Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. dinozaury

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce dinozaury ułożone według popularności.

PC
PC Windows46 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE14 Microsoft Xbox 3601 Microsoft Xbox2
Mobile
Android6 Apple iOS5
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch8
Nintendo Wii
Nintendo DS4 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
Trespasser
Trespasser

Akcji 31 października 1998

Opracowana przez studio DreamWorks Interactive pierwszoosobowa strzelanina z dinozaurami w roli głównej, nawiązująca do wydarzeń ukazanych w filmie Park Jurajski: Zaginiony Świat. W grze Trespasser wcielamy się w postać młodej kobiety o imieniu Anne, która w wyniku awarii samolotu trafia na wyspę opanowaną przez prehistoryczne gady. W poszukiwaniu środka transportu, dzięki któremu mogłaby opuścić wyspę, protagonistka zmuszona jest stawić czoła wielu gatunkom krwiożerczych dinozaurów, takim jak Triceratopsy, Velociraptory czy słynne T-Rexy. W walce z pojedynczymi osobnikami możemy zrobić użytek z arsenału obejmującego kilka rodzajów pistoletów, strzelbę oraz karabin maszynowy. W konfrontacji z większymi grupkami gadów najrozsądniejszym wyjściem jest jednak ucieczka. Całość odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną (ze szczególnym uwzględnieniem modeli dinozaurów), realistycznym silnikiem fizycznym oraz sugestywnym klimatem rozgrywki.

PC

Dino Crisis 2
Dino Crisis 2

Akcji 13 września 2000

Kontynuacja survival horroru z 1999 roku, która przynosi duże zmiany w charakterze rozgrywki. W przeciwieństwie do oryginału, sequel mocniej stawia na akcję i pojedynki z hordami nacierających na bohatera dinozaurów.

PCPS1

Parkasaurus
Parkasaurus

Strategiczne 13 sierpnia 2020

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządców parku jurajskiego. Do naszych zadań w Parkasaurus należy wznoszenie kolejnych atrakcji, praca nad nowymi technologiami oraz sprowadzanie coraz okazalszych gadów. Musimy też dbać o indywidualne potrzeby każdego ze stworzeń oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do życia.

PC

Warparty
Warparty

Strategiczne 28 marca 2019

Tradycyjny RTS osadzony w alternatywnej wersji prehistorii. Ludzie dzielą świat z dinozaurami oraz mitycznymi bestiami, a przetrwanie umożliwiają im nie tylko surowce naturalne, lecz także magiczne artefakty pozostawione przez prastarą cywilizację.

PCPS4XONESwitch

Primal Carnage: Genesis
Primal Carnage: Genesis

Akcji prace wstrzymane

Primal Carnage: Genesis jest strzelanką FPP osadzoną w świecie pełnym dinozaurów, które zostały przywrócone do życia w wyniku serii niefortunnych eksperymentów. Produkcja autorstwa Lukewarm Media jest luźną kontynuacją ich poprzedniej gry - Primal Carnage.

PCPS4

Dino: Intruzi w ogrodzie
Dino: Intruzi w ogrodzie

Zręcznościowe 4 listopada 2004

Dino: Intruzi w ogrodzie to wyprodukowana przez rosyjskie studio NevoSoft gra zręcznościowa z elementami logicznymi. W ogródku tytułowego bohatera wylądowali obcy. Kosmici najwyraźniej nie mają dobrych zamiarów. Zadaniem gracza jest pomóc sympatycznemu dinozaurowi rozprawić się z intruzami.

