Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Wings of Prey: Skrzydła Chwały
Wings of Prey: Skrzydła Chwały

Symulacje 25 grudnia 2009

Wings of Prey to osadzony w realiach II wojny światowej symulator lotniczy, wyprodukowany przez specjalizującą się w tym gatunku gier firmę Gaijin Entertainment. Gracze mogą zasiąść za sterami najsłynniejszych myśliwców i bombowców z tego okresu. Twórcy zadbali o staranne odwzorowanie detali poszczególnych maszyn, ale także realistyczne przedstawienie bitew powietrznych.

PC

Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności
Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności

Strategiczne 28 września 2007

Blitzkrieg 2: Droga ku Wolności to drugie oficjalne rozszerzenie do cieszącej się sporą popularnością wojennej strategii czasu rzeczywistego (RTS) Blitzkrieg 2. Dodatek wprowadza dwie nowe kampanie dla trybu single player, oparte na historycznych faktach. Gracze mają okazję dowodzić siłami aliantów na froncie włoskim lub zająć się ewakuacją wojsk Trzeciej Rzeszy z Francji. Deweloperzy ze studia Nival zadbali o sporą porcję zmian, w tym zmodyfikowany silnik Enigma.

PC

Air Conflicts: Secret Wars
Air Conflicts: Secret Wars

Zręcznościowe 1 lipca 2011

Zręcznościowa strzelanka lotnicza, rozgrywająca się w okresie I i II wojny światowej. Wcielamy się w niej w pilota i uczestniczymy w słynnych podniebnych bitwach. Produkcja umożliwia granie w dwóch trybach sterowania i oprócz kampanii zawiera parę pojedynczych scenariuszy. W grze nie brakuje też trybu multiplayer.

PCPS4X360PS3

Close Combat V: Invasion Normandy
Close Combat V: Invasion Normandy

Strategiczne 5 października 2000

Strategia odrywająca wydarzenia z 6 czerwca 1944, gdy połączone siły Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji rozpoczęły największy desant morski w historii swiata.

PC

Silent Hunter II: Symulator u-boota z II wojny światowej
Silent Hunter II: Symulator u-boota z II wojny światowej

Symulacje 7 listopada 2001

Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator to kontynuacja wydanej w 1996 roku symulacji okrętu podwodnego. Produkcją gry zajęła się ekipa studia Ultimation. Gracze mają okazję wcielić się w kapitana u-bota i wziąć udział w słynnej bitwie o Atlantyk z okresu II wojny światowej. Twórcy zadbali o realistyczne wrażenia dowodzenia łodzią podwodną, w czym pomocne były konsultacje z admirałem Erichem Toppem.

PC

Pacific Fighters
Pacific Fighters

Symulacje 26 października 2004

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games.

PC

War Front: Punkt Zwrotny
War Front: Punkt Zwrotny

Strategiczne 7 lutego 2007

War Front: Punkt Zwrotny jest strategią czasu rzeczywistego opracowaną przez studio Digital Reality, mające na swoim koncie już kilka innych gier z tego gatunku. Tym razem tło produkcji stanowi II wojna światowa, która jednak potoczyła się w sposób alternatywny do tego, jaki znamy z kart historii.

PC

Another War
Another War

RPG 10 maja 2002

Rozgrywająca się w czasie II Wojny Światowej cRPG, opowiadająca historię awanturnika i poszukiwacza przygód uwikłanego w krwawą intrygę między walczącymi potęgami. Gra oferuje renderowaną grafikę 2D w rzucie izometrycznym oraz rozbudowany system walki i rozwoju postaci.

PC

Medal of Honor: Heroes 2
Medal of Honor: Heroes 2

Akcji 8 lutego 2007

Kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się w oficera amerykańskiego wywiadu, wykonując misje na tyłach wroga.

PSPWii

Combat Wings
Combat Wings

Symulacje 18 listopada 2005

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015). Omawiany produkt nawiązuje do słynnej bitwy w rejonie atolu Midway (4-7 czerwca 1942).

PC

Combat Mission: Final Blitzkrieg
Combat Mission: Final Blitzkrieg

Strategiczne 8 kwietnia 2016

Kolejna odsłona uznanej serii strategicznej, rozwijanej od 2000 roku przez studio Battlefront.com. Akcja gry przenosi nas w realia II wojny światowej, skupiając się na walkach toczonych na froncie zachodnim w okresie od października 1944 do stycznia 1945, których kulminacją była słynna ofensywa wojsk niemieckich w Ardenach.

PC

Commander: Europe at War
Commander: Europe at War

Strategiczne 14 czerwca 2007

Turowa gra wojenna osadzona w realiach II wojny światowej. Możemy pokierować siłami Aliantów odpierających pochód hitlerowskich armii lub miażdżyć wrogów ku chwale III Rzeszy. Autorzy zaoferowali sześć wielkich kampanii rozgrywających się na wszystkich krańcach świata. Mechanika bitew koncentruje się na głębi taktycznej i realizmie historycznym.

PCPSPNDS

Theatre of War: Pola zagłady
Theatre of War: Pola zagłady

Strategiczne 20 października 2006

Kolejny ambitny projekt firmy Maddox Games, twórców gry IL-2 Sturmovik. WWII RTS to strategia, lub raczej gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwala nam na dowodzenie oddziałami w walkach, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej, w latach 1941-1945.

