Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 08:55

autor: Aquma

Premiera Warsaw - polskiej gry o powstaniu warszawskim

Dziś odbędzie się premiera pecetowego wydania gry Warsaw od polskiego studia Pixelated Milk. Akcja tytułu rozgrywa się w czasie powstania warszawskiego - kierujemy grupą bohaterów, którzy starają się pokonać niemieckie siły na terenie stolicy.

Warsaw debiutuje na komputerach. - Premiera Warsaw - polskiej gry o powstaniu warszawskim - wiadomość - 2019-10-10
Warsaw debiutuje na komputerach.

Dziś zadebiutuje Warsaw, czyli niezależna gra strategiczna od polskiego studia Pixelated Milk, której akcja toczy się w czasie powstania warszawskiego. Tytuł na razie będzie dostępny wyłącznie na komputerach, w cenie 49,99 zł (kupimy go na platformie Steam, ale jeszcze nie został odblokowany). Twórcy przygotowali polską wersję językową (kinową - z napisami). Wczoraj udostępniono również zwiastun premierowy, który możecie zobaczyć poniżej. Warto przypomnieć też wymagania sprzętowe - na szczęście nie są one zbyt wysokie.

Warsaw modelem rozgrywki przypomina znaną produkcję Red Hook Studios - Darkest Dungeon. Jest to hybryda strategii i RPG, w której gracz kieruje oddziałem powstańców i stara się odbić stolicę Polski z rąk niemieckich okupantów. Wykonujemy przy tym rożnego rodzaju zadania oraz toczymy liczne potyczki z wykorzystaniem turowego systemu walki. Stopniowo rozwijamy też postacie - warto odnotować, że każda z nich ma posiadać konkretną historię i możliwości. Jeśli stracimy bohatera, odbije się to na naszych szansach na przetrwanie.

Przypominamy, że Warsaw pojawi się także na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch - wydania dedykowane tym platformom zadebiutują jednak w późniejszym terminie. W najbliższych dniach opublikujemy naszą recenzję tego tytułu.

  1. Warsaw - strona oficjalna