Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

15. przygodowe gry akcji - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Gry z gatunku przygodowe o tematyce przygodowe gry akcji ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 563 Przed premierą 57
Przygodowe
przygodowe gry akcji
PC
PC Windows469 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 515 Sony PlayStation 4116 Sony PlayStation 376 Sony PlayStation 292 Sony PlayStation 112 PlayStation Portable25 PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE100 Microsoft Xbox 36063 Microsoft Xbox49
Mobile
Android28 Apple iOS35 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch63 Nintendo Wii49 Nintendo DS44 Nintendo Wii U23 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance16 Nintendo GameCube34
WIĘCEJ
MNIEJ
Black The Fall
Black The Fall

Przygodowe 11 lipca 2017

Opracowana przez niezależny zespół Sand Sailor Studio gra przygodowo-zręcznościowa. Akcja Black The Fall rozgrywa się w komunistycznej, przemysłowej dystopii, której mieszkańcy są całkowicie podporządkowani poleceniom reżimu. Główny bohater imieniem Black jest posłusznym pracownikiem jednej z fabryk. Kiedy jednak prowadzące do zakładu drzwi ulegają awarii, postanawia on skorzystać z okazji i podjąć próbę wyrwania się na wolność.

PCPS4XONESwitch

Adam's Venture Chronicles
Adam's Venture Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2013

Klasyczna gra przygodowa osadzona w latach 20-tych XX wieku, w której – wcielając się w podróżnika Adama Venture – próbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczego manuskryptu znajdującego się w ogrodzie Edenu. Kompilacja składa się z trzech epizodów wydanych uprzednio na komputery i zapewnia ok. 10 godzin rozgrywki w głównym wątku fabularnym.

PCPS3

Gladiator Begins
Gladiator Begins

Przygodowe 14 października 2010

Gladiator Begins jest grą z gatunku action-RPG, wyprodukowaną przez ekipę deweloperską studia Acquire. Gracz kieruje poczynaniami odważnego gladiatora, który poza walkami w koloseum wykonuje również rozmaite zlecenia dla prominentnych mieszkańców starożytnego Rzymu. Rozgrywka bazuje na widowiskowych pojedynkach, dzięki którym zdobyć można rozgłos i doświadczenie niezbędne przy rozwijaniu umiejętności bohatera.

PSP

3D Dot Game Heroes
3D Dot Game Heroes

Przygodowe 11 maja 2010

3D Dot Game Heroes to próba odtworzenia atmosfery panującej przy rozgrywkach w klasyczne gry z lat 80. ubiegłego wieku. Zgodnie z tytułem, na ekranie panują piksele, jednak zostały one przedstawione zgodnie z obecnie panującymi standardami graficznymi.

PS3

Kya: Dark Lineage
Kya: Dark Lineage

Przygodowe 14 listopada 2003

Przygodowa gra akcji z widokiem zza pleców głównej bohaterki utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Dziewczyna o imieniu Kya wraz z młodszym braciszkiem Frankiem przenosi się do krainy zamieszkiwanej przez przyjazne zwierzątka zwane Nativs. Żyją one w ciągłym zagrożeniu ze strony wilkołaków Wolfunów. Bohaterka postanawia im pomóc i w tym celu przemierza niebezpieczny świat pełen pułapek, przepaści i innych przeszkód.

PS2

Ecstatica II
Ecstatica II

Przygodowe 31 grudnia 1996

Kontynuacja przygodowej gry akcji, którą można potraktować jako odpowiedź firmy Psygnosis na serię Alone in the Dark. Podobnie jak kultowa trylogia firmy Infogrames, druga Ecstatica jest krwawą i brutalną opowieścią o walce człowieka z największymi okropnościami świata.

PC

Time Commando
Time Commando

Przygodowe 9 listopada 1996

Time Commando jest grą przenoszącą nas w świat przyszłości, w którym nasza planeta stoi na krawędzi zagłady. Wcielając się w postać Stanley'a Opara ratujemy Ziemię przed zagładą.

PC

Evil Dead: Hail to the King
Evil Dead: Hail to the King

Przygodowe 5 grudnia 2000

Bazująca na filmowej sadze „Martwe zło” produkcja, która przedstawia dalsze losy bohaterskiego Asha. Tytuł jest survival horrorem, który wykorzystuje sprawdzone mechanizmy i motywy charakterystyczne dla całego gatunku.

PCPS1

Another World: 15th Anniversary Edition
Another World: 15th Anniversary Edition

Przygodowe 14 kwietnia 2006

Odświeżona wersja kultowej gry z gatunku action/adventure, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1991 roku. Program można uruchomić w oryginalnej oprawie wizualnej, lub skorzystać z kilku trybów wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 1280x800). Oprócz podrasowanej grafiki, program zawiera również zremasterowaną ścieżkę dźwiękową.

PC

Indiana Jones and His Desktop Adventures
Indiana Jones and His Desktop Adventures

Przygodowe 6 czerwca 1996

Indiana Jones and His Desktop Adventures to pierwszy produkt z serii prostych gier przygodowych, które w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia kierowane były do użytkowników systemu operacyjnego Windows.