PC

Silent Hunter: Commander's Edition
Silent Hunter: Commander's Edition

Symulacje 25 marca 1996

Silent Hunter: Commander's Edition to specjalne wydanie symulacji okrętu podwodnego wyprodukowanej przez studia Aeon Electronic Entertainment i Strategic Simulations. Gracz wciela się w dowódcę jednej z amerykańskich łodzi podwodnych operujących na Pacyfiku w okresie II wojny światowej. Edycja Commander poza bazową grą zawiera także dwa oficjalne rozszerzenia, dodatkowe obszary działań i 15 historycznych scenariuszy do rozegrania.

PC

Battle Supremacy
Battle Supremacy

Symulacje 9 stycznia 2014

Battle Supremacy to wyprodukowany przez zespół Atypical Games symulator bojowy, pozwalający na wzięcie udziału w bitwach pancernych II wojny światowej. Autorzy położyli nacisk na wysoki realizm, co czyni grę trudną, ale jednocześnie zapewnia duże pokłady głębi.

SwitchANDiOS

Combat Mission 3: Afrika Korps
Combat Mission 3: Afrika Korps

Strategiczne 28 listopada 2003

Trzecia cześć słynnej już wojennej serii Combat Mission osadzonej w realiach II wojny światowej. Combat Mission 3: Afrika Korps pozwala graczom uczestniczyć w walkach w Północnej Afryce, we Włoszech, na Sycylii i na Krecie, na przestrzeni pięciu lat, począwszy od roku 1940, a skończywszy na roku 1945.

PC

Victory at Sea Pacific
Victory at Sea Pacific

Strategiczne 14 września 2018

Victory at Sea Pacific to opracowana z myślą o pecetach morska strategia czasu rzeczywistego. Pozwala ona rozegrać potyczki morskie na Pacyfiku w czasie II wojny światowej. Gracz bawi się na jednej wielkiej mapie obejmującej cały ocean, kontrolując konflikt zarówno na poziomie operacyjnym, jak i wydając rozkazy pojedynczym statkom w trakcie taktycznych starć.

PC

Call of Duty: WWII - Shadow War
Call of Duty: WWII - Shadow War

Akcji 28 sierpnia 2018

Czwarty dodatek do gry Call of Duty: WWII, który wprowadza trzy nowe mapy do opartego na rywalizacji multiplayera (Chancellery, Airship oraz Excavation), misję do trybu Wojny (zatytułowaną Operation Arcane) i ostatni rozdział kampanii zombie (Frozen Dawn).

PCPS4XONE

Torn Away
Torn Away

Przygodowe grudzień 2021

Hybryda gry przygodowej i zręcznościowej, wzbogacona o elementy skradanki. Torn Away zabiera nas w czasy II wojny światowej, którą oglądamy z perspektywy Asyi – dziewczynki walczącej o przetrwanie podczas podróży na wschód przez Niemcy i Polskę.

PC

Call of Duty: Finest Hour
Call of Duty: Finest Hour

Akcji 16 listopada 2004

Pierwszoosobowa strzelanina osadzona w realiach II wojny światowej, stworzona przez studio Spark Unlimited i wydana przez firmę Activision. Call of Duty: Finest Hour to konsolowa wersja pecetowego Call of Duty, za które odpowiada studio Infinity Ward. Nie jest to jednak klasyczny port, lecz swego rodzaju rozszerzenie, oferujące inne wątki fabularne.

PS2XBOXGCN

Achtung Panzer: Kharkov 1943
Achtung Panzer: Kharkov 1943

Strategiczne 11 września 2009

Strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej. Gracz dowodzi wojskami Wermachtu lub armii czerwonej w trakcie ciężkich starć w okolicach miasta Charków w roku 1943. Gra kładzie nacisk na realizm starć. Wszystkie pojazdy i sprzęt odtworzono zgodnie z prawdą historyczną, każdy element mapy można zniszczyć, a w trakcie bitew olbrzymią role odgrywa morale żołnierzy.

PC

Theatre of War 2: Kursk 1943
Theatre of War 2: Kursk 1943

Strategiczne 16 października 2009

Theatre of War 2: Kursk 1943 to osadzona w realiach II wojny światowej strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com. Fabuła gry przedstawia zmagania w bitwie na Łuku Kurskim. Twórcy przewidzieli dwie składające się w sumie z 20 misji kampanie, w których można wcielić się w dowódcę niemieckich lub radzieckich wojsk pancernych.

PC

Grom
Grom

Przygodowe 28 listopada 2002

Gra łącząca cechy trzech gatunków, cRPG, przygodówek i gier akcji. Posiada bogatą linę fabularną odsadzoną w realiach II Wojny Światowej obfitującą w wiele pierwiastków fantastycznych i mistycznych typowych dla filmów typu James Bond oraz Indiana Jones.

PC

Dogfight 1942
Dogfight 1942

Symulacje 5 września 2012

Zręcznościowy symulator lotniczy, przygotowany przez rodzime studio CI Games (dawniej City Interactive). W grze możemy pokierować kilkunastoma modelami brytyjskich oraz amerykańskich samolotów i wziąć udział w najważniejszych bitwach II wojny światowej, takich jak bitwa o Anglię czy wojna na Pacyfiku. Twórcy przygotowali 20 zróżnicowanych misji, podczas których uczestniczymy w starciach powietrznych, nalotach bombowych oraz misjach zwiadowczych i eskortowych.

PCX360PS3Wii