PC

ARK: Aberration
ARK: Aberration

Akcji 12 grudnia 2017

ARK: Aberration to niesamodzielny dodatek do ARK: Survival Evolved opracowany przez Studio Wildcard. Fundamentalne mechanizmy rozgrywki nie uległy zmianie. Ponownie dostajemy więc wieloosobową grę akcji, która łączy elementy sandboksa i survivalu. Rozszerzenie koncentruje się na zaoferowaniu nowej zawartości. DLC pozwala zwiedzić nieznaną wcześniej arkę, z terenami przesyconymi niebezpiecznym promieniowaniem oraz rozległymi sekcjami podziemnymi. Zamieszkują ją zmutowane zwierzęta, w tym człekokształtna rasa potworów znanych jako Nameless. Mocno rozbudowano także listę przedmiotów, dodając m.in. sprzęt do wspinaczki, kombinezony do szybowania typu wingsuit, linki do zjeżdżania czy kolejne surowce do craftingu i konstruowania budynków. Nie zabrakło również sporego zestawu dodatkowych wyzwań, a zabawę urozmaicają zagrożenia takie jak trzęsienia ziemi, wycieki gazu oraz strefy radioaktywne.

PCPS4XONE

Dino Crisis 3
Dino Crisis 3

Akcji 16 września 2003

„Dino Crisis 3” to kolejna produkcja z popularnej serii przygodowych gier od Capcom. Jej głównym atutem jest połączenie dwóch elementów - stylu survival horror rodem z serii „Resident Evil” oraz potężnych, przerażających dinozaurów.

XBOX

The Stomping Land
The Stomping Land

Akcji prace wstrzymane

Zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej sieciowa gra akcji, kładąca szczególny nacisk na aspekt survivalowy. W produkcji wcielamy się w członków prymitywnego plemienia, których głównym orężem jest łuk, a podstawowym zajęciem – polowanie na potężne i krwiożercze dinozaury. Aby jednak przetrwać w konfrontacji z prehistorycznymi gadami, będziemy musieli – dzięki zaawansowanemu systemowi rzemiosła – wynaleźć nowe technologie, które pozwolą na stworzenie skuteczniejszej broni oraz rozmaitych pułapek przydatnych w walce oraz łowach. Gra skupia się głównie na zabawie w trybie wieloosobowym. Dzięki kooperacji i łączeniu się w grupy łatwiej będzie nam bowiem zgromadzić potrzebne zasoby i sprostać stawianym przez naturę wyzwaniom. Z czasem zacznie też brakować zwierzyny, co z kolei wymusi rywalizację PvP pomiędzy konkurencyjnymi zespołami graczy.

PC

Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami
Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami

Zręcznościowe 29 listopada 2013

Trzecia odsłona unikalnej serii gier, wykorzystujących autorskie technologie Sony, takie jak Wonderbook czy PlayStation Move. Dzięki współpracy ze stacją BBC Worldwide tym razem wybierzemy się w prehistoryczną podróż do świata, znanego z kultowego serialu "Wędrówki z Dinozaurami".

PS3

Turok Remastered
Turok Remastered

Akcji 17 grudnia 2015

Odświeżona edycja kultowej strzelanki FPP studia Iguana, która ukazała się w 1997 roku na Nintendo 64 oraz PC. Zaczerpnięta z serii komiksów Turok postać głównego bohatera, Indianina imieniem Tal Set, pełni zaszczytną rolę obrońcy matki Ziemi. Kiedy niejaki Campaigner za pomocą zastępów zmodyfikowanych genetycznie dinozaurów pragnie przejąć władzę nad światem, protagonista musi przemierzyć 8 połączonych portalami krain i odnaleźć wszystkie części starożytnej broni, będącej jedyną szansą na pokonanie zła. Turok Remastered przygotowany przez specjalizujące się w reedycjach klasyki Night Dive Studios, pod względem mechaniki w niczym nie odbiega od pierwowzoru z lat 90. ubiegłego wieku. Zakres dokonanych zmian ograniczył się zaś wyłącznie do podwyższenia rozdzielczości grafiki i przystosowania gry do współpracy z monitorami szerokoekranowymi.

