Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 18:44

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Premiera drugiego DLC do The Outer Worlds najpóźniej przed końcem marca

Private Division, wydawca należący do spółki Take-Two, zapowiedział, że premiera drugiego fabularnego rozszerzenia do gry The Outer Worlds pojawi się najpóźniej przed końcem marca.

Wydawca The Outer Worlds, Private Division, ogłosił, że drugie fabularne rozszerzenie do gry trafi w ręce graczy przed 31 marca 2021 roku, czyli końcem obecnego roku fiskalnego dla firmy Take-Two Interactive. Informacja pojawiła się przy okazji podsumowania jej wyników finansowych z trzeciego kwartału. Dodatek nosi tytuł Morderstwo na Erydanie i będzie dostępny dla posiadaczy PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Gracze konsol nowych generacji będą mogli zagrać w ten tytuł dzięki opcji wstecznej kompatybilności. Właściciele Nintendo Switcha muszą poczekać, jednak spekuluje się, iż DLC pojawi się na ich platformie przed końcem roku.

Premiera drugiego DLC do The Outer Worlds najpóźniej przed końcem marca - ilustracja #1
Do końca marca będziemy mogli ponownie zawitać w Arkadii.

Produkcja Obsidian Entertainment doczekała się do tej pory tylko jednego DLC. Było nim Coś się czai na Gorgonie, które miało swoją premierę we wrześniu (lub będzie miało jutro, jeśli mówimy o Switchu). Nowe rozszerzenie będzie póki co ostatnim, jakie szykują dla nas twórcy. Dodatek będzie można nabyć osobno lub w pakiecie Expansion Pass.

The Outer Worlds okazało się finansowym sukcesem. W październiku pojawiła się plotka, z której wynika, że Obsidian pracuje nad drugą odsłoną, co nie zostało potwierdzone ani przez deweloperów, ani przez wydawców. Pewne jest natomiast to, że studio tworzy obecnie grę Avowed, czyli RPG w świecie Pillars of Eternity.