Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

5. rolnicze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Gry o tematyce rolnicze ułożone według popularności.

PC
PC Windows97 WWW5
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 432 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable2 PlayStation Vita5
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE30 Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android16 Apple iOS18 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch28 Nintendo Wii8 Nintendo DS13 Nintendo Wii U3 Nintendo 3DS12 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube3
WIĘCEJ
MNIEJ
Story of Seasons
Story of Seasons

RPG 27 lutego 2014

Nieformalna kontynuacja popularnej gry rolniczej Harvest Moon, opracowana przez japońskie studio Marvelous, mające na swoim koncie kilka odsłon tej uznanej marki. Podobnie jak pierwowzór, gra Story of Seasons pozwala nam zakosztować życia początkującego farmera, który trafił do niewielkiego, podupadłego miasteczka Oak Tree.

3DS

Farming World
Farming World

Strategiczne 2 maja 2014

Rozbudowana gra ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad rozwijającym się gospodarstwem rolnym z zamiarem stworzenia zeń sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Do naszych zadań należy uprawa roślin, hodowla zwierząt, zatrudnianie pracowników i rozbudowa infrastruktury, a zarobione pieniądze inwestujemy w ustawiczny rozwój naszego biznesu.

PC

Farm Frenzy: Animal Country
Farm Frenzy: Animal Country

Zręcznościowe 1 czerwca 2010

Wcielamy się w postać rolnika i umiejętnie zarządzamy własnym gospodarstwem. Równolegle ochraniamy posiadane tereny przed atakami wrogo nastawionych niedźwiedzi.

NDS

Story of Seasons: Trio of Towns
Story of Seasons: Trio of Towns

RPG 13 października 2017

Kontynuacja wydanej w 2014 roku gry rolniczej Story of Seasons, stworzonej przez studio Marvelous, które wcześniej zajmowało się m.in. produkcjami z cyklu Harvest Moon. Ogólne założenia rozgrywki nie uległy zmianie, a podczas zabawy przejmujemy pieczę nad podupadającym gospodarstwem rolnym, starając się przywrócić mu dawną świetność.

3DS

Harvest Moon: Save the Homeland
Harvest Moon: Save the Homeland

RPG 20 listopada 2001

Harvest Moon to seria, w której zawsze wcielamy sie w osobnika zyjacego na wsi. Hodujemy bydlo, sadzimy i pielegnujemy roslinki. Wydanie na na Playstation 2 charakteryzuje sie nie tylko trójwymiarowa grafika – róznice siegaja znacznie glebiej.

PS2

Rune Factory: Tides of Destiny
Rune Factory: Tides of Destiny

RPG 24 lutego 2011

Rune Factory: Tides of Destiny to japońska gra RPG, w której razem z parą głównych bohaterów przemierzymy nieznany im świat i zwalczymy ciążącą na nich klątwę.

PS3Wii

Summer in Mara
Summer in Mara

Przygodowe 16 czerwca 2020

Gra przygodowa wzbogacona o elementy rolniczego RPG. W Summer in Mara wcielamy się w 11-latkę przemierzającą malowniczy archipelag i wykonującą rozmaite zadania, a poza tym uprawiającą ziemię i wytwarzającą przydatne przedmioty.

PCPS4XONESwitch

Farming Simulator 2011: Zestaw dodatków
Farming Simulator 2011: Zestaw dodatków

Symulacje 4 listopada 2011

Zbiór wszystkich dostępnych dodatków DLC do cieszącego się dużą popularnością symulatora prowadzenia farmy. Zestaw oferuje szereg nowych pojazdów i naczep, a także niedostępne wcześniej obiekty rolnicze, w tym m.in. szklarnie, kolektory słoneczne, pasieki czy turbiny wiatrowe.

PC

Farming Simulator 15: Oficjalny Dodatek
Farming Simulator 15: Oficjalny Dodatek

Symulacje 29 października 2015

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2014 roku gry Farming Simulator 15 studia GIANTS Software. Wprowadza on do rozgrywki niedostępne wcześniej, rozległe obszary rolne, umiejscowione na terenie Europy Wschodniej, wraz z charakterystycznymi dla tego regionu warunkami. Prócz tego, w grze pojawia się 20 zupełnie nowych, licencjonowanych maszyn rolniczych od takich producentów jak Zetor, Tatra, Rostselmash i Farmtech.

PC

Maszyny Rolnicze 2014 - Wielkie Mistrzostwa
Maszyny Rolnicze 2014 - Wielkie Mistrzostwa

Symulacje 14 marca 2014

Druga odsłona nieco zwariowanej gry rodzimego studia PlayWay, w której stajemy w szranki z mistrzami rolniczego fachu, rywalizując o tytuł najlepszego farmera. W grze będziemy mogli sprawdzić swe umiejętności w 40 konkurencjach, polegających m.in. na oraniu pól, koszeniu trawy i zbóż czy przewożeniu słomy, paszy oraz ziarna. W poszczególnych zadaniach wykorzystamy szeroką gamę wiernie odwzorowanych maszyn oraz tuningowalnych ciągników rolniczych.

PC

Professional Farmer: American Dream
Professional Farmer: American Dream

Symulacje 19 października 2017

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu gier symulacyjnych firmy UIG Entertainment. Akcja Professional Farmer: American Dream przenosi nas na malowniczy środkowy zachód Stanów Zjednoczonych, gdzie naszym celem jest zadbanie o rozwój rancza. Pod względem mechaniki Professional Farmer: American Dream w niczym nie odbiega od typowych rozwiązań serii, łącząc całkiem rozbudowany aspekt ekonomiczny z elementami czysto symulacyjnymi.

