Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Ardennes Offensive
Ardennes Offensive

Akcji 1 listopada 2006

Ardennes Offensive jest kolejną niskobudżetową propozycją firmy IncaGold (nie mylić ze stworzoną w 1999 roku przez SSG klasyczną grą wojenną o tym samym tytule).

PC

Men of War: Wyklęci Bohaterowie
Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Strategiczne 12 kwietnia 2012

Kolejna odsłona cyklu gier strategicznych, opracowana przez wewnętrzny zespół firmy 1C – SoftClub. Produkcja podejmuje temat wydanego przez Stalina Rozkazu Nr 227, w myśl którego utworzono bataliony karne – składały się one ze skazanych oficerów, a przydzielano je do wykonywania najtrudniejszych, często samobójczych misji. Trzon gry stanowią cztery fabularne kampanie, których akcja została osadzona w latach 1942-1945.

PC

UberSoldier
UberSoldier

Akcji 18 listopada 2005

Pierwszoosobowa gra akcji rosyjskiego studia programistycznego Burut, które w 2004 roku stworzyło inną grę z tego samego gatunku pt. Kreed. Inspirację do stworzenia East Front twórcy czerpali z takich tytułów jak Call of Duty, Counter-Strike oraz Shogo: Mobile Armor Division.

PC

Combat Mission: Battle for Normandy
Combat Mission: Battle for Normandy

Strategiczne 17 maja 2011

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Autorzy produkcji położyli duży nacisk na realistyczne odwzorowanie bitew. Rozgrywka została podzielona na dwie kampanie i wiele samodzielnych misji. Podczas zadań przejmujemy dowodzenie nad poszczególnymi żołnierzami. W grze pojawia się też rozbudowany edytor oraz tryb multiplayer z opcją prowadzenia zabawy przez email.

PC

Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII
Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII

Akcji 4 września 2003

Drugi oficjalny dodatek do wielokrotnie nagradzanej gry akcji Battlefield 1942. Za jego sprawą gracz otrzymuje możliwość wypróbowania kilkunastu niezwykle śmiercionośnych „zabawek”, które powstały w niemieckich i alianckich laboratoriach podczas drugiej wojny światowej.

PC

Order of Battle: Allies Defiant
Order of Battle: Allies Defiant

Strategiczne 28 stycznia 2021

Allies Defiant to piętnasty dodatek do strategii turowej Order of Battle: World War II, rozpoczynający nową trylogię poświęconą działaniom Aliantów w Europie i Afryce. Produkcja została opracowana przez studio The Artistocrats.

PC

Frontline Attack: War over Europe
Frontline Attack: War over Europe

Strategiczne 25 września 2002

Frontline Attack: War over Europe to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez studia Reality Pump i In Images. Pozwala ona graczom na wzięcie udziału w zmaganiach jednostek pancernych i zmechanizowanych, które miały miejsce w czasie II wojny światowej na przestrzeni lat 1941 – 1944.

PC

Hearts of Iron IV: Together for Victory
Hearts of Iron IV: Together for Victory

Strategiczne 15 grudnia 2016

Pierwszy duży dodatek DLC do wydanej w połowie 2016 roku gry strategicznej Hearts of Iron IV autorstwa firmy Paradox Interactive. Rozszerzenie zatytułowane Together for Victory koncentruje się na rozbudowaniu opcji związanych z Brytyjską Wspólnotą Narodów, w tym zwłaszcza wchodzącymi w jej skład koloniami. Do rozgrywki dodano m.in. narodowe drzewka rozwoju dla Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Południowej Afryki oraz Indii.

PC

Plane Mechanic Simulator
Plane Mechanic Simulator

Symulacje 2022 (wczesny dostęp od 13 lutego 2019)

Polska gra symulacyjna, w której wcielamy się w tytułowego mechanika lotniczego. Plane Mechanic Simulator przenosi nas do Anglii z 1940 roku. W grze znalazły się trzy brytyjskie samoloty, którymi musimy należycie się zaopiekować, chcąc zapewnić bezpieczeństwo ich pilotom biorącym udział w starciach z siłami niemieckiego Luftwaffe.

PC

IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię
IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię

Symulacje 14 grudnia 2017

Ulepszona wersja gry IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover z 2011 roku. Deweloperzy poprawili oprawę graficzną, dodali nowe samoloty, a także udoskonalili system zniszczeń.

PC

My Child Lebensborn
My Child Lebensborn

Przygodowe 7 maja 2018

Nietypowa produkcja, która stawia gracza w roli opiekuna adoptowanego dziecka. Akcja toczy się w Norwegii, w latach 50-tych XX wieku. Maluch, którym się opiekujemy urodził się w ramach nazistowskiego programu Lebensborn. W związku z tym jest powszechnie poniżany przez fakt posiadania niemieckiego ojca.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Close Combat: First to Fight
Close Combat: First to Fight

Akcji 18 kwietnia 2005

Taktyczna gra akcji (FPS) rozgrywająca się w czasach obecnych, gdzieś na Środkowym Wschodzie. Gracz ma okazję dowodzić czteroosobowym oddziałem marines w licznych zadaniach bojowych.

