Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

21. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 21. Gry z gatunku logiczne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 835 Przed premierą 16
PC
Logiczne
Tematyki
Xixit
Xixit

Logiczne 6 marca 1995

Program z gatunku logiczno-zręcznościowych, w którym zadaniem gracza jest prawidłowe układanie klocków, spadających na dno głębokiej studni. Xixit budzi naturalne skojarzenia ze słynnym Tetris, ale mimo bardzo podobnej idei, jest grą o zupełnie innych zasadach.

Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską
Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską

Logiczne 10 listopada 2004

Druga gra edukacyjna, którą stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (dzieci w wieku od 6 do 10 lat). Głównymi bohaterami opisywanego programu są oczywiście trzy Atomówki: Bójka, Bajka i Brawurka - małe dziewczynki, posiadające niewyobrażalne moce i walczą z niebezpieczeństwami zagrażającymi miastu Townsvill.

Locomotion (1992)
Locomotion (1992)

Logiczne 23 listopada 1992

Locomotion to prosta gra logiczna, w której wcielisz się w rolę dróżnika zmieniającego zwrotnice kolejowe. Twoim zadaniem jest kierować ruchem pociągów w taki sposób, aby bezpiecznie docierały one do miejsca przeznaczenia.

GOTO Bridge II
GOTO Bridge II

Logiczne 15 czerwca 2002

Bardzo popularna symulacja gry w brydża dedykowana wszystkim graczom, zarówno zaawansowanym entuzjastom jak i graczom początkującym.

Matematyczne przygody myszki Mia
Matematyczne przygody myszki Mia

Logiczne 17 grudnia 2002

Gra edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych graczy. Dziecko podążając interesującą fabułą rozwiązuje zadania matematyczne i rozmaite zagadki logiczne oraz ćwiczy spostrzegawczość.

Świat papierowych mebelków
Świat papierowych mebelków

Logiczne 19 grudnia 2002

Świat papierowych mebelków to gra edukacyjna przygotowana przez firmę EK Soft z myślą o młodszych odbiorcach. Gracze mogą zbudować wirtualny domek dla lalek i wcielić się w projektantów wnętrz, ozdabiając pomieszczenia różnymi meblami oraz akcesoriami. Gra umożliwia także przespacerowanie się we wnętrzach i podziwianie efektów swojej pracy.

Interpol: The Trail of Dr. Chaos
Interpol: The Trail of Dr. Chaos

Logiczne 29 stycznia 2008

Produkcja z gatunku gier logicznych, w której podczas zabawy trzeba wykazać się przede wszystkim spostrzegawczością. Wcielamy się w agenta, szukającego dowodów rzeczowych w różnych zakątkach globu ziemskiego.

Cesar Millan's Dog Whisperer
Cesar Millan's Dog Whisperer

Logiczne 14 października 2008

Gra o charakterze edukacyjnym. Wcielamy się w postać ucznia tytułowego trenera psów, poznając typowe zachowania czworonogów poprzez rozwiązywanie zlecanych zadań.

Doc Clock: Opiekana kanapka czasu
Doc Clock: Opiekana kanapka czasu

Logiczne 15 października 2010

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time to utrzymana w humorystycznej konwencji zręcznościowa platformówka, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Stickmen. Tytułowy bohater jest niezwykle ekscentrycznym wynalazcą. Niestety, w czasie jednego z eksperymentów dochodzi do wypadku i kot doktora zamienia się w roślinę doniczkową. Gracz ma za zadanie pomóc naukowcowi cofnąć się w czasie i uratować zwierzaka.

Storm
Storm

Logiczne 24 października 2012

Storm jest grą logiczną stworzoną przez deweloperski tandem złożony ze studiów Zoo Entertainment i Eko Software. Zadanie graczy polega na transportowaniu nasion w żyzne zakątki globu i unikaniu licznych przeszkód, w tym wiatru, deszczów oraz piorunów. Rozgrywka bazuje na wykorzystaniu właściwości sił natury, a do pokonania jest 49 poziomów o zróżnicowany stopniu trudności.

Top Trumps: Horror and Predators
Top Trumps: Horror and Predators

Logiczne 27 lipca 2007

Gra o tematyce karcianej. Możemy wybierać pomiędzy dwoma taliami. Podejmują one tematykę drapieżników oraz postaci znanych z horrorów. Gracze porównują następnie wybrane parametry posiadanych kart.

Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition
Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition

Logiczne 24 listopada 2006

Komputerowa wersja popularnego programu telewizyjnego, w Polsce występującego pod tytułem "Milionerzy". Gra ponadto zawiera rozbudowany tryb multiplayer dla czterech graczy.

Bust-A-Move 4
Bust-A-Move 4

Logiczne 15 lutego 2000

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych znanej jako Bust-a-Movie. Na ekrany naszych monitorów powracają dwa sympatyczne dinozaury Bob i Bub oferując doskonałą zabawę dla najmłodszych. Celem gry jest zestrzeliwanie kolorowych baniek nim znajdą się zbyt nisko dołu ekranu.

