Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pixelated Milk

Firma polski producent wydawca

WWW: https://pixmilk.com/

Adres: Pixelated Milk sp. z o.o., ul. Górczewska 181/311J, 01-459 Warszawa

Pixelated Milk jest niezależnym polskim studiem deweloperskim z siedzibą w Warszawie. Firma koncentruje się na tworzeniu oryginalnych produkcji opracowywanych z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach stacjonarnych i przenośnych. Jej debiutanckie dzieło, czyli Regalia: Of Men and Monarchs, ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter.

Historia

Firma Pixelated Milk została oficjalnie założona w sierpniu 2015 roku. Nad swoim debiutanckim projektem pracowała jednak dużo wcześniej, o czym dowiedzieliśmy się w czerwcu, a zatem na dwa miesiące przed jego wpisem do rejestru przedsiębiorców.

Wtedy to w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka na grę Regalia: Of Men and Monarchs – warszawscy twórcy potrzebowali środków wyłącznie na doprowadzenie do końca procesu produkcji. Kampania crowdfundingowa okazała się wielkim sukcesem: pomimo że autorzy potrzebowali czterdziestu tysięcy dolarów, udało im się zebrać ponad dwukrotnie wyższą kwotę. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że ekipa legitymowała się wówczas jako „niewielkie, świeże studio, którego członków łączy pasja do tworzenia wideo i gotowość do ciężkiej pracy”.

Regalia: Of Men and Monarchs zadebiutowała na komputerach osobistych dwa lata później, bo w maju 2017 roku, a po jakimś czasie do sprzedaży trafiły jej wersje na PlayStation 4 i PlayStation Vitę. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gracze otrzymali turowego RPG-a z silnie zarysowanymi elementami strategicznymi, inspirowanego japońskimi produkcjami. Jego wydaniem zajęła się firma Klabater – dywizja CDP.pl powołana w celu wejścia na globalny rynek wydawniczy.

W lutym 2019 roku zespół Pixelated Milk zapowiedział swoje drugie dzieło. Mowa o Warsaw, czyli grze strategicznej z elementami RPG, dla której źródłem inspiracji było bestsellerowe Darkest Dungeon. Akcja tej produkcji toczy się latem 1944 roku, podczas Powstania Warszawskiego, a wtrakcie zmagań gracze nie tylko biorą udział w potyczkach z przeciwnikami (do których prowadzą oddział składający się z unikalnych bohaterów), lecz także decydują o przebiegu działań wojennych i losie poszczególnych dzielnic miasta. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych i konsolach w trzecim kwartale 2019 roku.


Najpopularniejsze gry wyprodukowane przez Pixelated Milk

Warsaw

Warsaw

Regalia: Of Men and Monarchs

Regalia: Of Men and Monarchs

SacriFire

SacriFire

Gry w produkcji i planach

SacriFire PC, PS5, PS4, XSX, XONE, Switch2022

Wydawcy gier Pixelated Milk

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Pixelated Milk:


gaming company

Klabater

Plany wydawnicze na przyszłość

SacriFire2022