PC

Sniper Elite III: Ultimate Edition
Sniper Elite III: Ultimate Edition

Akcji 10 marca 2015

Kompletna edycja gry Sniper Elite III: Africa, stanowiącej kolejną pełnoprawną odsłonę popularnej serii snajperskich strzelanin autorstwa studia Rebellion. W grze wcielamy się ponownie w strzelca wyborowego Karla Fishburne’a, powracając na fronty II wojny światowej. Tym razem akcja przenosi nas jednak na kontynent afrykański, gdzie przyjdzie nam stawić czoła elitarnym oddziałom Afrika Korps i siejącym postrach Tygrysom.

PS4XONESwitchX360PS3

Strategic Command WWII: World at War
Strategic Command WWII: World at War

Strategiczne 6 grudnia 2018

Strategia turowa firmy Slitherine, w której gracze przejmują kontrolę nad siłami aliantów lub Osi, biorąc udział w najważniejszych operacjach militarnych II wojny światowej. W trakcie zabawy w Strategic Command WWII: World at War należy nie tylko dowodzić wojskami podczas bitew, lecz także zajmować się opracowywaniem ulepszeń dla poszczególnych jednostek i dbaniem o linie zaopatrzeniowe, a także nawiązywaniem stosunków dyplomatycznych z koalicjantami oraz szpiegostwem.

PC

RAID: World War II
RAID: World War II

Akcji 26 września 2017

Strzelanina FPP, opracowana przez niezależne chorwackie studio Lion Game Lion, której wydaniem zajęła się szwedzka firma Starbreeze Studios. Produkcja została oparta na kooperacyjnej zabawie – gracze formują czteroosobowe drużyny i biorą udział w najważniejszych wydarzeniach z okresu II wojny światowej. Kluczem do sukcesu w RAID: World War II jest koordynacja działań i ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami oddziału.

PCPS4XONE

Combat Wings: Bitwa o Anglię
Combat Wings: Bitwa o Anglię

Zręcznościowe 28 września 2006

Combat Wings: Battle of Britain to zręcznościowy symulator lotniczy, osadzony w realiach II Wojny Światowej i ilustrujący graczom wydarzenia historyczne, związane z inwazją niemieckich sił powietrznych na Wyspy Brytyjskie w 1940 roku.

PC

Faces of War: Brothers in Arms
Faces of War: Brothers in Arms

Strategiczne 7 grudnia 2007

Rozszerzenie do gry strategicznej Faces of War, opracowane przez zespół Best Way. Gracze mają okazję przejąć dowodzenie nad siłami Związku Radzieckiego i wziąć udział w alternatywnej wersji wydarzeń z lat 1941-1945, kiedy to Sowieci oficjalnie dołączyli do działań wojennych. Sam wątek fabularny koncentruje się na dwóch studentach, jacy zostają powołani do armii i spotykają się na froncie.

PC

Order of War
Order of War

Strategiczne 18 września 2009

Ciekawa strategia opowiadająca o operacjach przeprowadzanych na Froncie Zachodnim i Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Oferuje wiele jednostek i niezwykle spektakularne bitwy. Twórcy przygotowali dwie kampanie. W pierwszej walczą ze sobą Amerykanie i Niemcy, a w drugiej Niemcy i Rosjanie. Nie zabrakło też trybu multiplayer.

PC

Drive on Moscow
Drive on Moscow

Strategiczne 21 listopada 2013

Drive on Moscow to strategia wojenna odtwarzająca walki na froncie wschodnim II wojny światowej. Jest to produkcja dla wymagających graczy, szukających realistycznej symulacji bitewnej oraz wyśrubowanego poziomu trudności.

PCPS4iOS

Air Conflicts
Air Conflicts

Symulacje 27 kwietnia 2006

Air Conflicts to zręcznościowa symulacja działań lotniczych z czasów II Wojny Światowej, za której przygotowanie odpowiadają pracownicy słowackiego studia developerskiego 3Division Entertainment.

PCPSP

World War Heroes
World War Heroes

Akcji 4 lipca 2017

FPS nastawiony na rozgrywkę sieciową, który przenosi nas na front II wojny światowej. Na zróżnicowanych polach bitew możemy skorzystać zarówno z rozbudowanego arsenału broni palnej, jak i z rozmaitych pojazdów bojowych. Tytuł oferuje szereg wariantów rozgrywki – nic nie stoi na przeszkodzie, by opracować własny tryb i zaprosić do zabawy innych graczy. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

ANDiOS

Panzer Strategy
Panzer Strategy

Strategiczne 31 sierpnia 2018

Strategia turowa, w której gracze wcielają się w generałów dowodzących wojskami w trakcie najważniejszych bitew II wojny światowej. Produkcja pozwala przy tym na zmianę biegu historii – od naszych poczynań zależy, czy spróbujemy podbić świat, zawalczymy o globalny pokój, czy tez doprowadzimy do klęski prowadzonej przez nas armii.

PC

Crash Dive 2
Crash Dive 2

Symulacje 28 marca 2021

Kontynuacja wydanego w 2014 roku Crash Dive autorstwa studia Panic Ensues Software. Kierując amerykańską łodzią podwodną w czasie drugiej wojny światowej, mamy za zadanie patrolować południowy Pacyfik i pozbywać się wrogich okrętów.

PCANDiOS