Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5SwitchPS4XSXXONE
Okładka Harvest Moon: The Winds of Anthos (PC)
OkładkaHarvest Moon: The Winds of Anthos (PC)

Harvest Moon: The Winds of Anthos

Tytuł z pogranicza rolniczych symulacji życia, jRPG-ów i przygodówek. W Harvest Moon: The Winds of Anthos prowadzimy własną farmę oraz przemierzamy tytułową krainę, poznając jej atrakcje i tajemnice.

RPG | fantasy | sandbox | rolnicze | elementy przygodowe | symulator życia | jRPG | romanse

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: The Winds of Anthos Premiera

26wrz2023

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

producent: Natsume Inc. wydawca: Natsume Inc.

Gry podobne do Harvest Moon: The Winds of Anthos

My Time at Sandrock

Harvestella

Story of Seasons: A Wonderful Life

Harvest Moon: The Winds of Anthos jest produkcją z pogranicza gier przygodowych, jRPG-ów oraz rolniczych symulatorów życia. Choć tytuł reprezentuje markę rozwijaną od 1996 roku, w rzeczywistości stanowi szóstą główną odsłonę cyklu, zapoczątkowanego przez firmę Natsume po 2014 roku, kiedy to rozeszły się jej drogi z odpowiedzialnym za wcześniejsze części serii studiem Marvelous.

Fabuła

Harvest Moon: The Winds of Anthos zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, a dokładnie – do tytułowej krainy Anthos. Dziesięć lat temu miejsce to nawiedził kataklizm w postaci potężnej erupcji wulkanu. Co prawda Bogini Żniw i służące jej duchy zdołały ochronić ludzi przed jego skutkami, jednak zamieszkiwane przez nich osady zostały od siebie odcięte. Podczas zabawy mamy okazję przemierzyć Anthos wzdłuż i wszerz, odkrywając liczne atrakcje i tajemnice tej krainy.

Mechanika

W Harvest Moon: The Winds of Anthos akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Filarem rozgrywki jest prowadzenie własnej farmy, w której uprawiamy ziemię, hodujemy rozmaite zwierzęta czy wreszcie przyrządzamy różnorodne posiłki w oparciu o pozyskane wcześniej składniki. Oprócz żywego inwentarza, jak owce, krowy czy kurczaki, w naszym gospodarstwie przebywają rozmaite zwierzęta domowe, jak koty, psy, papugi, a nawet wilki. Co ciekawe, w razie potrzeby ekscentryczny Doc Jr. może przenieść naszą farmę w bardziej dogodne miejsce.

Jako że nie samą pracą w gospodarstwie żyje człowiek, w przerwach od spełniania rolniczych obowiązków możemy zwiedzać Anthos. W krainie znajdziemy nie tylko malownicze plenery, lecz również pięć tętniących życiem osad, zróżnicowanych pod kątem panujących w nich pór roku. Podczas kolejnych wypraw możemy szukać dzikich zwierząt czy tak zwanych Żniwnych Ogników (ang. Harvest Wisps), a także poznawać mieszkańców Anthos. Jeśli nie w smak nam samotne życie, możemy też rozejrzeć się wśród tutejszych dam i kawalerów za swoją drugą połówką.

Kwestie techniczne

Harvest Moon: The Winds of Anthos posiada barwną, kreskówkową grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 26 września 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Harvest Moon: The Winds of Anthos: Odpowiednia dla każdego wieku.

Harvest Moon: The Winds of Anthos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7200U 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 10/11 64-bit
Switch
PS5
PS4
XONE
XSX
PC