Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Harvestella (PC)
OkładkaHarvestella (PC)

Harvestella

Gra RPG akcji TPP z elementami symulacji życia. Harvestella zabiera nas do fantastycznego świata, w którym przeżywamy rozmaite (a często również pełne niebezpieczeństw) przygody i prowadzimy własną farmę.

RPG | TPP | fantasy | rolnicze

Harvestella Premiera

4lis2022

PC Switch

Harvestella jest grą RPG akcji, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z symulacji życia. Za opracowaniem i wydaniem tego tytułu stoi firma Square Enix.

Fabuła

Harvestella zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, gdzie równowagę zapewniały cztery potężne kryształy znane jako Seaslight. Dawny spokój i harmonia przeminęły, kiedy zmianom pór roku zaczął towarzyszyć kataklizm znany jako Quietus, w trakcie którego świat pokrywa śmiercionośny pył zagrażający wszelkiemu życiu. Sprawę komplikuje fakt, że każdy kolejny Quietus trwa dłużej od poprzedniego...

W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która budzi się w odizolowanej wiosce podczas jednego z Quietusów. Od tej pory jej zadaniem staje się rozwikłanie zagadki cyklicznej katastrofy nawiedzającej ten świat i rozprawienie się z nią, nim jej ofiarą padnie wszystko co żywe. Na szczęście nie jest ona skazana na samotną przeprawę, gdyż po drodze poznaje licznych towarzyszy (na czele z napotkaną tuż po przebudzeniu dziewczyną imieniem Aria, która przybywa z przyszłości i bada tajemnice Quietusa).

Mechanika

W grze Harvestella akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległą krainę, na którą składają się różnorodne miejsca. Na odwiedzenie czeka między innymi piękne Nemea Town, nadmorskie miasteczko Shatolla, malownicza wioska Lethe Village czy wreszcie imponująca stolica Argene. Poza tym nie brakuje tu plenerów czy obszernych lochów. Z czasem zdobywamy również łódź, dzięki której możemy pływać po oceanie. Pomiędzy kolejnymi lokacjami przemieszczamy się, korzystając z mapy świata.

W trakcie zabawy przemierzamy krainę i prowadzimy rozmowy z jej mieszkańcami oraz wykonujemy różnorodne zadania. Ponadto podczas przygody często mierzymy się z przeciwnikami, z którymi toczymy dynamiczne starcia. Napotkanych wrogów eliminujemy, robiąc użytek z broni białej oraz magii, a kluczem do sukcesu jest odkrycie słabych punktów każdego z nieprzyjaciół.

Na tym jednak nie koniec, gdyż na naszych barkach spoczywa również zadanie prowadzenia własnej farmy, a co za tym idzie – uprawy ziemi i hodowli zwierząt. Pozyskane plony możemy sprzedawać, a zarobione pieniądze przeznaczyć na rozwój farmy bądź zakup lepszego wyposażenia. Oprócz tego w grze zaimplementowano system craftingu, dzięki któremu możemy samodzielnie przyrządzać różnorodne potrawy (zapewniają nam one rozmaite buffy, nieodzowne na polu walki) i tworzyć przydatne przedmioty.

Rytm życia w świecie gry wyznaczają pory roku, które zmieniają się co 30 dni. Warto przy tym pamiętać, że każdej takiej zmianie towarzyszy przejście Quietusa, podczas którego mieszkańcy boją się wychodzić ze swoich domów, a rośliny uprawiane na polach zaczynają więdnąć.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Harvestella utrzymano w barwnej, mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Harvestella cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Wymagania wiekowe Harvestella: 12+

Harvestella Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 720p) Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i5-3330 3.0 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
PC
Switch