Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Tajemnicze zamczysko: Niezwykle przygody Bolka i Lolka (PC)

Tajemnicze zamczysko: Niezwykłe przygody Bolka i Lolka PC

Tajemnicze zamczysko: Niezwykle przygody Bolka i Lolka

Towarzyszymy Bolkowi i Lolkowi w eksploracji posępnego zamczyska Zygfryda. W trakcie zabawy zajmujemy się między innymi zbieraniem interaktywnych przedmiotów i rozwiązywaniem prostych zagadek logicznych.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Tajemnicze zamczysko: Niezwykle przygody Bolka i Lolka (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2009

23listopada2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tajemnicze zamczysko: Niezwykłe przygody Bolka i Lolka to prosta gra przygodowo-logiczna opracowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów osobistych. Za przygotowanie tej produkcji odpowiada firma Aidem Media, mająca w swoim portfolio takie tytuły jak Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii czy Bolek i Lolek: Zwariowana Olimpiada.

W trakcie zabawy młody gracz staje przed możliwością towarzyszenia w interesującej przygodzie braciom doskonale znanym między innymi z serialu animowanego. Tym razem główni bohaterowie wybierają się w wakacyjną podróż do górskiego schroniska, lecz zamiast trafić w upatrzone miejsce docierają do tytułowego zamczyska będącego własnością Mistrza Zygryda. Wkrótce okazuje się, że właściciel zamku jest naukowcem i pragnie z pomocą chłopców dokończyć pewien alchemiczny eksperyment.

Podstawowym założeniem gry jest chęć wydostania się z zamczyska Zygryda. Żeby jednak stało się to możliwe musimy przede wszystkim lepiej poznać miejsce, w którym znaleźli się sympatyczni bohaterowie. W sumie do zbadania mamy około trzydziestu lokacji, w których zajmujemy się zbieraniem i właściwym używaniem interaktywnych przedmiotów, jak również rozwiązywaniem zagadek logicznych. Dostępne łamigłówki dzielą się na dziesięć typów i dotyczą między innymi gry w statki czy odgrywania melodii na organach. Ich poziom trudności dopasowano naturalnie do możliwości dziecka.

Na oprawę graficzną Tajemniczego zamczyska składają się w głównej mierze ładnie wykonane dwuwymiarowe plansze, pomiędzy którymi musimy się przemieszczać. Interfejs gry jest maksymalnie uproszczony, tak by wydawanie postaciom poleceń nie sprawiało dużych problemów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Tajemnicze zamczysko: Niezwykłe przygody Bolka i Lolka

Wymagania wiekowe Tajemnicze zamczysko: Niezwykle przygody Bolka i Lolka

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tajemnicze zamczysko: Niezwykłe przygody Bolka i Lolka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • Windows XP/Vista