Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Private Division

Firma wydawca

Marka, pod którą od grudnia 2017 roku firma Take-Two Interactive wydaje wybrane gry niezależne. Spod skrzydeł Private Division wychodzą produkcje przeznaczone na komputery osobiste i konsole; na ich liście można znaleźć między innymi takie pozycje, jak Ancestors: The Humankind Odyssey czy The Outer Worlds.

Historia

W grudniu 2017 roku firma Take-Two Interactive ogłosiła, że powołuje do życia nową markę, pod której szyldem pomoże niezależnym deweloperom w wydawaniu ich projektów. Na liście pierwszych gier, które znalazły się pod jej skrzydłami, można było znaleźć niezapowiedzianego wówczas RPG-a od Obsidian Entertainment (którym rok później okazało się The Outer Worlds), debiutancki projekt studia V1 Interactive (czyli, jak dowiedzieliśmy się po blisko dwóch latach, FPS-a pod tytułem Disintegration), Ancestors: The Humankind Odyssey od Panache Digital Games, a także Kerbal Space Program. Widniał na niej również Darkborn od ekipy The Outsiders (znany wtedy jako Project Wight), jednak ostatecznie (a dokładnie – w lipcu 2019 roku) oba podmioty podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

W 2018 roku zadebiutowały dodatki do ostatniego z wyżej wymienionych tytułów, czyli Making History i Breaking Ground. W sierpniu 2019 roku na komputerach osobistych pojawiła się natomiast gra Ancestors: The Humankind Odyssey, która w późniejszym terminie miała trafić również na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Nieco wcześniej Private Division zapowiedziało jeszcze, że wyda grę Kerbal Space Program 2, tworzoną przez ekipę Star Theory.


Plany wydawnicze na przyszłość

OlliOlli World2021

Kerbal Space Program 22022

Współpracujący z Private Division producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Private Division


Obsidian Entertainment

Roll7

Squad

Star Theory

V1 Interactive

Panache Digital Games

W Polsce Private Division współpracuje z:


Cenega S.A.