Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka The Outer Worlds: Murder on Eridanos (PC)

The Outer Worlds: Morderstwo na Erydanie

The Outer Worlds: Murder on Eridanos

Murder on Eridanos jest drugim pełnoprawnym rozszerzeniem stworzonym dla gry RPG z 2019 roku – The Outer Worlds. Dodatek pozwala nam rozwikłać zagadkę śmierci słynnej Halcyon Helen i został opracowany przez autorów „podstawki” – studio Obsidian Entertainment.

To jest dodatek do gry The Outer Worlds.

RPG | FPP | science fiction | humorystyczne | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka The Outer Worlds: Murder on Eridanos (PC)

data premiery gry:

17mar2021

PC PS4 XONE

2021

Switch

Murder on Eridanos jest drugim i ostatnim rozszerzeniem do wydanej w 2019 roku gry RPG pod tytułem The Outer Worlds. Podobnie jak podstawowa wersja tej produkcji oraz poprzedni dodatek – Peril on Gorgon – opisywany add-on został opracowany przez studio Obsidian Entertainment.

Fabuła

Akcja The Outer Worlds: Murder on Eridanos rozgrywa się w chmurach tytułowego gazowego giganta – Erydana. DLC pozwala nam rozwikłać zagadkę morderstwa Halcyon Helen – rzeczniczki prasowej korporacji Rizzo, którą zabito tuż przed premierą nowej wódki (Spectrum Brown). Naszym zadaniem jest poprowadzenie śledztwa i wskazanie sprawcy zabójstwa. Nie jest to łatwe, gdyż podejrzanym jest dosłownie każdy, przez co nietrudno tu o pomyłki, mylne tropy oraz fałszywe oskarżenia. Na szczęście dla załogi Zawodnego nie ma rzeczy niemożliwych.

Choć Halcyon Helen (będącej najbardziej znaną w kolonii osobistością) nie możemy tu poznać bezpośrednio, dodatek pozwala nam spotkać inne sławy pokroju aktora Spencera Woolricha lub legendarnego sportowca – Black Hole Bertiego.

Mechanika

The Outer Worlds: Murder on Eridanos oddaje nam do dyspozycji nową lokację składającą się z szeregu zawieszonych w chmurach wysp. Ulokowano na nich rozmaite obiekty, jak luksusowy hotel Grand Colonial czy mieniące się feerią barw gaje Rizzo. Motorem dodatku są zadania składające się na rozbudowane śledztwo. W ich trakcie przesłuchujemy potencjalnych świadków i sprawców morderstwa, a także zbieramy liczne wskazówki oraz dowody. W oparciu o nie stopniowo skracamy listę podejrzanych, co w konsekwencji pozwala nam wskazać winnego .

Nieodzowny w przeprowadzeniu śledztwa jest nowy gadżet, czyli Wzmacniacz rozbieżności (ang. Discrepancy Amplifier), który wykorzystując najnowsze zdobycze techniki, potrafi nie tylko ujawniać szczegóły niewidoczne gołym okiem, lecz również zapewnia ich skrupulatną analizę; oczywiście wszystko to robi w humorystyczny sposób. Poza tym autorzy oddają nam do dyspozycji trzy nowe rodzaje broni naukowej oraz szereg innych niedostępnych wcześniej giwer i pancerzy. Oprócz tego zwiększono limit poziomów postaci o trzy, a także wprowadzono nowe perki oraz wady.

Kwestie techniczne

Murder on Eridanos jest niesamodzielnym rozszerzeniem, toteż wymaga do działania podstawowej wersji gry The Outer Worlds.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 62,99 PLN

Gry podobne do The Outer Worlds: Morderstwo na Erydanie

Klasyfikacja PEGI The Outer Worlds: Morderstwo na Erydanie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Outer Worlds: Morderstwo na Erydanie

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3225 3.3 GHz / AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-7700K 4.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
The Outer Worlds: Murder on Eridanos - data premiery i tajemniczy cinematic
The Outer Worlds: Murder on Eridanos - data premiery i tajemniczy cinematic

wiadomość11 marca 2021

Studio Obsidian Entertainment wyjawiło, kiedy zagramy w The Outer Worlds: Murder on Eridanos. Opublikowano także krótki film z gry.

The Outer Worlds: Murder on Eridanos na pierwszym teaserze
The Outer Worlds: Murder on Eridanos na pierwszym teaserze

wiadomość11 marca 2021

Studio Obsidian Entertainment buduje napięcie przed ujawnieniem dodatku Murder on Eridanos do RPG-a The Outer Worlds. Zespół opublikował krótki teaser i tajemniczy obrazek ze złotym biletem.

Premiera drugiego DLC do The Outer Worlds najpóźniej przed końcem marca
Premiera drugiego DLC do The Outer Worlds najpóźniej przed końcem marca

wiadomość9 lutego 2021

Private Division, wydawca należący do spółki Take-Two, zapowiedział, że premiera drugiego fabularnego rozszerzenia do gry The Outer Worlds pojawi się najpóźniej przed końcem marca.

PC
PS4
XONE
Switch