Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Gry z gatunku bijatyki ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

PC
PC Windows173
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 497 Sony PlayStation 3113 Sony PlayStation 264 Sony PlayStation 139 PlayStation Portable40 PlayStation Vita35
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE62 Microsoft Xbox 36092 Microsoft Xbox20
Mobile
Android26 Apple iOS26 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch48 Nintendo Wii26 Nintendo DS17 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance10 Nintendo GameCube12
WIĘCEJ
MNIEJ
Metal Combat
Metal Combat

Bijatyki 26 grudnia 2006

Metal Combat to wyprodukowana przez zespół deweloperski Solar Studios zręcznościowa bijatyka. Akcja gry osadzona została na radioaktywnym wysypisku, na którym walki toczą m.in. mutanty, zombie, szkielety i roboty. Twórcy wykorzystali autorski silnik SubaZ, odznaczający się dużą złożonością modelu fizyki.

PC

Inuyasha: Feudal Combat
Inuyasha: Feudal Combat

Bijatyki prace wstrzymane

Inuyasha: Feudal Combat to gra walki, powstała na kanwie japońskiego anime, który od 2003 roku ciągle zdobywa rzesze nowych fanów. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w tej, poza standardowymi trybami, takimi jak Story, Versus czy Training, zaimplementowano także unikalny tryb misji.

PS2

King of Fighters: Maximum Impact 2
King of Fighters: Maximum Impact 2

Bijatyki 28 kwietnia 2006

King of Fighters 2006 (alias King of Fighters: Maximum Impact 2) to sequel głośnego tytułu z przełomu 2004 i 2005 roku. Jest to zarazem kolejna gra z popularnej serii bijatyk, mającej swój początek w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

PS2

Capcom vs SNK 2: Mark of the Millennium 2001
Capcom vs SNK 2: Mark of the Millennium 2001

Bijatyki 9 listopada 2001

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z ponad czterdziestu dostępnych wojowników. Gra oferuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki, między innymi rozbudowany Arcade czy tryb treningowy.

PS2

Yu Yu Hakusho: Dark Tournament
Yu Yu Hakusho: Dark Tournament

Bijatyki 21 września 2004

Yu Yu Hakusho: Dark Tournament to bijatyka, stworzona przez firmę Digital Fiction na zlecenie koncernu Atari. Tytuł nawiązuje do japońskiego komiksu oraz anime autorstwa Yoshihiro Togashiego. Od razu w oczy rzuca się zatem charakterystyczna grafika, rodem z azjatyckich kreskówek, a także fabuła, traktująca o losach nadzwyczajnie uzdolnionego bohatera.

PS2

Power Rangers Ninja Storm
Power Rangers Ninja Storm

Bijatyki 5 września 2003

Klasyczna dwuwymiarowa zręcznościówka, bazująca na tytułowym serialu telewizyjnym. Wcielamy się w jednego z superbohaterów, walcząc z napotykanymi po drodze przeciwnikami.

GBA

Capcom vs SNK 2: EO
Capcom vs SNK 2: EO

Bijatyki 30 sierpnia 2002

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad zawodnikami reprezentującymi dwa słynne koncerny - Capcom oraz SNK. Gra posiada stopniowany poziom trudności, a także szeroki wachlarz trybów rozgrywki.

XBOXGCN

The King of Fighters NeoWave
The King of Fighters NeoWave

Bijatyki 18 kwietnia 2006

The King of Fighters jest serią dwuwymiarowych bijatyk, rozwijaną od 1994 roku. The King of Fighters NeoWave to pierwsza odsłona, przeniesiona z salonowych automatów bezpośrednio wyłącznie na nowoczesne konsole - PlayStation 2 i Xboxa.

PS2XBOX

Power Rangers Dino Thunder
Power Rangers Dino Thunder

Bijatyki 14 września 2004

Stosunkowo prosta zręcznościówka, stworzona z myślą o młodszych użytkownikach konsol. Gra wzoruje się oczywiście na słynnym serialu telewizyjnym, dając możliwość wcielenia się w jednego z tytułowych bohaterów.

PS2GCN

Divekick Addition Edition
Divekick Addition Edition

Bijatyki 4 kwietnia 2014

Ulepszona wersja humorystycznej, dwuwymiarowej bijatyki autorstwa One True Game Studios. Poprzez zastosowanie nietypowego, dwuprzyciskowego sterowania, gra pozwala jedynie na wyprowadzenie kopnięcia lub skok, a każda z rund trwa do pierwszego trafienia przeciwnika.

PCPS4XONEPS3PSV

Phantom Breaker: Extra
Phantom Breaker: Extra

Bijatyki 19 września 2013

Phantom Breaker: Extra to rozszerzona i ulepszona wersja gry Phantom Breaker, dwuwymiarowej japońskiej bijatyki, czerpiąca pomysły od znanych przedstawicieli gatunku. Twórcy wprowadzili nowe grywalne postacie oraz areny, rozszerzyli także system walki o nowy styl i naprawili szereg błędów trapiących oryginał.

X360PS3

Divekick
Divekick

Bijatyki 20 sierpnia 2013

Divekick to opracowana przez One True Game Studios dwuwymiarowa bijatyka. Gra oferuje wyjątkowo proste sterowanie, które ogranicza się jedynie do klawiszy skoku i kopnięcia. To jednak wystarczyło, aby stworzyć produkcję o sporej głębi.

