Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

21. przygodowe gry akcji - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 21. Gry z gatunku przygodowe o tematyce przygodowe gry akcji ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 562 Przed premierą 56
Przygodowe
przygodowe gry akcji
PC
PC Windows468 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 514 Sony PlayStation 4115 Sony PlayStation 376 Sony PlayStation 292 Sony PlayStation 112 PlayStation Portable25 PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE100 Microsoft Xbox 36063 Microsoft Xbox49
Mobile
Android28 Apple iOS35 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch63 Nintendo Wii49 Nintendo DS44 Nintendo Wii U23 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance16 Nintendo GameCube34
WIĘCEJ
MNIEJ
Targhan
Targhan

Przygodowe 11 sierpnia 1989

Targhan to gra action/adventure stworzona przez francuskie studio Silmarils. Graczowi przypadnie w udziale zaszczyt wcielenia się w skórę tytułowego wojownika i wykonanie bardzo niebezpiecznej misji.

PC

First Samurai
First Samurai

Przygodowe 23 kwietnia 1991

Na pierwszy rzut oka First Samurai przypomina tradycyjną platformówkę. Poruszając się za pomocą klawiszy kursorów będziemy skakać, wspinać się po pionowych ścianach i eksterminować wrogów z pomocą bogatego wachlarzu uderzeń pięścią i kopnięć.

PC

Cadaver
Cadaver

Przygodowe 20 września 1990

Zamek Wulf od dawna uchodził za siedzibę zła. Mimo to, jego progi przekraczało wielu śmiałków, zwabionych perspektywą odnalezienia legendarnego skarbu. Poszukiwacze przygód szybko jednak musieli uznać wyższość złego czarnoksiężnika Dianosa i jego hordy potworów. Zamek Wulf nadal pozostawał twierdzą nie do zdobycia i raczej nic wskazywało, żeby mogło się coś w tej materii zmienić.

PC

Pitfall: The Big Adventure
Pitfall: The Big Adventure

Przygodowe 23 września 2008

Gra akcji, pod wieloma względami nawiązująca do kultowego "Tomb Raidera". Wcielamy się w postać tytułowego podróżnika, zajmując się eksploracją między innymi peruwiańskiej dżungli.

Wii

Star Wars Episode II: The New Droid Army
Star Wars Episode II: The New Droid Army

Przygodowe 14 listopada 2002

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w grze "Attack of the Clones". Po raz kolejny wcielamy się w postać Anakina Skywalkera, próbując zapobiec powstaniu tytułowej armii droidów.

GBA

Anderson & The Legacy of Cthulhu
Anderson & The Legacy of Cthulhu

Przygodowe 21 lipca 2007

Anderson & The Legacy of Cthulhu to przygodowa gra akcji z elementami horroru, zrealizowana przez programistów z grupy Homegrown Games. W związku z faktem, że wymienione studio składa się po części z ekspertów literatury fantasy, mistrzów papierowego RPG Call of Cthulhu oraz autorów kampanii do tegoż systemu, gra czerpie pełnymi garściami z prozy H.P. Lovecrafta, gwarantując odbiorcom solidną dawkę mrożących krew w żyłach przeżyć.

PC

Tsunami 2265
Tsunami 2265

Przygodowe 18 lipca 2002

Gra z gatunku action/adventure z głównym naciskiem położonym na dynamiczną akcję. Gracz kierując poczynaniami dwójki głównych bohaterów, musi odkryć sekrety tajemniczego źródła energii - E.L.EN.A.

PC

Time Commando
Time Commando

Przygodowe 9 listopada 1996

Time Commando jest grą przenoszącą nas w świat przyszłości, w którym nasza planeta stoi na krawędzi zagłady. Wcielając się w postać Stanley'a Opara ratujemy Ziemię przed zagładą.

PC

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park
Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park

Przygodowe 18 września 2007

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park to pierwsza „przygodówka” stworzona z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, która nawiązuje do bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych serii gier z tytułową panną detektyw w roli głównej.

NDS

Bad Mojo
Bad Mojo

Przygodowe 29 lutego 1996

Głównym bohaterem gry przygodowej Bad Mojo jest Roger Samms, którego żywot był do tej pory pasmem nieustannych porażek. Był, gdyż nasz bohater stał się posiadaczem dużej ilości gotówki, mogącej raz na zawsze odmienić jego życie.

PC

Outcast II: The Lost Paradise
Outcast II: The Lost Paradise

Przygodowe prace wstrzymane

Druga część przygodowej gry akcji Outcast, stworzonej przez belgijski zespół Appeal. Gracz jako główny bohater o imieniu Cutter Slade musi ocalić cywilizacje Talan przed zagładą.

PC

Apocalyptica
Apocalyptica

Przygodowe 24 października 2003

Dynamiczna, trójwymiarowa gra akcji przepełniona elementami biblijnymi. Rzecz toczy w odległej przyszłości. Gracz staje się wojownikiem dobra, który musi unicestwić odrodzonego Szatana.

PC

Dinotopia: The Sunstone Odyssey
Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Przygodowe 29 lipca 2003

Dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i dinozaury, wykonując przy tym wiele różnorakich zadań.

