Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPS5PCXONEPS4
Okładka Instinction (XSX)
OkładkaInstinction (XSX)

Instinction

Gra akcji FPP/TPP, która przenosi nas do krainy opanowanej przez dinozaury. Przemierzając świat Instinction, stawiamy czoła zarówno wielkim dinozaurom, jak i mniejszym, lecz szybszym i zwinniejszym osobnikom.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | dinozaury | FPS | horror | TPS | indie | kooperacja | strzelanki | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Instinction Premiera

producent: Hashbane wydawca: Hashbane

Gry podobne do Instinction

Outriders

ARK II

Second Extinction

E3 2021

Instinction jest grą akcji, dla której źródło inspiracji stanowiła kultowa seria Dino Crisis, zapoczątkowana w 1999 roku. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Hashbane z Nowej Zelandii. Produkcja zabiera nas w podróż do krainy, którą niczym filmowy Park Jurajski opanowały dinozaury.

Mechanika

W Instinction akcję możemy obserwować z perspektywy pierwszej (FPP) bądź trzeciej (TPP) osoby. Przemierzając rozległy świat gry, zajmujemy się przede wszystkim realizacją zadań popychających fabułę do przodu. Poza tym na wykonanie czekają tu zróżnicowane misje poboczne, a rozgrywkę dodatkowo urozmaicają różnorodne zagadki.

Podczas eksploracji musimy nieustannie mieć się na baczności, gdyż na naszej drodze mogą stanąć zarówno wielkie prehistoryczne gady, które możemy łatwo dostrzec z daleka (i w razie potrzeby – zawczasu ominąć), jak i mniejsze (a co za tym idzie – szybsze oraz zwinniejsze) osobniki, trudniejsze do wypatrzenia pośród gęstej roślinności. Dinozaury eliminujemy, robiąc użytek z broni palnej (od pistoletów, przez karabiny maszynowe, po wyrzutnie rakiet) lub białej. Z czasem zdobywamy rozmaite ulepszenia, dodatki oraz skórki dla naszych narzędzi mordu. Pozwalają one nie tylko stawiać czoła coraz potężniejszym wrogom, lecz również dostosować broń do indywidualnych preferencji i stylu gry. To od nas zależy, czy będziemy działać po cichu, skradając się w gęstwinie oraz posyłając dinozaury do piachu z zaskoczenia, czy też spróbujemy strzelać do wszystkiego, co się rusza.

Tryby gry

Instinction pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Instinction działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoką jakość. Z dbałością o detale zaprojektowano arsenał i dinozaury, a świat gry porasta gęsta, realistycznie animowana roślinność. To samo tyczy się warstwy audio, która wykorzystuje dobrodziejstwa technologii dźwięku przestrzennego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Instinction: 16+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX