Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

9. edukacyjne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry o tematyce edukacyjne.

PC
PC Windows211 WWW5
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 36 Sony PlayStation 23 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE5 Microsoft Xbox 3609
Microsoft Xbox
Mobile
Android11 Apple iOS13 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch3 Nintendo Wii11 Nintendo DS27 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

edukacyjne
Małpie Opowieści: Opactwo Aviath
Małpie Opowieści: Opactwo Aviath

Przygodowe 7 listopada 2011

Trzecia gra z cyklu humorystycznych przygodówek wzbogaconych o elementy zręcznościowe i edukacyjne. Tym razem nastoletni bohater musi z pomocą gracza pokonać nikczemną Ążel, która kradnie ze świata wiedzę i mądrość. Produkcja belgijskiego studia Larian to połączenie zabawy i nauki, pozwalające młodym odbiorcom rozwijać zdolności matematyczne.

PC

Elegy for a Dead World
Elegy for a Dead World

Przygodowe 10 grudnia 2014

Oryginalna gra przygodowa, w której eksplorujemy trzy unikalne światy i spisujemy na bieżąco swoje obserwacje w pamiętniku. Elegy for a Dead World jest dziełem niezależnego studia Dejobaan Games, znanego z takich produkcji jak AaaaaA!!! A Reckless Disregard for Gravity czy Drunken Robot Pornography. Główny bohater przemierza powierzchnię trzech oryginalnych planet w poszukiwaniu pozostałości po zamieszkujących je niegdyś cywilizacjach.

PC

Antariksha Sanchar
Antariksha Sanchar

Przygodowe 2022

Opracowana przez studio Quicksand GamesLab epizodyczna przygodówka point-and-click, z fabułą głęboko zakorzenioną w kulturze indyjskiej. Akcja gry Antariksha Sanchar (znanej także pod angielskim tytułem Transmissions in Space) osadzona została we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku w rejonie południowych Indii. Podczas zabawy wcielamy się w genialnego matematyka, którego celem jest zgłębienie tajemnic kosmosu oraz możliwości jego eksploracji przez człowieka.

ANDiOS

Type:Rider
Type:Rider

Zręcznościowe 10 października 2013

Nieszablonowa platformówka 2D, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego Ex Nihilo oraz stacji telewizyjnej Arte. Bohaterami gry jest para kropek, która przemierza 10 historycznych epok rozwoju typografii i technik rozpowszechniania pisma. Atutem gry jest atrakcyjna oprawa audiowizualna oraz elementy edukacyjne.

PCPS4ANDiOSPSV

Magiczny Album Wujka Alberta
Magiczny Album Wujka Alberta

Logiczne 1 grudnia 2002

Pozycja przygotowana z myślą o młodszych użytkownikach komputerów (od 7 lat). Program jest połączeniem gry przygodowej z elementami logicznymi oraz zręcznościowymi. Na całość zabawy składają się liczne, pasjonujące eksperymenty, różnorakie łamigłówki i zagadki.

PC

Gabi Poznaje Świat
Gabi Poznaje Świat

Logiczne 10 października 2002

Gabi Poznaje Świat to gra edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat. Wraz z sympatyczną mrówką o imieniu Gabi, maluchy zdobywają oraz rozwijają wiedzę o otaczającym je świecie przyrody.

PC

Mistrz Origami
Mistrz Origami

Logiczne 26 sierpnia 2002

Gra logiczna dla najmłodszych, w której Papierzaczek i Wielkodzioby pokazują dzieciom jakie niesamowite rzeczy można zrobić ze zwykłej kartki papieru.

PC

Twoje Komiksy: Smerfy
Twoje Komiksy: Smerfy

Logiczne 30 listopada 2000

Twoje Komiksy: Smerfy to wyprodukowana przez firmę Emme gra edukacyjna skierowana do najmłodszych. Gracze mają okazję ułożyć historyjkę obrazkową ze swoim ulubionymi postaciami świata Smerfów. Twórcy zadbali o bogatą galerię ilustracji, z których stworzyć można własny komiks oraz opcję wydrukowania go na domowej drukarce.

PC

Bob Budowniczy: Przygody na zamku
Bob Budowniczy: Przygody na zamku

Logiczne 29 sierpnia 2003

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier tworzonego wyłącznie z myślą o dzieciach (od lat trzech). Tym razem tytułowy Bob (znany również z pełnometrażowego filmu) trafia na średniowieczny zamek, a gracz razem z nim będzie mógł odkrywać jego sekrety.

PC

theBlu
theBlu

Symulacje 5 kwietnia 2016

Interaktywna produkcja typu first person experience, w której gracz podziwia tętniące życiem głębiny oceanu przy użyciu gogli rzeczywistości wirtualnej. Za stworzenie theBlu odpowiada studio Wevr, Inc. Tytuł oferuje trzy odmienne doświadczenia, w których rola grającego ogranicza się do śledzenia tego, co się dzieje na ekranie. W Whale Encounter przebywamy na pokładzie wraku zatopionego statku, skąd możemy obserwować gigantycznego wieloryba.

PC

Matematyka na Dzikim Zachodzie
Matematyka na Dzikim Zachodzie

Logiczne 23 grudnia 2004

Matematyka na Dzikim Zachodzie jest programem, kończącym największy koszmar sporej grupy uczniów szkoły podstawowej, jakim jest brak zrozumienia zasad rządzących światem matematyki. Gra przenosi użytkownika w sam środek ostrego konfliktu na linii kowboje i Indianie.

