Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 12:16

autor: Dameredet

Avowed - nowe szczegóły o RPG Obsidianu

Co wiemy o nadchodzącym Avowed? Na forum ResetEra pojawił się interesujący przeciek dotyczący niedawno zapowiedzianej gry RPG studia Obsidian Entertainment.

Avowed - nowe szczegóły o RPG Obsidianu - ilustracja #1
Od zagrania w Avowed dzieli nas jeszcze dużo czasu.

Avowed to zapowiedziana podczas pokazu Xbox Games Showcase pierwszoosobowa gra RPG osadzona w świecie Pillars of Eternity. Właściwie to już wszystkie informacje, jakie ujawniono na pokazie. Jednak użytkownik forum ResetEra o nicku Sponger opublikował post zdradzający nieco więcej na temat nowej produkcji. Przeciek został potwierdzony przez insidera Klobrille, który wielokrotnie przekazywał informacje na temat związanych z Microsoftem i Xboksem produkcji (np. teasował zapowiedź Fable na niedawnym evencie).

Sponger zdradza między innymi, że świat Eory ma być w porównaniu do Skyrima większy, czy raczej bardziej zróżnicowany i „gęściej upakowany”. Dzikie tereny będą wyglądać dużo lepiej dzięki dynamicznemu systemowi pogody, który zasymuluje lokalne zjawiska, np. mgły czy mikroklimaty w pobliżach rzek. Da kontrastu obok dzikich i rozległych przestrzeni mają pojawić się dwa duże miasta oraz wiele mniejszych miejscowości i wiosek, a także charakterystyczne punkty na mapie takie jak pomniki. Co ciekawe, otwarty świat zostanie zapełniony stworzeniami znanymi z gier z cyklu Pillars of Eternity, co sugeruje, że Avowed będzie rozgrywało się właśnie w tym uniwersum.

Jak będzie wyglądała rozgrywka? Zapowiada się ciekawie. Otrzymamy zaawansowany kreator postaci, w przygodzie towarzyszyć nam będą kompani, a po drodze spotkamy wiele frakcji. Przeciek mówi też o możliwości zabicia każdej postaci w grze, co gracze znają już z The Outer Worlds. Czyżby mordowanie całych światów miało na stałe zagościć w produkcjach Obsidianu? Na uwagę zasługują walki z bossami, ponieważ niektórzy z nich mają być naprawdę ogromni. Specjalna rola w Avowed ma przypaść bogom, ale przeciek nie zdradza na ich temat nic konkretnego.

Mamy też dobrą wiadomość dla moderów. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by rozbudować ten świat, ponieważ, jak prawdziwy następca Skyrima, gra otrzyma wsparcie dla modów.

Duży nacisk ma zostać położony na reaktywność świata, światło, next-genowe systemy sztucznej inteligencji oraz fizykę, w tym na fizykę związaną z magią. Gry Obsidianu nie słyną z zaawansowania technicznego – wręcz przeciwnie, często cierpią przez liczne niedoróbki w tym aspekcie. Czyżby tym razem miało być inaczej? Na wyniki starań deweloperów musimy jeszcze poczekać.

Według przecieku gra ma być w stanie produkcji już od ponad dwóch lat, z czego siedem miesięcy poświęcono na pre-produkcję. Chociaż zespół będzie się ciągle powiększał, to już teraz liczy około stu osób. Premiera odbędzie się nie wcześniej niż na przełomie lat 2022/23.

Należy jednak pamiętać, że jest to przeciek i jak wiarygodny by nie był, jeszcze wiele może się zmienić do czasu premiery.

Find Your Next Game 2020 Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Avowed

Avowed