PCXONESwitch

Beasts of Prey
Beasts of Prey

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez debiutujące, niezależne studio Octagon Interactive, sandboksowa produkcja z gatunku MMOFPS, kładąca nacisk na aspekt survivalowy. W grze trafiamy do losowo generowanego, otwartego świata, gdzie naszym głównym zadaniem będzie przetrwać w konfrontacji z naturą, innymi graczami oraz ogromnymi prehistorycznymi gadami. Rozgrywka utrzymana jest w typowym dla gatunku stylu i sprowadza się do eksploracji oraz odkrywania nowych technologii, pozwalających na stworzenie szeregu pomocnych w dziczy narzędzi. Rozbudowany system rzemiosła pozwala projektować i wznosić skomplikowane budowle, wraz z całym ich wyposażeniem, oraz tworzyć nową broń czy przydatne podczas poruszania się pojazdy. W trakcie zabawy możemy skoncentrować się na samotnych zmaganiach z naturą, choć sednem rozgrywki jest oczywiście tryb sieciowy, w którym, współpracując z innymi grającymi, możemy wspólnie stawiać czoła potężnym dinozaurom i innym czyhającym na nas niebezpieczeństwom.

PC

Dino Storm
Dino Storm

Akcji 16 stycznia 2013

Przeglądarkowa gra MMO luźno łącząca klimaty dzikiego zachodu ze światem pełnym dinozaurów. Gracz przemierza amerykańską prerię na grzbiecie dinozaura, może zakładać własne obozowiska, posterunki, czy złotonośne kopalnie, bronić innych przed bandami złoczyńców, ujeżdżać coraz bardziej niebezpieczne gady i wypełniać przeróżne zadania zlecane przez postacie NPC.

WWW

Prehistorik (2013)
Prehistorik (2013)

Zręcznościowe 25 lipca 2013

Humorystyczna platformówka 2D, będąca remakiem przeboju z komputerów 16-bitowych. Okrutny olbrzym okradł plemię jaskiniowców z zapasów żywności. Tropem złodzieja rusza odważny Grag. W pełnej niebezpieczeństw wyprawie towarzyszy mu niecodzienny kompan – mucha. Gra wyprodukowana została przez ekipę deweloperską firmy Anuman Interactive.

PC

ARK Park
ARK Park

Przygodowe 22 marca 2018

Gra eksploracyjna opracowana z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości, nawiązująca do popularnego sieciowego survivalu ARK: Survival Evolved. ARK Park osadzone jest w futurystycznym parku jurajskim. Gracz ma sposobność zobaczyć naturalne środowisko dinozaurów, a nawet dosiąść prehistorycznego gada. Odwiedzane lokacje są zróżnicowane – ich lista obejmuje zarówno tropikalną dżunglę, jak i ośnieżone, wysokogórskie szczyty czy też rozległe stepy. W trakcie zabawy możemy zrobić użytek z aparatu fotograficznego, a także rozwiązywać nieskomplikowane zagadki i zdobywać dodatkowe informacje o ponad 100 gatunkach dinozaurów – ich geny służą za znajdźki. Ponadto w grze pojawia się zoo, gdzie możemy bawić się ze stworzeniami, których geny udało nam się znaleźć – mowa zarówno o głaskaniu, jak i karmieniu czy nawet ich malowaniu. Dzięki użyciu technologii Unreal Engine 4 ARK Park może pochwalić się wysokim poziomem oprawy graficznej.

PCPS4

Jurassic World Alive
Jurassic World Alive

RPG 8 marca 2018

Mobilna gra RPG, wzorowana na słynnym Pokemon GO. W trakcie zabawy w Jurassic World Alive kolekcjonujemy próbki DNA dinozaurów napotkanych w prawdziwym świecie, by na ich podstawie tworzyć nowe hybrydy lub ulepszać już posiadane. Z czasem budujemy armię prehistorycznych istot, które możemy wystawiać do walki z gadami innych graczy lub chwalić się ich zdjęciami w serwisach społecznościowych.

ANDiOS

Dino Hunter: Deadly Shores
Dino Hunter: Deadly Shores

Akcji 8 lipca 2014

Dino Hunter: Deadly Shores to przeglądarkowa strzelanka, w której polujemy na dinozaury. Podczas zabawy gracz musi pokonać serię misji. W każdej z nich znajduje się na statycznej pozycji i jego zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich prehistorycznych gadów znajdujących się w zasięgu.

