Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

NDS
Przygodowe
Tematyki
Secret Files 2: Puritas Cordis
Secret Files 2: Puritas Cordis

Przygodowe 8 maja 2009

Opracowana przez studio Animation Arts we współpracy z twórcami pierwowzoru z Fusionsphere Systems kontynuacja ciepło przyjętej przygodówki point-and-click z 2006 roku. Fabuła gry obraca się wokół serii niewytłumaczalnych zjawisk o skali globalnej, których przyczyn wyjaśnić nie potrafią nawet największe umysły. Wszystko wskazuje na to, że w głoszonych przez telewizyjnego kaznodzieję Pata Sheltona przepowiedniach o rychłym końcu świata może znajdować się ziarno prawdy.

Puffins: Island Adventure
Puffins: Island Adventure

Przygodowe 28 maja 2009

Niezwykła okazja do poznania życia maskonurów, czyli jednego z najciekawszych gatunków ptaków wodnych. W ich skórze przemierzamy tropikalną wyspę oraz wchodzimy w interakcję z innymi ptakami. Rozgrywka ma postać zestawu pomysłowych mini-gierek. Z czasem nasze skrzydlate alter-ego uczy się nowych umiejętności.

D.W.A.R.F.S.
D.W.A.R.F.S.

Przygodowe 13 października 2008

D.W.A.R.F.S. to wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi gra logiczno-przygodowa, której głównymi bohaterami jest oddział sympatycznych krasnali. Kierując poczynaniami Macro, Hoplo, Bingo,Reperto, Retro i Klepto gracze mają za zadanie pomóc w rozwiązaniu rozmaitych problemów nękających mieszkańców Magicznego Lasu.

Hidden Mysteries: Titanic - Secrets of the Fateful Voyage
Hidden Mysteries: Titanic - Secrets of the Fateful Voyage

Przygodowe 3 listopada 2009

Hidden Mysteries: Titanic - Secrets of the Fateful Voyage to gra przygodowa wzbogacona o zagadki z rodzaju „ukryte obiekty”. Tytuł wyprodukowany został przez amerykańskie studio Gunnar Games. Gracz ma okazję poznać sekrety pasażerów słynnego Titanica i odkryć przyczyny katastrofy statku.

Xia-Xia
Xia-Xia

Przygodowe 13 marca 2012

Xia-Xia to adresowana do najmłodszych odbiorców gra przygodowa, stworzona przez studio deweloperskie Black Lantern. Gracze kierują kolorowymi krabami starając się odkrywać tajemnicy kolorowych krain i pomagać ich mieszkańcom. Gra bazuje na oficjalnej licencji firmy Cepia, produkującej zabawki z serii Xia-Xia.

Silverlicious
Silverlicious

Przygodowe 13 marca 2012

Silverlicious to przygodówka oparta na motywach popularnej książki Victorii Kann. Gracze mają za zadanie pomóc uwielbiającej różowy kolor dziewczynce - Pinkalicious odzyskać moc smakowania słodyczy. Producentem gry jest niezależne studio 1st Playable, specjalizujące się w grach dla najmłodszych.

Theresia
Theresia

Przygodowe 11 września 2008

Theresia to wyprodukowana przez studio WorkJam gra przygodowa w konwencji pierwszoosobowego horroru. Gracze mają okazję poznać dwie mroczne historie, kierując odrębnie poczynaniami kobiety i mężczyzny. Oboje bohaterów cierpi na amnezję i próbuje wydostać się przez labirynty pomieszczeń naszpikowanych zagadkami oraz pułapkami. Gra wykorzystuje możliwości techniczne konsoli Nintendo DS, w tym dotykowy ekran urządzenia.

Professor Layton and the Last Specter
Professor Layton and the Last Specter

Przygodowe 26 listopada 2009

Kolejna odsłona doskonale znanej serii gier przygodowo-logicznych o tytułowym bohaterze. Professor Layton and the Spectre's Call, pomimo, że wydany jako któraś z kolei część, stanowi tak naprawdę chronologicznie część pierwszą, będącą wprowadzeniem do cyklu.