PCPS3PSV

Theatre of Pain
Theatre of Pain

Bijatyki 31 października 1996

Theatre of Pain to klasyczna, dwuwymiarowa bijatyka (w stylu Street Fighter II), wyprodukowana przez studio Mirage Technologies. Gracze mogą wcielić się w postaci historyczne oraz bohaterów rzymskiej mitologii i toczyć pojedynki na starożytnych arenach.

PC

Arena Morte
Arena Morte

Bijatyki prace wstrzymane

Sieciowa bijatyka stworzona przez niezależne studio Frontline. W grze walczymy w turnieju postaciami wytrenowanymi w rozmaitych sztukach walki.

PCX360PS3

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2
Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2

Bijatyki 24 kwietnia 2008

Kontynuacja wydanej wyłącznie na konsolkach Nintendo DS trójwymiarowej bijatyki, osadzonej w uniwersum popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto. Fabuła gry Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2 bazuje na drugiej serii komiksowego i telewizyjnego pierwowzoru i rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części cyklu.

NDS

Kung-Fu LIVE
Kung-Fu LIVE

Bijatyki 7 grudnia 2010

Gra walki wykorzystująca kamerę PlayStation Eye. Dzięki temu gadżetowi rola głównego bohatera przypada tu w całości graczowi. Jego sylwetka przenoszona jest do wirtualnego świata, a sterowanie odbywa poprzez wykonywanie przed kamerą pożądanych ruchów, takich jak ciosy, kopnięcia czy podskoki.

PS3

Fly Fu
Fly Fu

Bijatyki 21 lipca 2010

Nietypowa bijatyka z serii małych gier PSP Minis, wyprodukowana przez studio Invictus. Wcielamy się w postać walecznej muchy, która wyrusza na pomoc swojej ukochanej ćmie Kate. Spotkamy wielu wrogów, m. in. chrząszcza czy szerszenia. Gra posiada bardzo ładną oprawę audiowizualną. Niecodzienna tematyka dodaje gry oryginalności.

PSP

Zheros
Zheros

Bijatyki 15 lutego 2015

Zrealizowana z dużym poczuciem humoru side-scrollowa bijatyka autorstwa Rimlight Studios, w skład którego weszli deweloperzy z doświadczeniem zarówno w grach mobilnych, jak i multiplatformowych produkcjach klasy AAA. Akcja Zheros osadzona jest w realiach science fiction, a w grze wcielamy się w postać jednego z dwójki superbohaterów, aby stawić czoła szalonemu naukowcowi zwanemu Dr. Vendettą, którego plan zakłada mutację wszystkich żyjących istot i podporządkowanie ich swojej władzy.

PCPS4XONE

Killer Instinct Classic
Killer Instinct Classic

Bijatyki 22 listopada 2013

Reedycja klasycznej bijatyki studia Rare, która zadebiutowała w 1994 roku na salonowych automatach arcade. W grze bierzemy udział w tytułowym turnieju sztuk walki, organizowanym przez potężną korporację Ultratech. Oprócz najsłynniejszych i najodważniejszych wojowników z całego świata, biorą w nim udział także sztucznie wykreowane przez Ultratech kreatury, dla których jest to swoisty sprawdzian umiejętności bojowych.

XONE

Skullgirls Mobile
Skullgirls Mobile

Bijatyki 26 maja 2017

Opracowana przez ekipę Hidden Variable Studios mobilna odsłona dwuwymiarowej bijatyki Skullgirls autorstwa studia Lab Zero. Pod względem mechaniki, Skullgirls Mobile dość wyraźnie różni się od swojego pierwowzoru, gdyż zamiast hardcorowej bijatyki mamy tu raczej do czynienia z casualową grą walki, doprawioną elementami RPG. Podczas zabawy tworzymy grupy wojowniczek, składające się z trzech postaci, pomiędzy którymi możemy się dowolnie przełączać w trakcie kolejnych potyczek.

ANDiOS

Ready 2 Rumble Boxing
Ready 2 Rumble Boxing

Bijatyki 31 października 1999

Gra bokserska oferująca plejadę barwnych, grywalnych postaci. Podczas zabawy gracze ładują specjalny pasek RUMBLE, który umożliwia wykonywanie bardzo silnych ataków. Charakterystyczną cechą produkcji jest to, że obrażenia odniesione w trakcie walki są widoczne na ciele zawodników.

PS1

Marvel Super Heroes
Marvel Super Heroes

Bijatyki 25 września 1997

Dwuwymiarowa bijatyka opracowana przez firmę Capcom. W Marvel Super Heroes gracze stają do walki o tak zwane Kamienie Nieskończoności, które zapewniają swojemu posiadaczowi niewyobrażalną potęgę. Tytuł zadebiutował na automatach arcade, a po niespełna dwóch latach doczekał się premiery między innymi na konsoli PlayStation 1.

PS1

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS

Kinetic Damage
Kinetic Damage

Bijatyki 5 czerwca 2013

Kinectic Damage to przeznaczone na mobilny system iOS mordobicie autorstwa Benjamina Marchanda. Gra oferuje kilka rzadko spotykanych w tym gatunku rozwiązań, takich jak system uszkadzania konkretnych części ciała czy opcja tworzenia własnych wojowników.

iOS