Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS5PCXSX
Okładka Tales of the Shire (PC)
OkładkaTales of the Shire (PC)

Tales of the Shire: Gra ze świata Władcy Pierścieni

Tales of the Shire | Tales of the Shire: A The Lord of the Rings Game

Osadzona w świecie Władcy Pierścieni „przytulna" gra TPP z pogranicza RPG-ów i symulacji życia. W Tales of the Shire: A The Lord of the Rings Game wcielamy się w hobbita, który dba o swoją norkę, gotuje, nawiązuje przyjaźnie i zwiedza malowniczą okolicę.

RPG | TPP | fantasy | książki | sandbox | Władca Pierścieni | symulator życia | przytulne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of the Shire: Gra ze świata Władcy Pierścieni Premiera

producent: Weta Workshop wydawca: Private Division

Gry podobne do Tales of the Shire: Gra ze świata Władcy Pierścieni

Wanderstop

Harvest Moon: The Winds of Anthos

My Time at Portia

Tales of the Shire jest przytulną produkcją z pogranicza RPG-ów i symulacji życia, osadzoną w uniwersum Władcy Pierścieni. Gra została wydana przez Private Division, zaś jej opracowaniem zajęła się firma Weta Workshop, mająca w swoim dorobku między innymi efekty specjalne do filmowych trylogii Władca Pierścieni oraz Hobbit w reżyserii Petera Jacksona.

Fabuła

Tales of the Shire zabiera nas w podróż do tytułowego Shire, a dokładnie – do miejscowości o nazwie Nad Wodą, której mieszkańcy dwoją się i troją, by została ona zaliczona w poczet wiosek Hobbitonu. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z hobbitów (niziołków) i w jego skórze wiedziemy sielskie życie, dbając o swoją norkę oraz pełny żołądek, a także pielęgnując relacje z innymi obywatelami Shire.

Mechanika

W Tales of the Shire akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra pozwala nam nie tylko zdecydować o wyglądzie swojego hobbita, lecz także zająć się wystrojem jego domu, w którym możemy swobodnie ustawiać meble i ozdoby. Jako że szczęśliwy hobbit to najedzony hobbit, czas w Shire spędzamy też na opiekowaniu się ogrodem, zbieraniu owoców leśnych i ziół czy na łowieniu ryb w stawach. Pozyskane w ten sposób składniki możemy wykorzystać w swojej kuchni, przyrządzając z nich posiłki na podstawie przepisów.

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by delektować się smakiem swoich potraw w pojedynkę, lepszym pomysłem może być zaproszenie na wspólne jedzenie innych niziołków. Nawiązując z nimi relacje, a także wykonując dla nich zadania i pomagając im w rozwiązywaniu trapiących ich problemów, zyskujemy oddanych przyjaciół, z którymi dodatkowo możemy handlować. Wśród innych hobbitów znajdziemy zarówno nowe twarze, jak i przedstawicieli rodzin znanych z kart powieści J.R.R. Tolkiena.

Rytm życia w Shire wyznaczają zmienne warunki atmosferyczne oraz pory roku. Świat gry nie ogranicza się przy tym wyłącznie do naszej norki i jej okolic; gdy poczujemy zew przygody, możemy wyruszyć w podróż po okolicy, delektując się malowniczymi widokami oraz odkrywając sekretne miejsca i zaginione skarby. W miarę postępów odblokowujemy ulepszenia umiejętności, a także nowe ubrania, meble czy dekoracje do naszej norki.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Tales of the Shire utrzymano w barwnej stylistyce przywodzącej na myśl obrazy malowane akwarelami.

Ostatnia modyfikacja 24 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tales of the Shire: Gra ze świata Władcy Pierścieni: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS5
XSX
Switch