Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lipca 2020, 12:14

Wiedźmin 2. sezon - kiedy będzie premiera? Są nowe informacje

Pojawiły się informacje dotyczące planowanego terminu zakończenia zdjęć do drugiego sezonu serialu Wiedźmin, które dają nadzieję na przyszłoroczną premierę nowych odcinków. Ponadto do zespołów odpowiedzialnych za efekty cyfrowe dołączyło studio Industrial Light & Magic, znane m.in. z filmów i seriali z marki Gwiezdne wojny.

Wiedźmin 2. sezon - kiedy będzie premiera? Są nowe informacje - ilustracja #1
Zdjęcia mają zostać wznowione w przyszłym miesiącu i potrwają do lutego.

Niedawno informowaliśmy, że po kilkumiesięcznej przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa wznowiono preprodukcję drugiego sezonu serialu Wiedźmin. 17 sierpnia mają ruszyć zdjęcia, a teraz serwis Redanian Intelligence dowiedział się, że mają potrwać do lutego przyszłego roku. Oczywiście, to tylko wstępne plany i możliwe, że ulegną jeszcze zmianie.

Jeśli zdjęcia uda się zakończyć w lutym to są spore szanse, że drugi sezon serialu zdąży ukazać się w 2021 r. W przypadku pierwszej serii postprodukcja trwała ok. 6-7 miesięcy, więc premiera nowych odcinków w drugiej połowie przyszłego roku, najwcześniej jesienią, wydaje się realistyczna.

W sprawie postprodukcji należy wspomnieć, że do zespołów odpowiedzialnych za cyfrowe efekty specjalne dołączyły studia Industrial Light & Magic (znane m.in. z filmowych Gwiezdnych wojen oraz serialu Star Wars: The Mandalorian) oraz The Third Floor (m.in. Star Wars: Rogue One oraz Spider-Man: Far from Home).

Warto także zwrócić uwagę, że według tych planów zdjęcia do drugiego sezonu mają potrwać ok. 8 miesięcy (wliczając w to pięć tygodni przed zawieszeniem prac z powodu koronawirusa). Plany przed pandemią zakładały, że twórcy uwiną się w 5,5 miesiąca. Teraz producenci zarezerwowali więcej czasu m.in. z powodu opóźnień, jakie w produkcji spowodują działania konieczne dla zapewniania aktorom i ekipie bezpieczeństwa na planie.

Przypomnijmy, że na razie pracownicy studia Arbofield zajmują pre-produkcją. Na plan powróciły ekipy, których zadaniem jest przygotowanie wszystkiego pod kątem rozpoczęcia zdjęć, w tym dokończenie budowy scenografii.

  1. Wiedźmin na platformie Netflix
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?
  3. Wiedźmin (Netflix) – wysyp informacji o 2. sezonie