ANDiOSWWW

Carnivores
Carnivores

Akcji 30 listopada 1998

Pierwsza odsłona cyklu symulacji łowieckich w klimacie science-fiction. W niedalekiej przyszłości ludzkość odkrywa planetę podobną do Ziemi z epoki jurajskiej. Gracz wciela się w rolę myśliwego, który decyduje się przemierzyć kosmos, by wziąć udział w polowaniu na dinozaury. Tytuł wyprodukowany został przez studio Action Forms.

PC

Dino D-Day
Dino D-Day

Akcji 8 kwietnia 2011

Dino D-Day to sieciowy FPS rozgrywający się w alternatywnej wersji historii II wojny światowej, oparty o silnik graficzny Source. Naziści zdołali przywrócić do życia dinozaury, które staną na polu bitwy po stronie Fuhrera. Opowiadamy się po jednej ze stron – nazistów lub aliantów i wraz z innymi graczami wkraczamy na pole bitwy.

PC

Turok: Escape from Lost Valley
Turok: Escape from Lost Valley

Akcji 25 lipca 2019

Przygodowa gra akcji w widoku izometrycznym, w której przejmujemy kontrolę nad wojownikiem imieniem Turok i przedzieramy się przez tytułową dolinę, stawiając czoła dinozaurom i innym czyhającym tam niebezpieczeństwom. Ze względu na kreskówkową grafikę, Turok: Escape from Lost Valley jest produkcją, która powinna przypaść do gustu przede wszystkim młodszym graczom.

PC

Dinotopia: The Sunstone Odyssey
Dinotopia: The Sunstone Odyssey

Przygodowe 29 lipca 2003

Dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Przemierzamy świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i dinozaury, wykonując przy tym wiele różnorakich zadań.

XBOXGCN

Carnivores: Dinosaur Hunter HD
Carnivores: Dinosaur Hunter HD

Akcji 10 września 2013

Gruntownie odświeżona wersja wydanej w 2010 roku pierwszoosobowej gry łowieckiej – Carnivores: Dinosaur Hunter. W niedalekiej przyszłości ludzkość odkrywa technologię pozwalającą na eksploracje kosmosu. Na jednej z nowo odkrytych planet kwitnie życie podobne do tego, jakie na Ziemi panowało miliony lat temu. Gracz wciela się w rolę myśliwego, który ma okazję wziąć udział w polowaniu na dinozaury. Tytuł wyprodukowany został przez studio Vogster Online.

PS3

Best Sniper: Shooting Hunter 3D
Best Sniper: Shooting Hunter 3D

Akcji 16 maja 2017

Przygotowana przez studio T-Bull mobilna strzelanina FPS, dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami. Akcja Best Sniper: Shooting Hunter 3D toczy się w postapokaliptycznej rzeczywistości, kiedy w wyniku nieudanego eksperymentu mającego na celu wskrzeszenie dinozaurów Ameryka Północna stała się wymarłym pustkowiem. Kiedy resztkom ludzkości zaczynają zagrażać krwiożercze humanozaury i wygłodniałe zombie, głównemu bohaterowi pozostaje tylko chwycić za broń i stawić czoła niebezpieczeństwu. Akcję gry obserwujemy z perspektywy FPP, choć jak w większości podobnych produkcji mobilnych nie możemy swobodnie poruszać się po lokacjach, a jedynie rozglądać się po otoczeniu. Filar rozgrywki stanowi kampania fabularna, w której czeka na nas szereg misji koncentrujących się na eliminacji przeciwników zarówno na lądzie, jak i pod wodą. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie i specjalne nagrody, pozwalające na wyposażanie posiadanych broni w 15 zróżnicowanych ulepszeń.

AND

Carnivores: Cityscape
Carnivores: Cityscape

Akcji 26 marca 2002

Kolejna cześć serii gier akcji z firmy Sunstorm Interactive. Gracz może stać się dinozaurem lub łowcą i zmagać się w wielkiej futurystycznej metropolii.

PC