Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Harvest Moon: Back to Nature (PS1)
OkładkaHarvest Moon: Back to Nature (PS1)

Harvest Moon: Back to Nature PS1

Kolejna odsłona popularnej serii nietypowych gier jRPG, w których gracz wciela się w rolę młodego farmera. Jego celem jest przemiana podupadłej farmy w prosperujące gospodarstwo rolnicze.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Back to Nature Premiera PS1

22listopada2000

producent: Victor Interactive Software wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harvest Moon: Back to Nature

Tales of Eternia

Final Fantasy VIII

Final Fantasy IX

Harvest Moon: Back to Nature to kolejna odsłona popularnego cyklu nietypowych przedstawicieli gatunku jRPG, w których gracz wciela się w młodego farmera, próbującego przemienić podupadłe włości w doskonale rozwinięte i przynoszące duże zyski gospodarstwo. Opisywana edycja jest pierwszą, która ukazała się na platformę PS1.

Fabuła

Podobnie jak w większości części Harvest Moon, w Back to Nature gracz wciela się w rolę młodzieńca, który dziedziczy po swoim dziadku podupadłą farmę i postanawia przemienić ją w prosperujące gospodarstwo. Tym razem jednak burmistrz miasta Mineral Town, w którym dzieje się akcja, stawia ultimatum – by móc pozostać w okolicy, farma musi zostać w pełni odnowiona w ciągu trzech lat, w innym wypadku protagonista będzie musiał ją opuścić. Dodatkowym celem młodzieńca jest odnalezienie przyjaciółki z dzieciństwa, której przed laty obiecał ponowne spotkanie.

Mechanika

Harvest Moon: Back to Nature na PS1 jest dość typowym przedstawicielem cyklu. Do głównych zadań gracza należy stopniowe rozbudowywanie farmy oraz zaprzyjaźnianie się z okolicznymi mieszkańcami, pośród których można nawet odnaleźć wybrankę serca dla protagonisty i założyć z nią rodzinę. Jeśli chodzi o rozwój gospodarstwa, to podstawowym sposobem na zdobycie wymaganych do tego celu funduszy jest rolnictwo – sadzenie nasion, podlewanie powoli rosnących roślin i wreszcie zbieranie plonów do sprzedania. Z czasem możliwe staje się też hodowanie zwierząt czy pracowanie w kopalni.

Istotnym czynnikiem wpływającym na zabawę jest cykl dni. Aby farma prosperowała, gracz musi codziennie zajmować się zwierzętami oraz roślinami, co jednak zużywa ograniczone zasoby energii – te regenerować można poprzez sen. Zabawę utrudniają też zmiany pór roku oraz różnorakie zdarzenia, takie jak burze śnieżne czy huragany.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Back to Nature: Odpowiednia dla każdego wieku.