PC

Agent USA
Agent USA

Przygodowe 23 czerwca 1985

W jednym z amerykańskich miast, szaleniec umieścił pojemnik z tajemniczą substancją, zamieniająca ludzi w zombie. Specyfik jest o tyle groźny, że każdy z zarażonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych może bez problemu zainfekować innych rezydentów poprzez dotyk, co znacznie zwiększa zagrożenie.

PC

Gunfighter
Gunfighter

Przygodowe 24 lutego 2005

Gunfighter to gra, która w udany sposób łączy elementy RPG, First Person Shootera i przygodówki. Akcja toczy się w drugiej połowie XIX wieku na Dzikim Zachodzie, gracz zaś wciela się w postać Cole’a Tilghmana, człowieka szukającego zemsty i sprawiedliwości.

PC

Diabolik: The Original Sin
Diabolik: The Original Sin

Przygodowe 16 października 2008

Przygodówka, ukazana w całości przy pomocy grafiki trójwymiarowej. Łączy ona klasyczny interfejs point & click z elementami skradankowymi. Gra bazuje na popularnym włoskim komiksie.

PCPS2PSPWiiNDS

Conan: The Dark Axe
Conan: The Dark Axe

Przygodowe 8 kwietnia 2004

Conan: The Dark Axe to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła osadzona została w fantastycznym uniwersum wymyślonym przez Roberta E. Howarda. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego barbarzyńcy, który po powrocie do ojczystej Cymerii musi stawić czoła niebezpiecznemu kultowi. Deweloperzy ze studia Cauldron zadbali o odpowiednio duży arsenał broni, którymi Conan może siać spustoszenie wśród przeciwników.

PCPS2XBOXGCN

Cursed Mountain
Cursed Mountain

Przygodowe 25 sierpnia 2009

Cursed Mountain to utrzymana w konwencji survival-horroru przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gracz wciela się alpinistę, który wyrusza w Himalaje, by odnaleźć zaginionego w tajemniczych okolicznościach brata. Deweloperzy ze studia Sproing Interactive Media zadbali m.in. o wciągającą fabułę oraz ładną grafikę.

PCWii

Pitfall: The Lost Expedition
Pitfall: The Lost Expedition

Przygodowe 18 lutego 2004

Debiut słynnego podróżnika Harry’ego Pitfalla na konsoli PlayStation 2. Zgodnie z tradycją serii, „Pitfall: The Lost Expedition” jest rozbudowaną, pełną dynamiki platformówką, w której przez ponad 40 poziomów bohater skacze, czołga się, wspina, buja na lianach i oczywiście walczy.

PCPS2XBOXGBAGCN

Bermuda Syndrome
Bermuda Syndrome

Przygodowe 3 listopada 1995

Zręcznościowa-przygodowa wariacja gry Flashback. Opowiada o przygodach Jacka T. Thompsona, amerykańskiego pilota bombowca, walczącego podczas II Wojny Światowej, który podczas pechowej misji, został zestrzelony nad jedną z wysp, znajdujących się w Trójkącie Bermudzkim.

PC

Full Throttle
Full Throttle

Przygodowe 2 maja 1995

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi stworzona przez zespół specjalistów z firmy LucasArts. Fabuła gry opowiada historię przywódcy gangu motocyklowego, który pragnie nie dopuścić do realizacji niecnego planu Adriana Ripburgera, polegającego na przejęciu firmy „Corley Motors” i zmianie profilu jej działalności z producenta motocykli na producenta minivanów.

PC

Alias
Alias

Przygodowe 5 kwietnia 2004

Dynamiczna gra akcji z popularnymi obecnie elementami typu „stealth”, w której stajemy się specjalną agentką agencji rządowej CIA - Sydney Bristow.

PCPS2XBOX

Pac-Man World 3
Pac-Man World 3

Przygodowe 15 listopada 2005

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

PCPS2PSPNDSXBOXGCN

Dinotopia: The Sunstone Odyssey
Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Przygodowe 29 lipca 2003

Dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i dinozaury, wykonując przy tym wiele różnorakich zadań.

XBOXGCN

White Day
White Day

Przygodowe 2 września 2003

White Day to utrzymana w konwencji horroru anime przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz wciela się w ucznia, który odkrywa, że jego znajomi i pracownicy szkoły, do której uczęszcza, przeobrazili się w demony. Deweloperzy ze studia Sonnori wyraźnie inspirowali się takimi seriami jak Silent Hill, Resident Evil czy Parasite Eve.

PC

Conan the Cimmerian
Conan the Cimmerian

Przygodowe 11 czerwca 1991

Conan the Cimmerian to gra przygodowo-zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do bestsellerowego cyklu książek autorstwa Roberta E. Howarda. Główny bohater programu, tytułowy, nieustraszony wojownik wyrusza na wyprawę, aby w akcie zemsty dopaść przywódcę kultu Seta, niejakiego Thoth Amona.

PC

Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force
Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force

Przygodowe 21 września 2004

Gra oparta na gwiezdnej trylogii Lucasa, czyli „Nowej Nadziei”, „Imperium Kontratakuje” i „Powrocie Jedi”. Trzy rozdziały, zawierające w sumie 19 poziomów, to głównie dwuwymiarowe, platformówki levele z widokiem z boku. Jest też kilka misji "latanych", w ktorych gracz pilotuje X-Wingi lub dosiada skuter zwiadowczy.

GBA