PCPS4XONESwitch

Blocky Farm
Blocky Farm

Symulacje 26 października 2017

Zabawny symulator rolnika stworzony przez polskie studio Jet Toast. Podczas rozgrywki wcielamy się we właściciela niewielkiego gospodarstwa rolnego, które musimy rozwinąć w prężnie działający biznes. W tym celu należy sadzić rozmaite rośliny uprawne, zbierać plony, hodować zwierzęta czy też wykonywać zadania dla mieszkańców pobliskiego miasteczka. W odróżnieniu od innych mobilnych gier farmerskich w Blocky Farm możemy korzystać z interaktywnego traktora, służącego np. do zbierania upraw.

ANDiOS

Castaway Paradise
Castaway Paradise

Symulacje 9 października 2014

Nieskomplikowana sandboksowa gra symulacyjna inspirowana tytułami takimi jak Animal Crossing oraz Harvest Moon. Wcielamy się w rozbitka na niewielkiej wyspie, który postanawia rozpocząć swoje życie od zera, stawiając nowy dom oraz pomagając odbudować wioskę lokalnym mieszkańcom.

PCPS4XONEANDiOS

Morning Star
Morning Star

Symulacje 2021

Nietuzinkowa cyberpunkowa symulacja, która podąża ścieżkami wytyczonymi przez gry farmerskie, ale zamiast roślinami zajmujemy się tutaj zarządzaniem systemami komputerowymi, rozbudową infrastruktury informatycznej i przetwarzaniem danych.

PC

Professional Farmer: Nintendo Switch Edition
Professional Farmer: Nintendo Switch Edition

Symulacje 29 listopada 2018

Professional Farmer: Nintendo Switch Edition stanowi kolejną odsłonę cyklu symulatorów rolniczych. W czasie zabawy gracz obejmuje kontrolę nad własnym gospodarstwem rolnym i dogląda upraw oraz posiadanych zwierząt.

Switch

Farming Simulator 2014
Farming Simulator 2014

Symulacje 15 listopada 2013

Kolejna odsłona serii symulatorów rolniczych od studia Giants Software. W produkcji wcielamy się w farmera, który zajmuje się swoim gospodarstwem. Do zadań gracza należy m.in. zajmowanie się zwierzętami, sadzenie roślin, zbieranie plonów i sprzedawanie swoich produktów.

PCANDiOSPSV3DS

Farm Expert 2018 Mobile
Farm Expert 2018 Mobile

Symulacje 18 czerwca 2017

Kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów, tym razem przygotowana z myślą o platformach mobilnych oraz konsoli Nintendo Switch. Tytuł pozwala wcielić się w rolnika zajmującego się swoim gospodarstwem.

SwitchANDiOS

Farming Simulator 2013: 2nd Official Add-On
Farming Simulator 2013: 2nd Official Add-On

Symulacje 2 kwietnia 2014

Dodatek do gry Farming Simulator 2013. Rozszerzenie wprowadza kilkanaście nowych maszyn renomowanych producentów, takich jak rodzimy Ursus czy niemieckie Lindner i Marshall. Ponadto twórcy zdecydowali się na zwiększenie możliwości związanych z modowaniem.

PC

Farming Simulator 17: Oficjalny Dodatek Big Bud
Farming Simulator 17: Oficjalny Dodatek Big Bud

Symulacje 9 maja 2017

Rozszerzenie do popularnej gry symulującej pracę na roli Farming Simulator 17, opracowane przez twórców oryginału, studio GIANTS Software. Oficjalny Dodatek Big Bud wymaga do działania podstawowej wersji gry. Produkcja wprowadza do zabawy nowe maszyny rolnicze. Są to przede wszystkim dwa potężne traktory: wielki Big Bud 450 i jeszcze większy Big Bud 747.

PCPS4XONE

Harvest Moon: The Lost Valley
Harvest Moon: The Lost Valley

RPG 4 listopada 2014

Kolejna odsłona popularnej serii gier jRPG, opowiadających o losach młodego farmera, dbającego o swoją działkę. W produkcji musimy sadzić rośliny, zbierać plony, troszczyć się o zwierzęta oraz uczestniczyć w życiu społecznym, nawiązując nowe przyjaźnie i nie tylko.

3DS

Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon
Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon

RPG 18 listopada 2008

Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon to druga odsłona cyklu, będącego odłamem bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. W porównaniu do jedynki wprowadza kilka nowości, z możliwością przepisania farmy na dzieci włącznie.

NDS

Rune Factory 4
Rune Factory 4

RPG 19 lipca 2012

Rune Factory 4 to kolejna odsłona znanej serii japońskich gier RPG, w której możemy zakosztować życia poszukiwacza przygód, księcia oraz farmera. Nowością w serii jest możliwość wyboru płci głównego bohatera - w zależności od wyboru gracza będzie on grał jako chłopak Les lub dziewczyna Frey.

3DS

Harvest Moon: A Tale of Two Towns
Harvest Moon: A Tale of Two Towns

RPG 20 września 2011

Kolejna odsłona popularnej serii gier o prowadzeniu własnego gospodarstwa wiejskiego, tym razem przygotowana wyłącznie na przenośne konsole Nintendo.

NDS3DS

Harvest Moon: Grand Bazaar
Harvest Moon: Grand Bazaar

RPG 30 grudnia 2008

Kolejna odsłona popularnej gry, w której wcielamy się we właściciela gospodarstwa rolnego przejmującego schedę po sławnym poprzedniku.

NDS