Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 19:25

autor: Ender

Premiera Gran Turismo 7 w drugiej połowie roku, twierdzi producent kierownic

Jeden z producentów kierownic i kontrolerów dla fanów gier wyścigowych zawarł w swoim raporcie finansowym informacje wskazujące na to, że Gran Turismo 7 zadebiutuje w drugiej połowie tego roku na PlayStation 5.

Gran Turismo 7 to gra, na którą od lat czekają fani wirtualnych wyścigów. Jest ona także jedną z ostatnich szans dla japońskiego studia Polyphony Digital, by udowodnić, że jego produkty są w stanie konkurować z innymi czołowymi seriami z gatunku. Ubiegłoroczne doniesienia wskazywały na to, że GT7 pojawi się na PlayStation 5 w pierwszej połowie tego roku. Według informacji znalezionych przez serwis GTPlanet na grę poczekamy jednak znacznie dłużej.

W raporcie finansowym Endor, a więc spółki-matki firmy Fanatec, która jest czołowym producentem akcesoriów oraz kontrolerów dla fanów gier wyścigowych, napisano, że Gran Turismo 7 zadebiutuje w trzecim lub czwartym kwartale 2021 roku. Spółka spodziewa się bowiem w tym czasie znacząco zwiększonej sprzedaży, która będzie efektem pojawienia się „blockbusterowej produkcji” oraz towarzyszącej jej nowej linii urządzeń stworzonych specjalnie z myślą o PlayStation 5.

Premiera GT7 w tym roku jest więc bardzo prawdopodobna. Musimy jednak pamiętać, że znany z perfekcjonizmu zespół Polyphony Digital pracuje nad swoim najnowszym dziełem w ślimaczym tempie od wielu lat. Oczekiwania fanów są przez to niezwykle wysokie i trudno uwierzyć, by producentom udało się im sprostać, tym bardziej że będziemy mieli do czynienia z grą na PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona serii Gran Turismo
  2. Oficjalna strona firmy Fanatec