Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 18:45

autor: Ender

We are Legion: Rome - polska odpowiedź na Ryse: Son of Rome

Polskie studio Titanite Games oraz firma Gaming Factory zapowiedziały grę akcji osadzoną w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego. We are Legion: Rome pozwoli nam wcielić się w dowódcę oddziału legionistów, który korzysta z wielu taktycznych komend w walce z przeciwnikami.

Deweloperzy z polskiego studia Titanite Games oraz firmy Gaming Factory ogłosili, że przygotowują własną odpowiedź na Ryse: Son of Rome. Nie licząc kilku strategii, dzieło studia Crytek było jednym z ostatnich dużych tytułów osadzonych w realiach Cesarstwa Rzymskiego, które ukazały się w przeciągu kilku minionych lat. Twórcy liczą na to, że z sukcesem przełamią ten trend. Przedstawiające los rzymskich legionistów We are Legion: Rome będzie produkcją akcji z elementami RPG, która trafi na komputery PC oraz konsole Xbox i PlayStation.

W We are Legion: Rome wcielimy się w członka oddziału legionistów, który walczy ku chwale Rzymu, prowadząc krwawe podboje na ziemiach należących do plemion barbarzyńców z północy. Według deweloperów, gracze zaczną przygodę jako zwykły żołnierz i awansują z czasem w wojskowej hierarchii, zdobywając kontrolę nad towarzyszami broni oraz wiele nowych umiejętności bojowych. Fabuła będzie przedstawiona w formie interakcji z pozostałymi członkami oddziału w obozie wojskowym oraz pod postacią listów pisanych do domu przez naszego bohatera.

Rozwój postaci ma zależeć od wybranej kohorty i preferowanego przez nią stylu walki. Defensywne oddziały wyposażone będą w tarcze pozwalające ochronić się przed ciosami wrogów i bezpiecznie planować kolejny ruch. Szybkie i agresywne grupy szturmujące polegają z kolei na sile swojego ataku oraz niebezpiecznej walce w zwarciu. Podczas krwawych potyczek będziemy mogli rozbroić oponentów, np. odcinając ich ręce lub nogi.

Twórcy obiecują realistyczną oprawę graficzną - We are Legion: Rome - polska odpowiedź na Ryse: Son of Rome - wiadomość - 2021-02-09
Twórcy obiecują realistyczną oprawę graficzną

W trakcie kampanii będziemy starali się powstrzymać nawet dziesiątki przeciwników naraz. Zmierzymy się z nimi na wielu zróżnicowanych polach bitew. System walki ma stawiać na rozwiązania taktyczne opierające się o wydawane przez nas komendy. Producenci zapowiadają manewry oskrzydlające, taktyczne podkładanie ognia, obsługę machin oblężniczych oraz obronę pozycji przed kolejnymi falami wrogów.

We are Legion: Rome ma ukazać się na przełomie 2021 i 2022 roku. Nie ma raczej wątpliwości, że prace nad grą są wciąż na bardzo wczesnym etapie. Trudno powiedzieć więc, czy deweloperom uda się spełnić wszystkie składane ambitne obietnice dotyczące systemów rozgrywki.

  1. We are Legion: Rome – strona oficjalna
  2. We are Legion: Rome w serwisie Steam