SpongeBob SquarePants: Plankton's Robotic Revenge
SpongeBob SquarePants: Plankton's Robotic Revenge

Przygodowe 22 października 2013

Przygodowa gra akcji na licencji popularnego serialu animowanego SpongeBob Kanciastoporty. Przebiegły Plankton zdołał wykraść sejf, w którym znajduje się przepis na słynną kanapkę Kraby Putty. SpongeBob i jego przyjaciele muszą odnaleźć trzy klucze, zanim wpadną one w ręce złoczyńcy. Gra wyprodukowana została przez studio Behaviour Interactive.

Last Window: The Secret of Cape West
Last Window: The Secret of Cape West

Przygodowe 14 stycznia 2010

Sequel bardzo dobrze przyjętej przygodówki Hotel Dusk: Room 215. Gra zachowuje styl poprzedniczki, a podczas rozgrywki po raz kolejny trzymamy konsolę w nietypowy sposób – niczym otwartą książkę.

The Hardy Boys: Treasure on the Tracks
The Hardy Boys: Treasure on the Tracks

Przygodowe 1 września 2009

Nowa produkcja od twórców wielu odsłon przygód Nancy Drew. Tym razem próbujemy rozwiązać zagadkę skarbu rodu Romanowów, podróżując po Europie pociągiem.

Where the Wild Things Are
Where the Wild Things Are

Przygodowe 13 października 2009

Where the Wild Things Are to przygotowana z myślą o młodych odbiorcach, przygodowa gra akcji na motywach książki obrazkowej Maurice'a Sendaka i filmu wytwórni Warner Bros. Głównym bohaterem jest chłopiec, który próbuje ocalić krainę wyobraźni i jej mieszkańców przed zagładą. Gracz ma za zadanie pomóc Maksowi i jego przyjaciołom w rozwiązaniu szeregu problemów.

WireWay
WireWay

Przygodowe 3 listopada 2009

Platformówka poświęcona zmaganiom kosmitów. Przy użyciu rysika do konsoli sterujemy głównym bohaterem i umożliwiamy mu przemieszczanie się za pośrednictwem specjalnej liny.

Professor Layton and Pandora’s Box
Professor Layton and Pandora’s Box

Przygodowe 29 listopada 2007

Adresowana głównie do młodych odbiorców gra łącząca elementy przygodówki z zagadkami logicznymi. Profesor Layton wraz ze swym pomocnikiem wyruszają tropem złodzieja, który ukradł mityczną Puszkę Pandory.

Women's Murder Club: Games of Passion
Women's Murder Club: Games of Passion

Przygodowe 22 września 2009

W Women's Murder Club: Games of Passion przystępujemy do rozwiązania sprawy serii morderstw dokonywanych na kobietach. Badamy miejsca zbrodni, analizujemy dowody i przesłuchujemy świadków.

The Clique: Diss and Make Up
The Clique: Diss and Make Up

Przygodowe 25 sierpnia 2009

The Clique: Diss and Make Up to stworzona przez firmę Gorilla Systems gra przygodowa, przybliżająca nam "tajniki" towarzyskich powiązań uczennic gimnazjum. Gra oparta jest na popularnej serii książek The Clique czyli Elita.

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Przygodowe 16 lutego 2010

Kolejna odsłona cyklu Ace Attorney, tym razem z Milesem Edgeworthem w roli głównej. Najmłodszy oskarżyciel w historii bada kilka rozbudowanych spraw sądowych, przesłuchuje świadków i podejrzanych, znajduje dowody i udowadnia winę.

Jambo! Safari: Animal Rescue
Jambo! Safari: Animal Rescue

Przygodowe 4 grudnia 2009

Uratuj afrykańską faunę, wcielając się w jednego z czterech strażników jednego z rezerwatów. Dokonaj tego samodzielnie lub wspólnie ze znajomym w trybie kooperacji.