Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 18:29

autor: Qskan

W Gran Turismo Sport zagrało już 9,5 mln osób

Kazunori Yamauchi, szef studia Polyphony Digital, zdradził, że do tej pory w najnowszą odsłonę serii Gran Turismo zagrało 9,5 miliona użytkowników. Według tych danych w ciągu minionego roku do GT Sport przybyło ponad 1 mln nowych użytkowników.

W SKRÓCIE:
  • Kazunori Yamauchi pochwalił się liczbą graczy w Gran Turismo Sport.
  • W GT Sport zagrało 9,5 miliona osób.

Wydane w 2017 r. na PlayStation 4 Gran Turismo Sport wciąż zyskuje sympatię nowych graczy. Według Kazunoriego Yamauchiego, twórcy całej serii Gran Turismo, świeże informacje pokazują, że najnowsza (choć już ma ponad 3 lata) część cyklu przyciągnęła do siebie już w sumie 9,5 mln osób (via GTPlanet). W lutym zeszłego roku przy okazji podobnego podsumowania licznik użytkowników GT Sport pokazywał 8,2 miliona. Szef Polyphony Digital podzielił się tymi informacjami w ramach wywiadu z magazynem Octane (przeczytanie artykułu niestety wymaga znajomości języka japońskiego bądź translatora).

Wzrost o ponad milion graczy w przeciągu roku może robić wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od premiery Gran Turismo Sport minęły już ponad 3 lata, a sam tytuł traktowany był raczej jako spin–off nastawiony na sieciową rozgrywkę niż pełnoprawna odsłona serii.

W Gran Turismo Sport zagrało już 9,5 mln osób - ilustracja #1
GT Sport nadal przyciąga fanów wyścigów w sieci

Mimo dobrych rezultatów GT Sport, fani serii wciąż z utęsknieniem wyczekują premiery Gran Turismo 7, która ma wprowadzić wyścigi w next-genową jakość i połączyć rozwiązania znane z wcześniejszych części ze szczyptą nowości wprowadzonych w Gran Turismo Sport. Siódma odsłona cyklu miała być jednym z tytułów startowych na PS5, jednak podjęto decyzję o przesunięciu gry na rok 2021.

Dokładna data premiery GT 7 w dalszym ciągu pozostaje nieznana, choć najnowsze przecieki sugerują, że musimy czekać jeszcze do drugiej połowy tego roku.