Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Przygodowe przed premierą - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku przygodowe ułożone według daty premiery.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przed premierą 204
PC
PC Windows202
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 540 Sony PlayStation 490
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S34 Microsoft XBOX ONE77
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android16 Apple iOS21
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch70
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Sable
Sable

Przygodowe 23 września 2021

Trójwymiarowa eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w młodą dziewczynę o imieniu Sable przemierzającą pustynię wypełnioną starożytnymi ruinami oraz zapomnianymi wrakami statków kosmicznych. Produkcja posiada dużą otwartą mapę, której struktura zachęca graczy do samodzielnego odkrywania fikcyjnego świata.

PCPS4XONE

The Plane Effect
The Plane Effect

Przygodowe 23 września 2021

Ponura gra przygodowa, która przenosi nas do dystopijnego świata. W The Plane Effect wcielamy się w Solo, który po zakończeniu pracy zamierza wrócić do domu i rodziny, jednocześnie nie mając pewności, czy takowe w ogóle posiada. Poza tym bohater nieustannie czuje się śledzony, a z czasem wpada w wir wydarzeń wymykających się logice i standardowemu postrzeganiu czasu i przestrzeni.

PCPS5XSXSwitch

AWAY: The Survival Series
AWAY: The Survival Series

Przygodowe 28 września 2021

Przygodowa gra akcji inspirowana przyrodniczymi filmami dokumentalnymi. W AWAY: The Survival Series gracz wciela się w niewielkie zwierzątko, które musi przetrwać na targanej kataklizmami planecie.

PCPS5PS4XONE

In Sound Mind
In Sound Mind

Przygodowe 28 września 2021

In Sound Mind to pierwszoosobowy horror psychologiczny. W czasie przygody gracz wciela się w postać, która budzi się w tajemniczym budynku. Przemierzając jego korytarze, natrafia ona na ślady prowadzonych w tym miejscu eksperymentów medycznych.

PCPS5XSXSwitch

Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases
Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases

Przygodowe 28 września 2021

Detektywistyczna przygodówka oparta na twórczości Agathy Christie. W Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases wcielamy się w młodego Herkulesa Poirota, którego zadaniem jest rozwikłanie zagadki morderstwa jednego z uczestników przyjęcia w domu rodziny Van den Bosch.

PCPS4XONESwitch

Outer Wilds: Echoes of the Eye
Outer Wilds: Echoes of the Eye

Przygodowe 28 września 2021

Echoes of the Eye to dodatek do nagradzanej przygodowej gry akcji Outer Wilds. Rozszerzenie wzbogaca tę produkcję o nowe wyzwania i lokacje, a jego rozwiązania zostają płynnie zintegrowane z kampanią z podstawki.

PCPS4XONESwitch

A Juggler's Tale
A Juggler's Tale

Przygodowe 29 września 2021

Gra przygodowo-platformowa 2.5D inspirowana dziełami takimi jak Inside i Little Nightmares. W A Juggler's Tale przejmujemy kontrolę nad marionetką imieniem Abby i przemierzamy pogrążoną w wojnie, średniowieczną krainę. Podczas rozgrywki unikamy pułapek i przeszkód, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz uciekamy przed depczącymi nam po piętach prześladowcami.

PCPS4XONESwitch

Impostor Factory
Impostor Factory

Przygodowe 30 września 2021

Impostor Factory stanowi trzecią odsłonę serii To the Moon. W czasie zabawy gracz ponownie wciela się w duet lekarzy i przenosi się do umysłu umierającej osoby, by spełnić jej ostatnie życzenie. Gra jest dziełem studia Freebird Games.

PC

Growbot
Growbot

Przygodowe wrzesień 2021

Growbot to urocza gra przygodowa opowiadająca historię małego robota wyruszającego w podróż po biopunkowej stacji kosmicznej, by ocalić swój dom. Oprawa graficzna tego tytułu nasuwa skojarzenia z popularnym Machinarium i innymi grami studia Amanita Design.

PC

Doctor Who: The Edge of Reality
Doctor Who: The Edge of Reality

Przygodowe 30 września 2021

Pierwszoosobowa gra przygodowa, która powstała na licencji znanego serialu BBC. Doctor Who: The Edge of Reality jest spin-offem Doctor Who: The Edge of Time, który nie został jednak stworzony z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

PCPS4XONESwitch

Wanderer
Wanderer

Przygodowe wrzesień 2021

Gra przygodowa FPP z elementami akcji, w której zmieniamy bieg historycznych wydarzeń, by wpłynąć na rysującą się w mrocznych barwach przyszłość. W Wanderer możemy między innymi wziąć udział w pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu czy pomóc Nikoli Tesli w jego badaniach. Produkcja powstała z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

PCPS4

JETT: The Far Shore
JETT: The Far Shore

Przygodowe 5 października 2021

JETT: The Far Shore jest przygodową grą akcji w klimatach science fiction. Produkcja oferuje otwarty świat, ale można w niej również znaleźć elementy typowe dla podgatunku immersive sim. Tytuł został opracowany przez firmy Superbrothers oraz Pine Scented Software.

