Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka We Are Legion: Rome (PS5)
OkładkaWe Are Legion: Rome (PS5)

We Are Legion: Rome

Roman Legionary

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, opracowana przez polskie studio Titanite Games. We are Legion: Rome pozwala nam wcielić się w legionistę i brać udział w krwawych bitwach, w których równie ważne, co zręczność i refleks, jest wykazywanie się zmysłem taktycznym.

Akcji | FPP | starożytność | elementy RPG | elementy strategiczne | polskie | starożytny Rzym | historyczne | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Are Legion: Rome Premiera

2023

PC PS5 XSX

We are Legion: Rome jest przygodową grą akcji z elementami RPG, która pozwala nam wcielić się w rzymskiego legionistę. Produkcja została opracowana przez polskie studio Titanite Games (wcześniej znane pod nazwą Tap It Games), z kolei jej wydaniem zajęła się rodzima firma Gaming Factory.

Fabuła

We are Legion: Rome przenosi nas do czasów, w których Cesarstwo Rzymskie było prawdziwą globalną potęgą. Swoją pozycję imperium zawdzięczało przede wszystkim doskonale wyszkolonym i lojalnym żołnierzom, którzy nie cofnęli się przed niczym, broniąc ojczyzny lub przelewając krew tych, którzy stanęli na drodze do poszerzenia jej granic. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z legionistów biorącego udział w krwawych bitwach, który wraz z kolejnymi zwycięstwami stopniowo pnie się po szczeblach wojskowej hierarchii. Wszystko to robi ku chwale Rzymu i Cesarza, a także z myślą o tym, że w przyszłości jego wysiłki zostaną docenione, dzięki czemu będzie mógł stanąć na czele legionu.

Mechanika

W We are Legion: Rome akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki są potyczki na dużą skalę, toczone w miastach, lasach lub na rozległych równinach. W ich trakcie otrzymujemy do zrealizowania różnorodne cele; przychodzi nam zatem wyrzynać zastępy wrogów, oskrzydlać armie nieprzyjaciela, bronić punktów strategicznych czy też obsługiwać machiny oblężnicze. Starcia są dynamiczne i brutalne (dekapitacje i odcinanie kończyn są tu na porządku dziennym), a w ich trakcie kluczową rolę odgrywają przede wszystkim zręczność oraz refleks.

Z czasem jednak ślepe podążanie za rozkazami i skuteczna eliminacja nieprzyjaciół przestają wystarczać do odnoszenia sukcesów. W parze z awansami w wojskowej hierarchii idą tu bowiem nowe obowiązki. Kiedy już uda nam się stanąć na czele legionu, konieczne będzie wykazanie się zmysłem strategicznym, umiejętne wydawanie poleceń naszym podkomendnym i opracowanie właściwej taktyki w oparciu o sytuację panującą na polu bitwy.

Wraz z wojskowymi rangami rośnie również potencjał bojowy postaci. Rozwój bohatera, umiejętności, jakimi dysponuje oraz to, z jakiej broni korzysta, determinuje rodzaj kohorty, do której zdecydowaliśmy się dołączyć. Podczas gdy wojska obronne robią użytek z tarcz i krótkich mieczy, żołnierze wyszkoleni z myślą o działaniach ofensywnych polegają głównie na agresji i sile swojego ataku oraz potrafią między innymi kontrować i markować ciosy.

Czas pomiędzy krwawymi potyczkami spędzamy w obozie, gdzie poznajemy warstwę fabularną, a także nawiązujemy relacje z innymi legionistami. Poza tym bohater może tam pisać listy do swojej ukochanej, relacjonując jej wojenną tułaczkę.

Kwestie techniczne

We are Legion: Rome posiada przyjemną dla oka oprawę graficzną. Podobać się mogą zwłaszcza pełne detali pancerze oraz uzbrojenie legionistów; uwagę zwracają również różnorodne, szczegółowo zaprojektowane lokacje.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe We Are Legion: Rome: 18+

PC
PS5
XSX