Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

31. Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 31. Najpopularniejsze gry z gatunku przygodowe na platformę PC.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Art of Murder: Zabójcze Sekrety
Art of Murder: Zabójcze Sekrety

Przygodowe 28 stycznia 2011

Piąta część słynnej serii kryminalnych przygodówek. Po raz kolejny mamy do czynienia z produkcją typu hidden object, w której zajmujemy się przede wszystkim wynajdywaniem interaktywnych przedmiotów.

11-11: Memories Retold
11-11: Memories Retold

Przygodowe 9 listopada 2018

Przygodówka, której akcję osadzono w trakcie I wojny światowej. Podczas rozgrywki wcielamy się w Harry’ego oraz Kurta, czyli stojących po przeciwnych stronach barykady żołnierzy, których losy wzajemnie się przeplatają. Cechą charakterystyczną gry 11-11: Memories Retold jest oryginalna stylistyka oprawy graficznej, dzięki której całość prezentuje się niczym ruchomy obraz.

Last Day of June
Last Day of June

Przygodowe 31 sierpnia 2017

Gra przygodowa opracowana przez studio Ovosonico. Historia Last Day of June koncentruje się na postaci Carla, którego ukochana – tytułowa June – zginęła w wypadku samochodowym. Protagonista odkrył jednak, że wykorzystując namalowane przez nią obrazy, może przenosić się w czasie i, być może, uratować partnerkę. Poza niecodzienną tematyką, produkcja może się podobać także ze względu na nietypową, artystyczną oprawę graficzną.

The Darkside Detective
The Darkside Detective

Przygodowe 27 lipca 2017

Opracowana przez niezależne studio Spooky Doorway przygodówka point-and-click w pixelartowym stylu retro, nawiązującym do tytułów popularnych w latach 90. ubiegłego wieku. Akcja The Darkside Detective przenosi nas do prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka Twin Lakes, w którym przenikają się wymiary i nieustannie ma miejsce cała masa trudnych do opisania zdarzeń.

Commander '85
Commander '85

Przygodowe 30 września 2020

Commander '85 to polska przygodówka FPP w konwencji thrillera SF i klimacie retro. Gracz wciela się w nastolatka, który na urodziny otrzymuje Commandera, komputer posiadający sztuczną inteligencję. Z jego pomocą wpada on na trop spisku zagrażającego światu.

Unheard
Unheard

Przygodowe 29 marca 2019

Kryminalna przygodówka, w której wcielamy się w detektywa dysponującego specjalnym urządzeniem pozwalającym mu usłyszeć rozmowy przeprowadzone w przeszłości. W ten sposób bohater zdobywa poszlaki i dowody umożliwiające identyfikację osób powiązanych z daną sprawą i doprowadzenie śledztwa do końca. Tytuł składa hołd popularnym radiowym słuchowiskom.

Dance of Death: Du Lac & Fey
Dance of Death: Du Lac & Fey

Przygodowe 5 kwietnia 2019

Osadzona w XIX-wiecznym Londynie przygodówka point-and-click, w której elementy fantastyczne rodem z legend arturiańskich przeplatają się z wątkiem kryminalnym inspirowanym prawdziwą historią Kuby Rozpruwacza. Za stworzenie gry odpowiadają deweloperzy ze studia Salix Games.

Unreal Life
Unreal Life

Przygodowe 19 listopada 2020

Przygodówka w rzucie bocznym 2D, w której wcielamy się w dziewczynę widzącą przeszłość dotykanych przez siebie przedmiotów. Bohaterka boryka się z problemem amnezji, a chcąc odzyskać utracone wspomnienia, udaje się do tajemniczego miasta pogrążonego w mroku. W Unreal Life rozgrywka polega na przemierzaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek opartych na porównywaniu przeszłości poszczególnych obiektów z ich obecnym stanem.

Gylt
Gylt

Przygodowe 19 listopada 2019

Przygodowa gra akcji TPP w konwencji survival horroru od studia Tequila Works (autorów m.in. RiME i Deadlight). Gracze wcielają się w dziewczynę o imieniu Sally, która przemierza pełen potworów świat, szukając swojej kuzynki.

Home is Where One Starts...
Home is Where One Starts...

Przygodowe 13 maja 2015

Krótka, pierwszoosobowa gra eksploracyjna wykorzystująca zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Tytuł Home is Where One Starts… zaczerpnięty został z poematu Cztery Kwartety autorstwa Thomasa S. Eliota i stanowi rodzaj poetyckiej, wizualnej opowieści o dzieciństwie, wspomnieniach i nadziei. Co ciekawe, gra jest dziełem jednego człowieka, który korzystał wyłącznie z pomocy członków najbliższej rodziny.

The Bunker
The Bunker

Przygodowe 20 września 2016

Zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu FMV gra przygodowa, powstała we współpracy studia Splendy Interactive z ekipą Wales Interactive. Akcja gry The Bunker rozpoczyna się 30 lat po tym, jak potężny wybuch nuklearny zmiótł z powierzchni Ziemi obszar dzisiejszej Wielkiej Brytanii. W trakcie zabawy wcielamy się w ostatniego żyjącego mieszkańca przeciwatomowego schronu, który aby ocalić życie postanawia wydostać się na powierzchnię.

Symmetry
Symmetry

Przygodowe 20 lutego 2018

Opracowana przez polskie studio Sleepless Clinic survivalowa gra 2D z elementami przygodówki. Fabuła Symmetry opowiada o losach ekipy badawczej, która rozbija się na obcej, skutej lodem planecie. Zadaniem graczy jest zaś pomóc rozbitkom przetrwać w niegościnnych warunkach, a także naprawić statek, aby umożliwić im powrót do domu.

The Park
The Park

Przygodowe 27 października 2015

Utrzymana w klimacie horroru pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja osadzona została w świecie popularnej gry MMO The Secret World. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Funcom, które prócz wspomnianej produkcji ma na swoim koncie także m.in. Age of Conan czy Dreamfall: The Longest Journey. Fabuła The Park przenosi nas do otoczonego gęstym lasem wesołego miasteczka, budzącego skojarzenia ze znanym z The Secret World, nawiedzonym Atlantic Island Park.

Yesterday Origins
Yesterday Origins

Przygodowe 10 listopada 2016

Klasyczna przygodówka point-and-click, będąca kontynuacją wydanej w 2012 roku gry Yesterday, opracowaną przez twórców pierwowzoru z hiszpańskiego Pendulo Studios. Podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać znanego z poprzedniczki Johna Yesterdaya, a fabuła rozgrywa się dwutorowo i pozwala nam prześledzić wydarzenia mające miejsce zarówno współcześnie, jak i w czasach hiszpańskiej inkwizycji.

D4
D4

Przygodowe 5 czerwca 2015

Detektywistyczna przygodówka akcji. Za powstanie tytułu odpowiada Hidetaki Suehira, znany m.in. z survival horroru Deadly Premonition. W grze wcielamy się w detektywa, który był świadkiem zabójstwa swojej żony, jednak sam również został postrzelony i nic nie pamięta. Zyskał za to niezwykłą zdolność cofania się w czasie na chwilę przed popełnieniem przestępstwa. W kolejnych epizodach gry, bohater wykorzystuje swe umiejętności celem rozwiązywania rozmaitych zagadek kryminalnych.

The Touryst
The Touryst

Przygodowe 30 lipca 2020

Eksploracyjna gra przygodowa w voxelowej stylistyce, stworzona przez Shin'en Multimedia. W czasie zabawy w The Touryst gracz wciela się w tytułowego turystę, który zwiedza zakątki tropikalnej wyspy, poznając barwne osobistości i rozwiązując zagadki.

Technobabylon: Birthright
Technobabylon: Birthright

Przygodowe 2021

Kontynuacja cyberpunkowej przygodówki point-n-click z 2015 roku. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, Technobabylon: Birthright oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, ale rozgrywka nadal koncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek.

Lorelai
Lorelai

Przygodowe 26 kwietnia 2019

Mroczna gra przygodowa w konwencji horroru, w której wcielamy się w tytułową bohaterkę - kobietę próbującą odzyskać wszystko, co jej odebrano. Jest to trzecie dzieło Remigiusza Michalskiego po The Cat Lady i Downfall. W Lorelai przemierzamy ponure lokacje, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki, unikając konfrontacji z wrogami.

Magin: The Rat Project Stories
Magin: The Rat Project Stories

Przygodowe 2021

Magin: The Rat Project Stories to gra, która łączy elementy RPG, przygodówki oraz karcianki i wyróżnia się mechaniką kształtowania emocji postaci. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest niezależne polskie studio o tej samej nazwie – The Rat Project.

Corpse Party 2: Dead Patient
Corpse Party 2: Dead Patient

Przygodowe 23 października 2019

Epizodyczny japoński horror, w którym zwiedzamy zakamarki spowitego mrokiem szpitala, gdzie kryją się zombie, duchy i inne potwory. Akcja Corpse Party 2: Dead Patient rozgrywa się po wydarzeniach z poprzedniej odsłony – Corpse Party: Blood Drive.

Little Misfortune
Little Misfortune

Przygodowe 18 września 2019

Mroczna przygodówka, w której trafiamy do świata wykreowanego na potrzeby gry Fran Bow (Little Misfortune też stworzyło studio Killmonday Games). Wcielając się w 8-letnią dziewczynkę, pomagamy jej w odnalezieniu Wiecznego Szczęścia, które zamierza podarować mamie. Rozgrywka polega na odwiedzaniu zróżnicowanych lokacji, prowadzeniu rozmów z postaciami neutralnymi oraz rozwiązywaniu zagadek.

Yume Nikki
Yume Nikki

Przygodowe 26 czerwca 2004

Darmowa przygodówka, w której eksplorujemy niepokojące koszmary senne pewnej Japonki w poszukiwaniu magicznych przedmiotów. W Yume Nikki nie znajdziemy dialogów ani tradycyjnych zagadek.

Pszczółka Maja: Wielka Burza
Pszczółka Maja: Wielka Burza

Przygodowe 20 sierpnia 2001

Oparta na licencji popularnego serialu animowanego zabawna gra familijna, z Pszczółką Mają i Guciem w rolach głównych. Para bohaterów wyrusza na poszukiwanie porwanej przez wiatr czapeczki przyjaciela Pszczółki. Po drodze czeka na nich wiele zadań i zabaw, testujących zarówno refleks dzieci, jak i ich spryt.

Ronja Córka Zbójnika
Ronja Córka Zbójnika

Przygodowe 20 lipca 2001

Ronja Córka Zbójnika to familijna przygodówka stworzona przez deweloperów ze studia Liquid Media. Fabuła gry bazuje na popularnej powieści Astrid Lindgren. Gracze mają okazję towarzyszyć tytułowej bohaterce w jej przygodach, pomagając przy tym w rozwiązywaniu prostych zagadek i wykonywaniu zadań zręcznościowych.