PCPS5PS4

A Memoir Blue
A Memoir Blue

Przygodowe 12 października 2021

Narracyjna przygodówka określana przez autorów mianem interaktywnego wiersza. W A Memoir Blue wcielamy się w pływaczkę imieniem Miriam, która zanurza się w swoje wspomnienia, przypominając sobie niespokojne dzieciństwo i skomplikowaną, aczkolwiek silną więź łączącą ją z matką.

PCPS5XSXPS4XONESwitchiOS

Chasing Static
Chasing Static

Przygodowe 14 października 2021

Utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa FPP. W Chasing Static przemierzamy posępne lokacje dotkniętę potężną anomalią czasową i staramy się rozwikłać tajemnicę zagadkowych, a zarazem strasznych wydarzeń, które miały tu miejsce w przeszłości. Produkcję utrzymano w stylistyce retro, a jej oprawa graficzna budzi skojarzenia z tytułami z epoki pierwszego PlayStation.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Growing Up
Growing Up

Przygodowe 14 października 2021

Polska produkcja z pogranicza symulacji życia i gatunku visual novel. W Growing Up przejmujemy kontrolę nad postacią, której towarzyszymy we wszystkich ważnych okresach jej życia, decydując o jej umiejętnościach, karierze zawodowej czy relacjach z innymi osobami.

PC

The Good Life
The Good Life

Przygodowe 15 października 2021

The Good Life to oryginalna gra RPG z elementami kryminału stworzona przez zespół White Owls – studio założone przez Hidetakę Suehiro odpowiedzialnego wcześniej za Deadly Premonition oraz D4. Gracze wcielają się w reporterkę Naomi, która trafia do Rainy Woods, czyli samozwańczego „najszczęśliwszego miasteczka na ziemi”, w poszukiwaniu sposobu na spłatę swoich długów.

PCPS4XONESwitch

Discovery Tour by Assassin's Creed: Viking Age
Discovery Tour by Assassin's Creed: Viking Age

Przygodowe 19 października 2021

Edukacyjno-eksploracyjny tryb gry Assassin's Creed: Valhalla, dostępny jako darmowa aktualizacja do tej produkcji bądź płatna, samodzielna pozycja. Discovery Tour by Assassin's Creed: Viking Age pozwala graczom poznać średniowieczną Europę z tytułowego „wieku wikingów”.

PCPS5XSXPS4XONE

The Dark Pictures: House of Ashes
The Dark Pictures: House of Ashes

Przygodowe 22 października 2021

Trzecia część serii The Dark Pictures Anthology. The Dark Pictures: House of Ashes opowiada o amerykańskich żołnierzach, którzy obudzili pradawne zło w starożytnych podziemiach na Bliskim Wschodzie. W grze występują znani aktorzy, w tym m.in. Ashley Tisdale.

PCPS5XSXPS4XONE

Saint Kotar
Saint Kotar

Przygodowe październik 2021

Saint Kotar to przygodowa gra point-and-click w konwencji horroru psychologicznego, stworzona przez Red Martyr Entertainment. Z perspektywy dwóch bohaterów odkrywamy tajemnicę starego miasteczka, w którym dochodzi do serii dziwnych zjawisk i morderstw.

PCPS4XONESwitch

Conway: Disappearance at Dahlia View
Conway: Disappearance at Dahlia View

Przygodowe 2 listopada 2021

Conway: Disappearance at Dahlia View to detektywistyczna przygodówka, w której jako emerytowany detektyw staramy się rozwikłać zagadkę zaginięcia ośmioletniej dziewczynki. Obserwujemy sąsiadów i szukamy wskazówek, by móc zacząć przesłuchiwać podejrzanych.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Sherlock Holmes: Chapter One
Sherlock Holmes: Chapter One

Przygodowe 16 listopada 2021

Dziesiąta odsłona cyklu przygodowych gier (akcji) studia Frogwares ze słynnym detektywem w roli głównej. Sherlock Holmes: Chapter One przedstawia początki jego kariery, kiedy to po śmierci matki młody bohater powraca na rodzinną wyspę. Szybko okazuje się, że miejsce to skrywa wiele tajemnic.

PCPS5XSXPS4XONE

Grow: Song of the Evertree
Grow: Song of the Evertree

Przygodowe 16 listopada 2021

Gra przygodowa TPP, w której tworzymy i przemierzamy różnorodne światy. W Grow: Song of the Evertree eksplorujemy rozmaite krainy i badamy i tajemnice, a także wykonujemy zadania dla ich mieszkańców oraz wznosimy różnorodne budowle.

PCPS4XONESwitch

Asatsugutori
Asatsugutori

Przygodowe 25 listopada 2021

Gra przygodowa, w której wcielamy się w nastoletnią Hibari, zamkniętą w tajemniczym budynku w towarzystwie innych dziewczyn. Bohaterka gry Asatsugutori musi cofać się w czasie, by zapobiegać śmierciom kolejnych swoich towarzyszek.

PS4Switch

Wytchwood
Wytchwood

Przygodowe listopad 2021

Wytchwood jest skupioną na zbieractwie i tworzeniu przedmiotów grą przygodową osadzoną w baśniowym świecie. Wcielamy się w tajemniczą wiedźmę zamieszkującą pradawny las. Za stworzenie produkcji odpowiada niezależne studio Alientrap.

PCPS5PS4XONE