Holiday Lemmings 1994
Holiday Lemmings 1994

Logiczne 20 grudnia 1994

Holiday Lemmings 1994 to czwarta, ostatnia i zdecydowanie najbardziej udana przeróbka klasycznego pomysłu na Bożonarodzeniową modłę. Firma DMA Design nie tylko zaprojektowała kolejne 32 poziomy dla entuzjastów łamania głowy, ale również dodała w ramach bonusu wszystkie plansze z poprzedniej edycji.

Xmas Lemmings 1991
Xmas Lemmings 1991

Logiczne 21 grudnia 1991

Pierwszy tytuł ze świątecznej serii Lemmings, stanowiący raczej branżową ciekawostkę niż pełnoprawny produkt. Datowana na koniec 1991 roku gra oferuje cztery etapy: dwa w Bożonarodzeniowej stylistyce i dwa „zwykłe”, pochodzące z Oh No! More Lemmings.

Putt-Putt: Pep's Birthday Surprise
Putt-Putt: Pep's Birthday Surprise

Logiczne 12 listopada 2003

Putt-Putt: Pep’s Birthday Surprise to kolejna cześć (cykl liczy sobie już około 10 odsłon) cieszącej się bardzo dużą popularnością wśród dzieci w USA serii, opowiadającej o przygodach małego samochodzika o wdzięcznym imieniu Putt-Putt.

World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets
World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets

Logiczne 6 listopada 2007

Kolejna część popularnej serii, podejmującej tematykę tytułowego pokera. W edycji 2008 możemy liczyć między innymi na bardziej rozbudowane samouczki oraz możliwość odblokowania pomocnych w grze opcji.

Neopets Puzzle Adventure
Neopets Puzzle Adventure

Logiczne 25 listopada 2008

Neopets Puzzle Adventure to kontynuacja gry Puzzle Quest, wyprodukowanej przez studio Infinite Interactive i stanowiącej mieszankę strategii z RPG oraz elementami logicznymi. Produkt w dużym stopniu nawiązuje do zawartości internetowego serwisu Neopets.com, który zrzesza użytkowników wychowujących miliony wirtualnych stworzeń i czyni z nich spójną, acz rozbudowaną społeczność graczy.

Droplitz
Droplitz

Logiczne 25 czerwca 2009

Gra logiczna, w której zadaniem gracza jest stworzenie kanału, którym mogłyby popłynąć krople rożnych płynów, zapełniając w efekcie określone naczynie do wymaganego poziomu.

The Magic Roundabout
The Magic Roundabout

Logiczne 28 listopada 2008

The Magic Roundabout to wyprodukowana przez firmę Deep Silver gra logiczna, bazująca na popularnym telewizyjnym show dla dzieci, w Polsce znanym jako "Magiczna karuzela". Gracz ma okazję wcielić się w ulubionych bohaterów programu. Rozgrywka bazuje na nieskomplikowanych zagadkach oraz prostych mini-gierkach i zawiera sporo treści edukacyjnych.

Cargo! Quest for Gravity
Cargo! Quest for Gravity

Logiczne 21 kwietnia 2011

Szalona gra akcji z elementami przygodówki. Przenosimy się w niej do przedziwnego świata złożonego z wysp i zamieszkałego przez nietypowe istoty. Zadaniem gracza jest eksplorowanie otoczenia w poszukiwaniu części do statku, który można w dowolny sposób modyfikować. Produkcja zaskakuje intrygującą stylistyką i psychodelicznym klimatem.

Battle Slots
Battle Slots

Logiczne 14 kwietnia 2011

Zaskakujące połączenie jednorękiego bandyty z elementami RPG. W produkcji wcielamy się w wojownika, który szuka sławy w krainie fantasy. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje i wypełniamy zadania. Cechą charakterystyczną tytułu jest nietypowy system walki – oparty luźno na zasadach jednorękiego bandyty, czyli popularnej gry z kasyn i salonów gier.

World Series of Poker: Tournament of Champions
World Series of Poker: Tournament of Champions

Logiczne 2 października 2006

World Series of Poker: Tournament of Champions jest kontynuacją World Series of Poker, najlepiej sprzedającej się symulacji pokera w 2005 roku.

Różnice
Różnice

Logiczne 1 lutego 2003

Różnice to gra logiczna, pozwalająca graczom sprawdzić swoją spostrzegawczość. Zabawa polega na odnajdywaniu różnic w pozornie identycznych obrazkach. Deweloperzy ze studia DYSKret. przygotowali 1000 plansz o zróżnicowanej tematyce oraz trzy tryby rozgrywki, pozwalające wziąć udział w treningu, pojedynczych zawodach lub całym turnieju.