Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XSXPCPS5XONE
Okładka Instinction (PS4)

Instinction

Gra akcji, która przenosi nas do krainy opanowanej przez dinozaury. Przemierzając świat Instinction, stawiamy czoła zarówno wielkim dinozaurom, jak i mniejszym, lecz szybszym i zwinniejszym osobnikom. Gady eliminujemy przy użyciu rozbudowanego arsenału broni palnej oraz białej.

Akcji | FPP | TPP | dinozaury | sandbox | FPS | strzelanki

Okładka Instinction (PS4)

producent: Hashbane

wydawca: Hashbane

Strona oficjalna

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Instinction jest grą akcji, dla której źródło inspiracji stanowiła kultowa seria Dino Crisis, zapoczątkowana w 1999 roku. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Hashbane z Nowej Zelandii. Produkcja zabiera nas w podróż do krainy, którą niczym filmowy Park Jurajski opanowały dinozaury.

Mechanika

W Instinction akcję możemy obserwować z perspektywy pierwszej (FPP) bądź trzeciej (TPP) osoby. Przemierzając rozległy świat gry, zajmujemy się przede wszystkim realizacją zadań popychających fabułę do przodu. Poza tym na wykonanie czekają tu zróżnicowane misje poboczne, a rozgrywkę dodatkowo urozmaicają różnorodne zagadki.

Podczas eksploracji musimy nieustannie mieć się na baczności, gdyż na naszej drodze mogą stanąć zarówno wielkie prehistoryczne gady, które możemy łatwo dostrzec z daleka (i w razie potrzeby – zawczasu ominąć), jak i mniejsze (a co za tym idzie – szybsze oraz zwinniejsze) osobniki, trudniejsze do wypatrzenia pośród gęstej roślinności. Dinozaury eliminujemy, robiąc użytek z broni palnej (od pistoletów, przez karabiny maszynowe, po wyrzutnie rakiet) lub białej. Z czasem zdobywamy rozmaite ulepszenia, dodatki oraz skórki dla naszych narzędzi mordu. Pozwalają one nie tylko stawiać czoła coraz potężniejszym wrogom, lecz również dostosować broń do indywidualnych preferencji i stylu gry. To od nas zależy, czy będziemy działać po cichu, skradając się w gęstwinie oraz posyłając dinozaury do piachu z zaskoczenia, czy też spróbujemy strzelać do wszystkiego, co się rusza.

Tryby gry

Instinction pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Instinction działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoką jakość. Z dbałością o detale zaprojektowano arsenał i dinozaury, a świat gry porasta gęsta, realistycznie animowana roślinność. To samo tyczy się warstwy audio, która wykorzystuje dobrodziejstwa technologii dźwięku przestrzennego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Instinction

16+

Nowa strzelanka survivalowa oferuje otwarty świat i dinozaury
Nowa strzelanka survivalowa oferuje otwarty świat i dinozaury

wiadomość19 lutego 2021

Deweloperzy ze studia Hashbane Interactive pracują nad kooperacyjną strzelanką z dinozaurami zatytułowaną Instinction. Gra ma być „duchowym spadkobiercą” serii Dino Crisis.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX