lat trzydziestych XX w.

Secret Files 2: Puritas Cordis
Secret Files 2: Puritas Cordis

Przygodowe 8 maja 2009

Opracowana przez studio Animation Arts we współpracy z twórcami pierwowzoru z Fusionsphere Systems kontynuacja ciepło przyjętej przygodówki point-and-click z 2006 roku. Fabuła gry obraca się wokół serii niewytłumaczalnych zjawisk o skali globalnej, których przyczyn wyjaśnić nie potrafią nawet największe umysły. Wszystko wskazuje na to, że w głoszonych przez telewizyjnego kaznodzieję Pata Sheltona przepowiedniach o rychłym końcu świata może znajdować się ziarno prawdy.

Horrid Henry: Missions of Mischief
Horrid Henry: Missions of Mischief

Przygodowe 4 grudnia 2009

Horrid Henry: The Video Game to gra na podstawie popularnego cyklu książek oraz emitowanego w telewizji serialu. Pozwala dzieciom wcielić się w tytułowego, niesfornego bohatera.

Puzzle Agent
Puzzle Agent

Przygodowe 20 marca 2012

Detektywistyczna gra przygodowa. Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do miasteczka Skoggins w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń.

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie. Program należy do gatunku action/adventure, łączy więc elementy przygodowe z familijną, muzyczną grą akcji, stanowczo opierając się oczywiście na scenariuszu filmowego pierwowzoru.

Aquatic Tales
Aquatic Tales

Przygodowe prace wstrzymane

Gra przygodowo-zręcznościowa, poruszająca problematykę zanieczyszczeń wód. Zadaniem gracza jest ochranianie rodzinki sympatycznie wykonanych ryb przed różnego rodzaju zagrożeniami.

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Przygodowe 22 lipca 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją między innymi chińskich katakumb, rozwiązując zagadki oraz staczając pojedynki z podległymi nieumarłemu cesarzowi wojownikami.

Arctic Tale
Arctic Tale

Przygodowe 10 października 2007

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.

NCIS
NCIS

Przygodowe 28 października 2011

Gra przygodowa stworzona na podstawie serialu o agentach, którzy prowadzą dochodzenia dotyczące przestępstw powiązanych z Marynarką Wojenną lub Piechotą Morską. Gracz wciela się w poszczególne postacie znane ze srebrnego ekranu i przeprowadza kolejne etapy śledztwa. Scenariusze do czterech nowych spraw zostały napisane przy udziale twórców serialu.

Doctor Who: Return to Earth
Doctor Who: Return to Earth

Przygodowe 19 listopada 2010

Przygodowa gra typu science-fiction oparta na słynnym brytyjskim serialu Doctor Who. Do gry dodawany jest specjalny gadżet – śrubokręt soniczny, wykorzystywany przez głównego bohatera. W produkcji wcielamy się w tytułowego doktora lub jego partnerkę i stawiamy czoła licznym przeciwnościom. Produkcja przeznaczona dla młodszych graczy jak i fanów serialu.

Goosebumps: HorrorLand
Goosebumps: HorrorLand

Przygodowe 29 października 2008

Konsolowa kontynuacja serii gier, bazujących na bestsellerowym cyklu książek R.L. Stine. Ponownie trafiamy do upiornego parku rozrywki, stworzonego przez demonicznego Madisona Storma, a naszym celem jest uwolnić się z potrzasku, pokonując pięć pełnych niebezpieczeństw poziomów i rozgrywając szereg mini-gierek o różnym stopniu trudności.

D-TEAM: The kidnapping of Teacher Zig
D-TEAM: The kidnapping of Teacher Zig

Przygodowe 17 maja 2012

D-TEAM: The kidnapping of Teacher Zig to opracowana przez studio Bigmoon Interactive gra przygodowa oparta na animowanym serialu dla dzieci Tic Tac Tales. W omawianej produkcji grupa herosów (tytułowe D-Team) podejmuje się karkołomnego zadania uwolnienia profesora Ziga z rąk złego czarodzieja Xarabina.