XBOXGCN

Where the Wild Things Are
Where the Wild Things Are

Przygodowe 13 października 2009

Where the Wild Things Are to przygotowana z myślą o młodych odbiorcach, przygodowa gra akcji na motywach książki obrazkowej Maurice'a Sendaka i filmu wytwórni Warner Bros. Głównym bohaterem jest chłopiec, który próbuje ocalić krainę wyobraźni i jej mieszkańców przed zagładą. Gracz ma za zadanie pomóc Maksowi i jego przyjaciołom w rozwiązaniu szeregu problemów.

X360PS3WiiNDS

Monster House
Monster House

Przygodowe 18 lipca 2006

Przygodowa gra akcji, nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad DJ'em, Chowderem lub Jenny, zajmując się eksploracją tytułowej posiadłości.

PS2NDSGBAGCN

Insecticide
Insecticide

Przygodowe 11 marca 2008

Insecticide to przygodowa gra akcji, posiadająca rozbudowaną historię detektywistyczną. Niniejsza pozycja została zainspirowana filmami sensacyjno-kryminalnymi na czele z Dirty Harry i The French Connection (polskie tytuły odpowiednio: Brudny Harry i Francuski Łącznik) oraz doprawiona odpowiednią dawką humoru.

PCNDS

Paws: A Shelter 2 Game
Paws: A Shelter 2 Game

Przygodowe 24 marca 2016

Opracowana przez studio Might and Delight przygodówka akcji, osadzona w świecie stworzonym na potrzeby sandboksowego symulatora Shelter 2. Gra jest opowieścią o losach małego rysia, który wraz ze swoim towarzyszem, młodym niedźwiadkiem, przemierza rozległy i pełen niebezpieczeństw świat w poszukiwaniu swojego domu. Pod względem mechaniki Paws: A Shelter 2 Game łączy unikalne cechy symulacyjnej serii Shelter z elementami gier przygodowych i platformowych.

PC

Unearthing Mars
Unearthing Mars

Przygodowe 7 marca 2017

Przygodowa gra akcji, opracowana przez studio Winking Entertainment z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja opowiada o losach załogi statku Sentra, która została wysłana na Marsa celem odzyskania szczątków sondy odkrywczej Phobos. Na miejscu protagoniści odkrywają pozostałości po obcej cywilizacji, które ulegają aktywacji wskutek kontaktu z ludźmi.

PCPS4

World to the West
World to the West

Przygodowe 5 maja 2017

Przygodowa gra akcji 3D z elementami gry logicznej oraz RPG od niezależnego studia Rain Games, które wcześniej stworzyło Teslagrad. Fabuła World to the West skupia się na losach czterech różnych postaci, które łączą siły w celu powstrzymania złoczyńcy i odzyskania skradzionych przez niego skarbów.

PCPS4XONESwitchWiiU

Heroes Reborn: Enigma
Heroes Reborn: Enigma

Przygodowe 9 października 2015

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych, pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, bazująca na licencji serialu science fiction Heroes Reborn, kontynuującego wątki popularnego także w naszym kraju cyklu Herosi. Fabuła gry łączy się zarówno z samym serialem, jak i z wydaną równocześnie na platformach stacjonarnych produkcją Heroes Reborn: Gemini.

ANDiOS

Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist
Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist

Przygodowe 4 grudnia 2015

Humorystyczna przygodówka akcji, będąca debiutanckim dziełem studia Crows Crows Crows. Akcja gry o nieco przydługim tytule Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist toczy się w Europie, podczas upalnego lata, które przeszło do historii z powodu serii kradzieży najcenniejszych dzieł sztuki.

PC

Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus
Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus

Przygodowe 2 kwietnia 2015

Kontynuacja serii oldskulowych gier niezależnego studia Storybird Games, zapoczątkowanej w 2013 roku na urządzeniach mobilnych i pecetach. W Finding Teddy 2 wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Tarrant, która niespodziewanie przenosi się do świata gier wideo. Uzbrojona w niewielki miecz i tarczę bohaterka rusza na niebezpieczną przygodę w magicznym świecie wraz ze swoją ulubioną maskotką.

PCPS4WiiU

ENKI
ENKI

Przygodowe 31 lipca 2015

Pierwszoosobowy survival horror z elementami logicznymi, będący drugim (po przygodówce NERO) projektem włoskiego studia Storm in a Teacup. Motywem przewodnim gry jest ucieczka przed niebezpiecznym seryjnym mordercą. Bohater budzi się w ponurej, ciemnej piwnicy, zamknięty przez nieznanego sprawcę. Podejmując desperacką próbę ucieczki, musi zmierzyć się z szeregiem wyzwań i zagadek logicznych.

PCXONE

Time Machine VR
Time Machine VR

Przygodowe 19 maja 2016

Przygodówka akcji stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Za Time Machine VR odpowiada niezależne studio Minority Media, twórcy Papo & Yo. W grze w przenosimy się w czasie do ery jurajskiej i mamy okazję podglądać dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku – czy to w rozległych dolinach, czy w głębinach oceanu. W tę niezwykłą podróż wyruszamy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, pozwalający tropić i skanować wielkie gady.

PC