PC

Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne
Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne

Logiczne 19 lipca 2007

Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne to kolejna gra edukacyjna przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o młodych użytkownikach komputerów, w której dzieciom towarzyszą dwaj sympatyczni, dobrze znani, tytułowi bohaterowie.

PC

Graj z nami część 2
Graj z nami część 2

Logiczne 13 marca 2007

Graj z nami część 2 to kolejny pakiet sześciu zręcznościowo-logicznych mini-gierek, które przygotowano z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 6 lat. Pozycja ta należy do serii programów edukacyjnych wydawanych przez firmę Aidem Media i doskonale spełnia dwie funkcje: uczy i bawi zarazem. Dzięki logicznym i zręcznościowym zabawom rozwija i ćwiczy spostrzegawczość i pamięć malucha, jego zręczność oraz koordynację oko-ręka.

PC

Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat)
Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat)

Logiczne 30 czerwca 2007

Kolejna gra edukacyjna dostosowana do poziomu rozwoju intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym, w której głównym bohaterem jest tytułowy, kosmiczny chłopiec. W sumie na małych graczy czeka 10 zadań językowych oraz 10 zadań matematycznych do wykonania na dwóch poziomach trudności.

PC

What's Cooking with Jamie Oliver
What's Cooking with Jamie Oliver

Logiczne 21 października 2008

Interaktywny przewodnik po gotowaniu. Zajmujemy się przygotowywaniem około stu różnych potraw, bawiąc się z użyciem konsoli lub sprawdzając swe umiejętności w prawdziwej kuchni.

NDS

National Geographic Panda
National Geographic Panda

Logiczne 11 listopada 2008

Gra z silnie zaznaczonymi walorami edukacyjnymi. Sprawujemy opiekę nad tytułowymi pandami, dowiadując się jednocześnie wielu ciekawych informacji na ich teamt.

NDS

SimTunes
SimTunes

Logiczne 6 kwietnia 1996

Najbardziej niezwykła i oryginalna gra z serii simów, wykreowanej przez Maxis, która w inteligentny sposób bawi i uczy, kształtując zmysł plastyczny i muzyczny, pozwalając dzieciom na odkrywanie własnych zdolności twórczych.

PC

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)
Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)

Logiczne 27 grudnia 2008

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący) to wyprodukowany przez firmę ComfyWare program edukacyjny adresowany do najmłodszych. Podczas oglądania filmów animowanych i zdjęć, słuchania muzyki, śpiewania piosenek oraz wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych dzieci mają okazję rozwijać swoje możliwości umysłowe i umiejętności interpersonalne.

PC

Nat Geo Quiz: Wild Life
Nat Geo Quiz: Wild Life

Logiczne 28 maja 2010

Nat Geo Quiz: Wild Life to wyprodukowana przez studio Gusto Games gra edukacyjna w formie quizu. Gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat dzikiej przyrody. Pytania przygotowane zostały w oparciu o programy popularno-naukowe emitowane przez telewizyjny kanał National Geographic (Dangerous Encounters, Amazing Planet, Aquatic life oraz Predators vs Prey).

X360PS3Wii

Alphabear
Alphabear

Logiczne 20 marca 2015

Opracowana przez studio Spry Fox mobilna gra logiczno-edukacyjna, w której zadaniem graczy jest układanie słów z dostępnych na ekranie klocków z literami. Po ułożeniu wyrazu w miejscach, w których znajdowały się użyte litery, pojawiają się tytułowe misie, odblokowujące nam dostęp do kolejnych klocków i zapewniające różnorakie bonusy punktowe. Z biegiem czasu misie stają się coraz większe, co znacznie zwiększa nasz ostateczny wynik.

PCANDiOS

Trancelation
Trancelation

Logiczne 12 marca 2019

Gra logiczna z elementami zręcznościowymi, w której celem jest jak najszybsze łączenie w pary wyrazów i ich tłumaczeń (w trybie głównym) lub zbieranie różnokolorowych kropek (w dodatkowym). Nie jest to jednak proste, na drodze sterowanego przez gracza znacznika stają bowiem liczne przeszkody i przeciwnicy. Tytuł wyróżnia się nietypową, psychodeliczną atmosferą.

PC

BandFuse: Rock Legends
BandFuse: Rock Legends

Towarzyskie 19 listopada 2013

BandFuse: Rock Legends to przedstawiciel popularnego gatunku gier muzycznych. Produkcja umożliwia nam, za pomocą przejściówki, podłączenie jakiejkolwiek gitary do konsoli i rozpoczęcie muzycznej przygody.

X360

Crazy Machines: Nowe Wyzwania
Crazy Machines: Nowe Wyzwania

Logiczne 5 listopada 2004

Samodzielne rozszerzenie do gry Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy. Tytuł oferuje identyczną oprawę i mechanikę jak pierwowzór, a autorzy skoncentrowali się na przygotowaniu ponad 100 nowych zagadek, sprawdzających kreatywność graczy w nowych sceneriach (m.in. na księżycu i w przestrzeni kosmicznej).

PC

Dr. Kawashima's Devilish Brain Training: Can You Stay Focused?
Dr. Kawashima's Devilish Brain Training: Can You Stay Focused?

Logiczne 28 lipca 2012

Brain Age: Concentration Training to gra edukacyjno-logiczna, stanowiąca rozwinięcie serii doskonale znanej użytkownikom konsoli Nintendo DS. Tytuł wyprodukowany został przez oddział deweloperski koncernu Nintendo. Gracze mają okazję wykazać się zdolnościami koncentracji oraz zapamiętywania, rozwiązując szereg zadań matematycznych i łamigłówek. Rolę trenera pełni wirtualny demon z twarzą neurobiloga - dr. Ryuty Kawashimy.

3DS