428: Shibuya Scramble
428: Shibuya Scramble

Przygodowe 12 kwietnia 2008

428: Shibuya Scramble to opracowana z myślą o pecetach przygodówka należąca do kategorii określanej mianem visual novel. Fabuła opowiada o porwaniu młodej kobiety; śledzimy tę historię z perspektywy pięciu różnych postaci, a decyzje podjęte w ciele jednej z nich wpływają na sytuację pozostałych.

I SPY Spooky Mansion
I SPY Spooky Mansion

Przygodowe 19 października 2010

Gra przygodowa będąca odświeżoną wersją produkcji wydanej pierwotnie na pecety w 1999 roku. Zostajemy uwięzieni przez sprytnego kościotrupa w tajemniczej willi. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu ucieczki z tego przeklętego miejsca. By tego dokonać będziemy musieli rozwiązać serię pomysłowych łamigłówek.

Lit
Lit

Przygodowe 9 stycznia 2009

Łącząca elementy horroru z łamigłówkami historia o parze nastolatków uwięzionej w szkole opanowanej przez mroczne siły. Kierując poczynaniami bohatera musimy unikać ciemności i oświetlać sobie drogę.

Harvey Birdman Attorney At Law
Harvey Birdman Attorney At Law

Przygodowe 8 stycznia 2008

Harvey Birdman Attorney At Law jest opracowaną przez studio High Voltage Software (znane m.in. z takich produkcji jak Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude czy The Family Guy) i wydaną przez Capcom grą przygodową. Tytuł wzorowany jest na popularnej serii kreskówek nadawanych od 2000 roku przez Adult Swim – kanał komediowy skierowany raczej do starszych odbiorców.

Capucine
Capucine

Przygodowe prace wstrzymane

Capucine to gra przygodowa w głównej mierze nastawiona na eksplorację wirtualnego środowiska. Przygotowując niniejszą pozycję, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Wii, developerzy postanowili wykorzystać wszystkie atuty owej platformy sprzętowej. Produkcję tę ukazano w formie baśni, przedstawiającej odwieczną opozycję pomiędzy światłem i ciemnością.

The Island of Dr. Frankenstein
The Island of Dr. Frankenstein

Przygodowe 20 października 2009

The Island of Dr. Frankenstein to gra przygodowa, której akcja osadzona została na fantastycznej, lewitującej w powietrzu wyspie. Gracze wcielają się we Frankiego, siostrzeńca dr. Frankensteina, który stara się na różne sposoby pomagać mieszkańcom wyspy - ludziom i potworom. Deweloperzy ze studia Visual Impact zadbali o przyjemną dla oka oprawę wizualną oraz zbiór prostych mini-gierek, które urozmaicają rozgrywkę.

Batman: The Brave and the Bold
Batman: The Brave and the Bold

Przygodowe 7 września 2010

Połączenie platformówki z bijatyką, w którym wcielamy się w Batmana i jego sprzymierzeńców. Na każdym z ośmiu poziomów musimy zmierzyć się z licznymi przeciwnikami. Człowiek-Nietoperz może skorzystać z wielu różnych gadżetów i zaskakujących ataków. Gra jest skierowana przede wszystkim do młodszych użytkowników.

Where the Wild Things Are
Where the Wild Things Are

Przygodowe 13 października 2009

Where the Wild Things Are to przygotowana z myślą o młodych odbiorcach, przygodowa gra akcji na motywach książki obrazkowej Maurice'a Sendaka i filmu wytwórni Warner Bros. Głównym bohaterem jest chłopiec, który próbuje ocalić krainę wyobraźni i jej mieszkańców przed zagładą. Gracz ma za zadanie pomóc Maksowi i jego przyjaciołom w rozwiązaniu szeregu problemów.

The Clumsey's
The Clumsey's

Przygodowe prace wstrzymane

The Clumsey's to przygodówka typu "hidden object", w której przenosimy się w czasie, odnajdujemy zaginione osoby i podnosimy interaktywne przedmioty.